www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Pozvánka na koncert
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @933
Počítadlo


Spam poison

Nielen čistota ale aj bezpečnosť

Za posledné obdobie Petržalka zrealizovala viacero opatrení, ktoré viedli na zlepšenie životného prostredia jej obyvateľov

Zmena filozofie v čistení verejných priestranstiev, väčší dôraz na upozorňovanie či dokonca pokutovanie nezodpovedných vlastníkov nehnuteľností či proaktívna spolupráca so správcami bytových domov pri budovaní kontajnerových stojísk má podľa samotných obyvateľov viditeľné výsledky v kvalitnejšom a čistejšom prostredí. V minulom roku pribudli v Petržalke aj nové smetné koše či lavičky a veľmi dobre funguje aj linka čistoty. Mestská časť hľadá a využíva nové a nové možnosti, ako situáciu neustále zlepšovať.

Nielen Petržalku však stále trápia nezodpovední psíčkari či vandali. Netolerantní majitelia psov neváhajú prizerať sa, ako ich miláčik zanecháva po sebe exkrementy kdekoľvek na verejnom priestranstve, pričom sa vyhovárajú na nedostatok vreciek na exkrementy od mestskej časti. Faktom však je, že odstraňovať po svojom psovi výkaly je povinnosťou majiteľa psa a je možné vysypať ho v akomkoľvek vrecku do akejkoľvek smetnej nádoby. Petržalská samospráva zabezpečila v uliciach už vyše 600 košov (na psie exkrementy i bežný odpad). Pristúpila aj k zmene poskytovania vreciek – na základe podnetov obyvateľov vymenila papierové za plastové, pričom ich ku košom na to určeným dáva viac a častejšie než v minulosti.

Jednou z vážnejších hrozieb v oblasti životného prostredia je aj výskyt použitých injekčných striekačiek. Najvypuklejšie je to práve na detských ihriskách a pri lavičkách. Pri ich odstraňovaní však vzniká problém nielen pri možnom infikovaní tých, ktorí ich zbierajú, ale aj s ich následným nakladaním – nie je možné ich likvidovať ako bežný odpad. Aj tu je preto čo zlepšovať. Petržalka využila možnosť podať žiadosť o finančný príspevok na riešenie tejto problematiky. Projekt „Bezpečnosť obyvateľov a prostredie bez drog a ihiel“ spočíva v technickom zabezpečení materiálu pre zber pohodených injekčných striekačiek, ako aj vo väčšej informovanosti a osvete obyvateľov o súvislostiach tejto problematiky.

Ide nám o dosiahnutie slušného, zdravie a život neohrozujúceho životného priestoru najmä pre najmenších Petržalčanov, ktorí môžu byť vystavení riziku ohrozenia zdravia,“ hovorí starosta Petržalky Vladimír Bajan.

Od obyvateľov očakáva aktívny prístup pri nahlasovaní lokalít, kde by sa striekačky našli, čo by spolu so zostavením pravidelnej kontrolnej skupiny v réžii miestneho podniku Verejnoprospešné služby malo viesť k zvýšeniu bezpečnosti všetkých obyvateľov a návštevníkov Petržalky. Žiadosť podala Petržalka prostredníctvom Rady vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality na Ministerstvo vnútra SR. Výsledky prebiehajúceho hodnotiaceho procesu by mali byť známe do mája t. r.

Pripravila: Mária Grebeňová-Laczová
tlačová tajomníčka
Miestny úrad Mestskej časti Bratislava-Petržalka

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Miestny úrad Mestskej časti Bratislava-Petržalka
Kutlíkova 17
852 12 Bratislava
Čerpané z: www.petrzalka.sk

Petržalka, 28. 02. 2013 | Prečítané: 1409 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore