www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @966
Počítadlo


Spam poison

Night of Chances otvára nové príležitosti aj mimo Bratislavy. Mieri do Košíc

Pre študentov, technadšencov a podnikateľov z východného Slovenska je to veľká príležitosť rozvíjať sa

Night of Chances

Dávno nie je pravidlom, že čo je mimo hlavného mesta, neexistuje. V Košiciach to žije a 3. mája 2017 bude ešte viac, pretože sa tam uskutoční najväčšie študentské kariérno vzdelávacie podujatie Night of Chances (NOC). Koho zaujíma startup prostredie, nové technológie a biznis, ten nemôže chýbať. Nemusíš byť študent, aby si sa vzdelával. Stačí byť v správnom čase na správnom mieste – v Univerzitnej knižnici TUKE.

Night of Chances je má za cieľ spájať najlepších študentov v odvetví, s najlepšími firmami a zároveň poskytovať im možnosť načerpať skúsenosti od expertov. Súčasťou podujatia sú panelové diskusie, ktorými sa otvárajú zaujímavé odborné i spoločenské témy a prinášajú na pôdu školy uznávaných odborníkov z nadnárodných či národných spoločností. Tí sa vyjadrujú v diskusiách na aktuálne témy.

Odpovede na tvoje otázniky

Mnohí startupisti snívajú o tom, že prerazia v Silicon Valley. Začínať v malom meste však môže mať tiež svoje výhody. Máme pre startupy dostatočné podhubie? Uskromníme sa s malými lokálnymi úspechmi? Čo je za tým? Na túto tému sa vyjadria zástupcovia úspešných lokálnych startupov: Hipstesaurus Rex Apps, Chargebrella, Room Assistant a Local Host. Téma bude viac rozvinutá aj na prednáške startupu Exponea s názvom Keď startup začne rásť. Prudko rastúci startup si totiž prechádza rôznymi fázami.

Airbnb a Uber sú miliardové firmy, ktoré požičiavajú veci, čo nevlastnia. Ľudia medzi sebou zdieľajú veci, zážitky, jedlo, spoločnú cestu autom… čokoľvek už od nepamäti. Čo je však nové v zdieľanej ekonomike, že poskytujeme tieto služby za peniaze známym či cudzím ľuďom? Stačí len ponuky zavesiť na internet a čakať na dopyt. Čo teda je a čo nie je súčasťou zdieľanej ekonomiky? Aké sú limity a úskalia zdieľanej ekonomiky?

Hlavnou témou zostávajú Košice

Mesto má obrovský potenciál aj na poli biznisu a technológií. Kam smeruje, kde nájdu ľudia najväčšie uplatnenie a aký je charakter Košíc? Ako sa mesto chystá profilovať do budúcna? Ktoré odvetvia ho budú utvárať a pretvárať? Čo sú jeho najsilnejšie stránky a čo naopak brzdí jeho rozvoj?

Zistia, či na to majú

Využi príležitosť učiť sa od expertov, zistiť kam smerujú najväčšie IT a biznis firmy a otestovať si svoje vedomosti v praxi. Generálny partner je Škoda Auto, hlavný partner AT&T, plus ďalšie atraktívne firmy v odbore ako: Accenture, VSE Holding, Slovenská sporiteľňa či T-Systems. Tí najlepší študenti sa zúčastnia 7 špeciálnych workshopov, na ktorých sa môžu ocitnúť v koži zamestnanca firmy a spoznať fungovanie, kultúru či ľudí vo firmách. Pomôže im to ujasniť si oblasť ich záujmu, overiť si svoje vedomosti, či dokonca získať zo strany firmy pracovnú ponuku.

Zoči-voči odborníkom

Študenti majú mnohokrát odvážne otázky a plány, no chýba im potrebné usmernenie či mentoring. Práve na NOC-i majú príležitosť porozprávať sa s najvýznamnejšími predstaviteľmi firiem osobne, formou speed datingu. Ide o akýsi vstupný pohovor s osobnosťou z biznisu – napríklad s vysoko postaveným manažérom či riaditeľom spoločností. Študenti sa môžu porozprávať so svojimi vzormi, alebo sa iba poradiť, na čo sa vo vstupných pohovoroch alebo v budúcej kariére zameriavať.

Organizátorom podujatia je nezisková organizácia Nexteria. Okrem Bratislavy sa podobné podujatia organizovali aj v Brne a mali porovnateľný úspech ako v hlavnom meste.

„Spolupracujú s nami aj viacerí študenti z Košíc, a práve diskusia s nimi nás priviedla k myšlienke zorganizovať Night of Chances aj v Košiciach. Na základe úspechu z Bratislavy by sme radi rozšírili koncept priblížiť sa k najlepším a môcť sa od nich niečo naučiť v neformálnej atmosfére aj do Košíc. Práve oni môžu byť ich budúci zamestnanci,“ hovorí Tomáš Hasala z Nexterie.

Možnosť diskutovať s odborníkmi z praxe poskytuje návštevníkom aj ďalšie výhody.

Pod čiarou

O akcii:

Night of Chances je podujatie, ktoré funguje pod hlavičkou neziskovej organizácie Nexteria. Doposiaľ študentom prinieslo 5 technologických a 5 biznisových konferencií v Bratislave a v Brne, na ktorých sa zúčastnilo viac ako 2 900 študentov. Až 93 % účastníkov označuje Night of Chances ako najlepšie kariérne podujatie na Slovensku.

Pozri: Facebook.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

NexteriaNexteria
– sme neziskové združenie ľudí, ktorí veria, že aktívni a vzdelaní ľudia sú kľúčom k zlepšeniu budúcnosti Slovenska
– preto sa venujeme rozvíjaniu mladých ľudí, a to nielen v oblasti budovania schopností a prípravy do praxe, ale aj rozvoja charakteru k morálnemu konaniu
Čerpané z: Nexteria.sk

Nexteria, 30. 04. 2017 | Prečítané: 390 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (715 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (172 hl.)
 
Rozhodne nie (182 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1253
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
27-09-20 * 11:12
 Re: "Sväté" médiá.
24-09-20 * 17:07
 RE: Niečo tu nie je v poriadku
22-09-20 * 16:42
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore