www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @222
Počítadlo


Spam poison

#NOC: Najprv mozog, potom technológie

Hovoria osobnosti líderských IT a tech firiem

Študentské podujatie Night of Chances Technology 2017

Po kliknutí na fotografiu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 1 154 × 769 bodov.

Ľudia by mali viac rozmýšľať v používaní nových technológií. Pozerajme sa na ich pozitíva. Študenti majú na svoju budúcnosť myslieť už v prvých ročníkoch štúdia. Je sexy pracovať v štátnom sektore? 29. marca 2017 sa skončilo obľúbené študentské podujatie Night of Chances Technology 2017, ktoré bolo doteraz zo všetkých piatich uplynulých technologických NOC-í najväčšie a bol oň aj obrovský záujem.

Zľava: Štencl, Škodný, Maloch a Matouš

Zľava: Osobnosti na hlavnej panelovej diskusii Ako môže IT zlepšiť spoločnosť – Michal Štencl (riaditeľ Sygic-u), Peter Škodný (riaditeľ Accenture), Juraj Maloch (CTO Eset-u) a Vladimír Matouš (CTO Tatra banky).
Po kliknutí na fotografiu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 1 154 × 769 bodov.

Už úvodná panelová diskusia NOC-i Ako môže IT zlepšiť spoločnosť naplnila aulu FIIT STU do posledného voľného miesta. Spíkri Michal Štencl (riaditeľ Sygic-u), Peter Škodný (riaditeľ Accenture), Juraj Maloch (CTO Eset-u) a Vladimír Matouš (CTO Tatra banky) odštartovali hlavnú časť podujatia pre študentov prínosne. Všetci sa zhodli na tom, že IT dokáže zlepšiť spoločnosť, no ľudia sa musia nanovo začať učiť rozmýšľať kriticky.

Výroky spíkrov

Vladimír Matouš:

„Technológie nám môžu život zlepšiť ale nemyslím že z nás učinia lepších, ľudí o to by sa mala postarať rodina, štát a podobne.“ „To, o čo by sa mali firmy snažiť, je zdieľať svoj intelektuálny kapitál s akademickou sférou a preklenúť medzeru, ktorá tu je.“

Michal Štencl:

„Treba rozmýšľať čo je dobré a čo je zlé. Čím viac dát budeme vytvárať, tým bude centrálny počítač informovanejší a neviem, či to bude v konečnom dôsledku dobré.“

Juraj Maloch:

„Niektoré veci vyzerajú cool a všetci sa pretekajú, kto to urobí prvý, ale potom sa treba zamerať aj na to aby to bolo bezpečné.“

Peter Škodný:

„Nikto nedomýšľa dlhodobé následky inovácií. Ocitáme sa vo svete, ktorý tu nikdy nebol a snažíme sa ho pochopiť myslením minulosti.“

Na otázku „aká konkrétna appka vám zlepšila život?“ riaditeľ Sygic-u Michal Štencl (bez rozmýšľania) odpovedal:

„Navigácia!“

(Potlesk publika.) Paradoxne, ostatní spíkri s ním tiež súhlasili.

Ovládajú nás veci?

Internet vecí (Internet of things) sa stáva čoraz diskutovanejšou témou v spoločnosti ako takej. Panelová diskusia v tomto podtóne prebiehala ako jediná v angličtine, čo však študentom nerobilo problém. Nicola Beste (Adidas) upozornila, že pri zbieraní dát pomocou nových technológií o zákazníkoch treba byť obozretnejší v ich využívaní. Pierluigi Fasano (Swiss Re) si myslí, že technológie budú zabezpečovať bezpečnejší a predpovedateľnejší svet. Gabriel Galgoci (AT&T) doplnil, že technológie sú o ľuďoch a majú sa snažiť zákazníkom pomáhať a chrániť ich.

„Úspešná je podľa taká technológia, ktorá je zároveň užitočná,“ nechal sa počuť Galgoci.

Technologická firma neznamená len hardcore development

V diskusii Nie je IT ako IT spíkri odporúčali začať sa venovať praxi už počas skorších ročníkov. Podľa Martina Hrnka (QBSW) a Máriusa Masla (Adastra Slovakia) by sa študenti mali snažiť získať pracovné návyky napríklad aj počas leta. Do svojich firiem hľadajú predovšetkým ľudí, ktorí sa venujú svojim aktivitám a majú potenciál a vidinu v zameraní.

Bude niekedy sexy robiť pre štátnu správu?

Poslednú diskusiu rozobrali Ján Hargaš (riaditeľ Slovensko digital) a Štefan Kiss (Inštitút pre finančnú politiku). Čoraz viac mladých ľudí pracuje v štátnej správe. Pracovať pre štát je však dôležitá úloha, kde môžu za sebou vidieť aj pozitívne výsledky, v prípade, že sa presadí ich odporúčanie. K diskusii sa pridal i Martin Hachala (Úrad podpredsedu vlády pre informatizácie a investície), ktorý pracuje v IT. Obaja odprezentovali moderný prístup v štátnej sfére a priniesli tak iný pohľad na inak „skostnatenú“ štátnu sféru.

O tom, čo sa dialo mimo panelových diskusií

Študenti sa vopred mohli prihlásiť na 30+ workshopov. Podľa záujmu a preferencií boli zaradení do jednotlivých workshopov. Najväčší záujem bol o workshop Resco s názvom Čo vám na hodinách programovania nepovedia i o „eseťácky“ workshop Vybuduj si svoju prvú appku. Pri workshopoch je však dôležité, aby mali záujemcovia určitý background, pretože iba tak môže byť pre nich aktivita prínosom.

„Sme radi, že môžeme každým rokom študentom, ale aj IT tech nadšencom poskytnúť kvalitný priestor pre to, aby sa mohli dozvedieť niečo zaujímavé či networkovať. Mnoho firiem práve na NOC-i nahajrovalo šikovných študentov,“ vyjadril sa Tomáš Hasala z neziskovej organizácie Nexteria, ktorá organizuje Night of Chances Technology.

Dôkazom, že podujatia sú kvalitné a je o ne záujem, je i to, že všetky lístky sa vypredali viac ako týždeň pred akciou.

Aj túto NOC bol neodmysliteľnou súčasťou speeddating. Tvárou v tvár kapacitám vo svojom obore sa chcelo postaviť cez 60 záujemcov. Finálnych 32 speeddaterovaných študentov vybrali organizátori na základe ich životopisu a ich krátkeho opisu motivácie, prečo si vybrali danú osobnosť. Najväčší záujem bol o profíka z ESET-u i o rozhovor s Vladimírom Matoušom z Tatra Banky. Pravidlá speeddatingu sú rovnaké – každý má na to, aby zaujal 10 minút a rozhovor je súkromný.

Generálnymi partnermi podujatia boli spoločnosti ESET a Swiss Re. Hlavnými partnermi boli Accenture, Adidas Group, AT&T, Sygic, Tatra banka a 20 ďalších. Konferencie sa konajú v spolupráci s Fakultou informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity.

Pod čiarou

Night of Chances je podujatie, ktoré funguje pod hlavičkou neziskovej organizácie Nexteria. Podporovateľom z radov lídrov veľkých firiem záleží na tom, ako bude vyzerať generácia, ktorá nastúpi po nich. Podobne je aj v záujme ich firiem, aby z univerzít vychádzali skutočne pripravení absolventi. Nexteria doposiaľ študentom priniesla 5 technologických konferencií pod názvom Night of Chances Technology (z toho jednu v Brne) a 6 biznisových konferencií – Night of Chances Bussiness. Podľa prieskumu až 93 % účastníkov Night of Chances označilo podujatie ako najlepšie kariérne podujatie na Slovensku. V budúcnosti sa už chystajú konferencie zamerané aj na budúcich právnikov a inžinierov.

Foto:

Študentské podujatie Night of Chances Technology 2017Študentské podujatie Night of Chances Technology 2017Študentské podujatie Night of Chances Technology 2017
Študentské podujatie Night of Chances Technology 2017Študentské podujatie Night of Chances Technology 2017Študentské podujatie Night of Chances Technology 2017
Študentské podujatie Night of Chances Technology 2017Študentské podujatie Night of Chances Technology 2017

Vložila: Lucia Maková.

Poznámky:

Spíker, pôvodne písané ako speaker – hlásateľ, hovorca, rečník; kto číta komentár, kto niečo hovorí poslucháčom alebo divákom.

Líder – vedúca osobnosť, vedúca alebo zodpovedná osoba, osoba stojaca na čele istej organizácie.

Cool – skvelý, úžasný, novátorský (pričom sa to zároveň myslí schválne trochu prehnane a ironicky).

Appka – aplikácia.

Nahajrovať – prijať, zamestnať, naverbovať. Pôvod pochádza zo skratky HR (Human Resources) – ľudské zdroje.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

NexteriaNexteria
– sme neziskové združenie ľudí, ktorí veria, že aktívni a vzdelaní ľudia sú kľúčom k zlepšeniu budúcnosti Slovenska
– preto sa venujeme rozvíjaniu mladých ľudí, a to nielen v oblasti budovania schopností a prípravy do praxe, ale aj rozvoja charakteru k morálnemu konaniu
Čerpané z: Nexteria.sk

Nexteria, 02. 04. 2017 | Prečítané: 829 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore