www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @973
Počítadlo


Spam poison

Nie sme teroristi!

Vyhlásenie k policajným raziám a zadržiavaniu aktivistov

Policajné divadlo vyvoláva závažné podozrenie z účelovosti.

Polícia rozbehla monumentálne predstavenie. Vraj dopadla sieť nebezpečných teroristov. Nemôže o nich nič povedať. Dáva si však o to viac záležať na tom, aby toto nekonkrétne obvinenie liplo v podstate na celej neparlamentnej ľavici, ktorá svojimi aktivitami získava čím ďalej širšiu podporu verejnosti. Môžeme spomenúť napríklad kauzu „Řízkárna“, keď sa snažila tlakom zdola získať nevyplatené mzdy ich zamestnancom. Alebo situáciu okolo sociálneho centra Klinika, za ktoré sa po násilnom vysťahovaní postavili tisícky ľudí.

Nejasne používaný pojem „terorizmus“ umožňuje čokoľvek. Predovšetkým zanecháva veľmi závažné podozrenie bez uverejnenia akýchkoľvek dôkazov. Teroristi sú predsa tí, ktorí vraždia ľudí vo veľkom. S teroristami sa nevyjednáva. Je proti nim dovolené čokoľvek. A ako sa hovorí, na každej fáme je trošku pravdy (bez vetra sa ani lístok na strome nepohne). Alebo nie?

Dlhodobo sme svedkami toho, že protiextrémistické oddelenie kriminalizuje a zastrašuje tých, ktorí sa aktívne angažujú v sociálnych hnutiach. Označuje ich za extrémistov, známe firmy, „pochybné osoby“. Síce nerobia nič nezákonné, aj tak sú pod dohľadom. Dostávajú sa do roly „sprostých podozrivých“, ktorých je možné obviniť z čohokoľvek.

Monumentálnu akciu s nekonkrétnymi, ale o to závažnejšími obvineniami, považujeme za doterajší vrchol snahy o zastrašenie všetkých, ktorí sa v týchto a ďalších podobných aktivitách angažujú. Za snahu kriminalizovať nenásilné, spoločensky prospešné aktivity šokujúcim a nezmyselným obvinením.

V tejto chvíli považujeme za nutné zdôrazniť, že sa zastrašiť nenecháme. Nemáme sa čoho báť, iba ak krivých obvinení a nepravdivých vykonštruovaných procesov.

Praha 30. 4. 2015

Anarchistická federácia
Anarchistický festival knihy
Autonómne sociálne centrum Klinika
A-kontra
Anarchistický čierny kríž
Pražská solidárna sieť (Solis)
Iniciatíva Nie rasizmu!
Infocentrum Salé

Pod čiarou

Veľký policajný švindeľ

Útvar pre odhaľovanie organizovaného zločinu objavil trúbku a zahájil operáciu Fénix. Odkaz na mytologického vtáka, ktorý zomrie samovznietením, je priliehavý. Kauza sa zjavne opiera o mýtus spoločensky nebezpečnej radikálnej ľavice a zhorí samovznietením ako predošlé akcie tohto úradu. Fízlovanie politicky aktívnych, kriminalizácia boja za práva tých najslabších sú u nás bežné, nejaké to zatknutie, výsluchy, vyhrážanie, zabavenie serverov málokoho prekvapí. Veď čo by sme to mali za štát, keby nevyužíval podlých fízlovských praktík.

Nesťažujeme sa. Veď sa pozrite, akí sú tí anarchisti a ľavičiari vyvrheli. Požadujú spravodlivú mzdu za prácu, snažia sa, aby prázdne domy slúžili ľuďom k bývaniu, stavajú sa proti rasizmu, sexizmu, militarizmu v spoločnosti, a ktovie čo ešte.

Nemožno sa diviť, že represívne zložky štátu považujú za prospešné zabaviť naše servery, znemožňovať nám tak politickú činnosť, buzerovať – je to ich práca. Policajné razie u anarchistov a ľavičiarov sú účelové a rovnako smiešne a neúmerné situácii, ako bolo smiešne a neúmerné komuniké Revolučných buniek, ktoré dalo zrejme policajtom zámienku k frontálnemu útoku.

Ukážme, že sa ich fízlovania nezľakneme a nebojíme sa vyjsť do ulíc. Prvý máj je najbližšou príležitosťou, kde môžeme povedať jasné nie úbohým praktikám politickej polície.

Anarchistická federácia
ikonaafed.cz@riseup.net

1. máj, Sviatok práce, je dnes výsostne žiaduci. Občania, nezbavujte sa svojich práv konformizmom.

Vojnu vojne!

Prvý máj anarchistov a anarchistiek!


Fotografie z tohoročnej prvomájovej demonštrácie v Prahe (Střelecký Ostrov, Most Legií, Staré Město) od 13.00 h. Účasť bola vyše 300 ľudí. Ďakujeme, že ste prišli!

Heslo tohoročného Sviatku práce: Nebojíme sa! Nevzdáme sa!

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

AFAnarchistická federácia (AF)
– Staviame sa proti byrokratickému systému s centralizovanou mocou, ktorý je sociálne nespravodlivý a dlhodobo neudržateľný, bez ohľadu na to, či funguje v štátoch kapitalistických alebo tzv. socialistických. Odmietame zastupiteľský systém parlamentnej „demokracie“, lebo ten sa stal, obzvlášť v ére globalizovaného kapitalizmu, len bábkou v rukách politicko-ekonomických záujmov. Nie sme iba negativisti, ktorí všetko bezdôvodne odmietajú. Snažíme sa aktívne propagovať našu alternatívnu víziu usporiadania slobodnej a samosprávnej spoločnosti.
– AF je členskou organizáciou Internacionály Anarchistických Federácií (The International of Anarchist Federations • L'Internationale des Fédérations Anarchistes, IAF-IFA).
Čerpané z: www.afed.cz

AF, 01. 05. 2015 | Prečítané: 726 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore