www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @186
Počítadlo


Spam poison

Nitriansky Hidepark oslávil svoje 10. narodeniny s novým ohniskom

Kelt pomáha prírode

Aj napriek náročným časom sa podarilo dobrovoľníkom v Nitre oživiť priestor letného kultúrneho a komunitného centra. Pribudlo nové ohnisko, či cyklostojany. Návštevníci Hideparku si mohli tieto novinky vyskúšať aj v sobotu 29. augusta počas osláv 10. výročia jeho založenia.

Prostredníctvom projektu Kelt pomáha prírode podporuje Nadácia Ekopolis už tretí rok komunity ľudí, ktoré radi trávia čas v prírode či pri stretnutiach s priateľmi na opekačke a grilovačke. Tento rok boli v rámci projektu podporené dve obľúbené lokality. Prvou je areál lesoparku a navštevovaná Partizánska lúka v Mestských lesoch v Bratislave, kde pribudli štyri nové ohniská, drevené sedenie, odpadkové koše a schodíky k potoku Vydrica.

Ďalšia podpora smerovala do vyhľadávaného kultúrno-komunitného centra Hidepark v Nitre. Dobrovoľníci začali s prvými prácami ešte začiatkom roka, kedy bolo nutné realizovať výkopové práce. Počas viacerých brigád sa podarilo upraviť a zarovnať terén kvôli bezpečnému prístupu a celý priestor oživilo najmä nové ohnisko, pri ktorom sa využil materiál z opotrebovaného grilu. Brigádnici tiež osadili cyklostojany a vybudovali mobiliár.

„Najviac času a energie nám zabrala prípravná fáza samotnej kruhovej platformy ohniska, ktorá spočívala vo výkopových prácach, osadení obrubníkov, návozu materiálu a v jeho finálnej úprave. Po prípravnej fáze sme začali s výrobou multifunkčných drevených boxov, ktoré využívajú návštevníci ohniska či už na sedenie alebo prípravu jedla. Ohnisko je určitú časť dňa na priamom slnku, preto sme vyrobili aj ďalšie mobilné drevené boxy, ktoré sa dajú premiestňovať podľa potreby, rovnako ako cyklostojany,“ hovorí Filip Stranovský, riaditeľ Hideparku.

Záverečná brigáda a slávnostné otvorenie sa malo podľa pôvodného plánu konať v sobotu 23. mája 2020. Kvôli opatreniam súvisiacim s pandémiou COVID-19 však organizátori museli sprístupnenie pre verejnosť presunúť až na koniec leta.

„Keďže otvorenie našej letnej sezóny zabrzdila aktuálna situácia okolo COVID-19, rozhodli sme sa v rámci projektového zámeru ohniska zrenovovať aj starý gril, ktorý dotvoril dennú časť priestoru Hideparku,“ približuje situáciu Lenka Mareková, PR manažérka z Hideparku.

Aj samotnú slávnosť 10. výročia sprevádzali prísnejšie zdravotno-bezpečnostné opatrenia.

„Sme veľmi radi, že sa nám aj napriek neľahkým časom podarilo pokračovať vo zveľaďovaní obľúbených prírodných miest po Slovensku. V rámci projektu Kelt pomáha prírode sme sa tentokrát zamerali na obľúbený nitriansky Hidepark. Na tunajších milovníkov prírody tak bude čakať, okrem iného, aj nové ohnisko. Veríme, že si ho návštevníci užijú v plnom zdraví v spoločnosti blízkych a priateľov,“ informuje Radoslava Stratená, brand manažérka pre značku Kelt.

Hidepark vznikol v roku 2010, pôvodne ako miesto pre hudobné stretnutia. Dobrovoľníci sa pustili do zveľaďovania a revitalizácie odkaliska a pozostatkov čiernej skládky. Dnes návštevníkov privíta komunitná záhrada, pumptrack, u-rampa, petanque, parkour, pódium, kuchynka i zázemie pre dobrovoľníkov z miestnych občianskych združení. Hidepark každoročne ponúka aj letný program zameraný na alternatívnu kultúru, šport a ekológiu.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

EkopolisNadácia EKOPOLIS
– víziou nadácie je vyspelá občianska spoločnosť, v ktorej si ľudia uvedomujú svoju zodpovednosť za jej vývoj a za stav životného prostredia. Spoločnosť, v ktorej majú občania záujem zapájať sa do správy vecí verejných, majú odvahu zaujať kritický postoj a záleží im na tom, aby rozvoj našej spoločnosti nebol na úkor budúcich generácií.
Čerpané z: www.ekopolis.sk

Nadácia Ekopolis, 31. 08. 2020 | Prečítané: 106 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (713 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (168 hl.)
 
Rozhodne nie (181 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1246
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore