www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @341
Počítadlo


Spam poison

Nigérijské Lidice?

Boko Haram mažú z mapy mestá a dediny

Kano (Nigéria) – Radikálna islamská skupina Boko Haram úplne zničila 16 miest a obcí pri brehu Čadského jazera v severovýchodnej Nigérii. Podľa úradov štátu Borno, kde sa útoky odohrali, mohlo byť pri akcii zabitých až 2 000 ľudí, iné zdroje hovoria o stovkách mŕtvych. Islamisti podpálili okrem iných miest a obcí aj veľké mesto Baga, kde sa nachádza veľká vojenská základňa, ktorá padla do ich rúk minulý víkend.

Takmer celé mesto, ktoré malo okolo 10 000 obyvateľov, vraj bolo vypálené a ozbrojenci teraz prepadávajú blízke oblasti. Mesto vraj prakticky neexistuje, na jeho uliciach sú roztrúsené telá obetí. Ľudia, ktorým sa podarilo utiecť, povedali, že nemohli pochovať mŕtvych.

Stovky ťažko ozbrojených povstalcov zaútočili v oblasti najprv v sobotu, keď padla Baga i so základňou a okolitými obcami po niekoľkých hodinách boja. V stredu sa potom odohrali útoky i v ďalších obciach, ktoré boli spoločne s Bagou v ten istý deň podpálené. Ľudia sa pred útočníkmi snažili nájsť útočisko v buši. Mnohých utekajúcich civilistov islamisti prenasledovali na motorkách a nemilosrdne ich zabíjali. Boko Haram vraj ovláda 70 percent štátu Borno.

Premiér susedného Čadu Kalzeubé Pahimi Deubet vyzval k medzinárodnej pomoci tisíckam nigérijských utečencov, ktorí utiekli pred útokmi. Podľa premiéra v ostatných dňoch prekročilo hranicu z Nigérie do Čadu okolo 2 000 Nigérijčanov a 500 Čadčanov.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Česká televize
Česká televízia vznikla k 1. 1. 1992 podľa zákona o Českej televízii (zákon č. 483/1991 Zb.) ako televízna služba verejnosti Českej republiky
Čerpané z: Nigerijské Lidice? Boko Haram mažou z mapy města a vesnice; 8. 1. 2015, 21.18 h, autor: luk, zdroj: ČTK

Myslíte si, že militantní islamisti sú hrozbou pre svet?

Áno (Počet hlasov: 218)
(68.13 %)

Nie (Počet hlasov: 102)
(31.88 %)Celkom hlasovalo: 320

Česká televízia, 10. 01. 2015 | Prečítané: 1159 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore