www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @526
Počítadlo


Spam poison

Noc výskumníkov 2011

Festival vedy

Noc výskumníkov

V piatok, 23. septembra 2011, sa uskutoční v poradí už siedmy ročník Noci výskumníkov v rámci Európy. Do tejto celoeurópskej iniciatívy, zameranej na popularizáciu vedy a vedeckých pracovníkov, sa Slovensko zapojí po piatykrát, už druhýkrát pod záštitou Eugena Jurzycu, ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Motto tohto ročníka: Vedci sú medzi namiResearchers are among us

KEDY: 23. septembra 2011

KDE: Bratislava, Banská Bystrica, Košice, Nitra, Spišská Nová Ves a Tatranská Lomnica

Ak sa chcete osobne stretnúť s našimi špičkovými vedcami a výskumníkmi, príďte sa pozrieť na podujatia, ktoré pre vás pripravili. Vy sami máte príležitosť zistiť, akí sú to ľudia, čo je predmetom ich skúmania a zároveň zažiť deň a noc plnú zábavy a objavov.

V Bratislave bude hlavným dejiskom opäť Obchodné centrum AVION, ale ďalšie paralelné podujatia budú v Prírodovednom múzeu SNM, Múzeu dopravy STM a Centre vedecko-technických informácií. V Košiciach bude hlavným dejiskom prezentácií Obchodné centrum Optima, v Banskej Bystrici nákupné centrum Európa. Viaceré aktivity sú naozaj nočné, napríklad bratislavský AVION vám bude k dispozícii až do 24. hodiny.

Viete, že jadrová fúzia nie je fúzatá? Je kovové sklo priehľadné? Akí inteligentní sú inteligentní roboti? Nosia vedci vždy biele plášte? Príďte sa presvedčiť 23. septembra na festival vedy Noc výskumníkov 2011.

Rozmanitá škála vedeckých experimentov tento rok ponúka možnosť vnímať prácu vo vedeckom laboratóriu, objaviť čarovný svet minerálov, spoznať vlastnú DNA, či tajomstvá umelej inteligencie, vidieť koordinovaný pohyb robotov, previezť sa na prvej slovenskej študentskej formule, predstavenej už aj na okruhu v Silverstone, či porovnať historický automobil s novodobými elektromobilmi. Návštevníkov určite pritiahne aj pozorovanie nočnej oblohy, laser show a mnoho interaktívnych pokusov odhaľujúcich zákutia slovenskej vedy.

Z konkrétnych podujatí si dovoľujeme odporučiť do vašej pozornosti otvorenie výstavy fotografií pod názvom Objavovanie nepoznaného: veda – výskum fotoaparátom, ktoré bude v piatok 23. septembra o 11.00 h tradične vo vstupnej hale pred jedálňou v areáli SAV na Patrónke. Autormi fotografií sú vedeckí pracovníci SAV.

V ten istý deň v Prírodovednom múzeu SNM na Vajanského nábreží 2 v Bratislave otvoria pre deti interaktívnu výstavu pod názvom Chémia pre život, pre budúcnosť.

Úplnú prezentáciu programu Noci výskumníkov na Slovensku si môžete otvoriť po kliknutí na stránku Noc výskumníkov 2011.

Projekt Noci výskumníkov na Slovensku koordinuje SOVVA, o. z., Slovenská akadémia vied je jedným z hlavných organizátorov.

Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity – SOVVA – je občianske združenie s celoslovenskou pôsobnosťou založené za účelom pomoci rozvoja výskumu, vývoja a inovácií v Slovenskej republike prostredníctvom posilňovania výskumných a vývojových kapacít, budovania vzťahov medzi akademickou a komerčnou sférou a zužitkovávania zahraničných skúseností a kontaktov.

Organizátori:

• Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity – SOVVA
• Slovenská akadémia vied – SAV
• EurActiv.sk

Organizátori Noci výskumníkov 2011

Vložil: Vladimír Šmihula
tlačový tajomník Úradu SAV

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Úrad Slovenskej akadémie vied
– vykonáva úlohy spojené s odborným, organizačným a technickým zabezpečením činnosti akadémie ako vedeckej inštitúcie a úlohy spojené s povinnosťami akadémie ako správcu rozpočtovej kapitoly a zriaďovateľa organizácií
Čerpané z: Slovenská akadémia vied

SAV, 22. 09. 2011 | Prečítané: 2137 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kniha
24-01-20 * 01:46
 Re: Kniha
23-01-20 * 19:20
 Humanistická zbierka Protect Humanists At Risk
23-01-20 * 02:13
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom