www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @532
Počítadlo


Spam poison

Nezmyselná kauza proti Slobode zvierat

2 786 psov a mačiek našlo u nás útočisko

Vážení priatelia zvierat,
útulok v Bratislave má vždy plno, no s vašou pomocou a s pomocou dobrovoľníkov sa zvládame postarať o psy a mačky, pre ktoré sme často poslednou nádejou.

Samozrejme, nie vždy ide všetko bez problémov. Zvyčajne trvá niekoľko dní, dokonca týždňov, než si zvieratko zvykne na nový domov a vystrábi sa z chorôb.

Psík Fridolín je v novej rodine veľmi šťastnýNa jeden z takýchto prípadov sa rozhodla poukázať investigatívna reportérka – navštívila náš útulok na podnet pani, ktorá si vzala do opatery jedno z našich zvierat. Reláciu si môžete pozrieť na Jednotke RTVS v nedeľu 19. apríla 2015 o 13. hodine v programe Občan za dverami.

Aby ste si mohli sami urobiť obraz o situácii psíka, ktorého si pani vzala do opatery a potom nám ho vrátila s výhradami, že psík je v zlom zdravotnom stave, pripájam moje oficiálne stanovisko ako aj veterinárny nález zvieratka.

Do útulku prichádza týždeň čo týždeň skutočne veľa psíkov a mačiek. Môžete si však byť istí, že tak my, ako aj rodiny, ktoré si ich adoptujú, pristupujú k nim čo najzodpovednejšie. Len v roku 2014 prešlo útulkom v Bratislave 2 786 zvierat!

Budeme nesmierne radi, ak ich u nás navštívite, presvedčíte sa na vlastné oči, ako sa im u nás darí, prípadne si niektoré z nich získa vaše srdce a nájde u vás nový domov.

Ďakujem.

Stanovisko

Pes bol prijatý od pôvodného majiteľa (v rámci Projektu na záchranu psov z množiteľských staníc). Podľa záznamu v prinesenom očkovacom preukaze už bol zaočkovaný proti infekčným chorobám.

Do karantény v našom útulku bol prijatý 21. januára 2015 (bol prehliadnutý veterinárnym lekárom, klinicky vyšetrený, odčervený, odblšený, začipovaný a boli aplikované kvapky do uší).

Všetky tieto úkony sú povinnosťou karanténnych zariadení v zmysle zákona pri prijatí zvieraťa do karantény a realizujú sa pri každom zvierati.

Výnimku tvoria iba choré zvieratá, ktoré nemôžu byť očkované, ale sa pri nich nasadí liečebná terapia.

Keďže bol tento pes očkovaný aj vakcínou na besnotu, bol klinicky absolútne zdravý s vylúčením akýchkoľvek infekčných ochorení.

Po uplynutí doby karantény (5 dní) môže byť zviera ponúkané na adopciu. V tomto prípade by však mohlo byť ponúkané okamžite (keďže išlo nie o stratené zviera, ale zviera darované od pôvodného majiteľa).

Štatút DOČASNEJ OPATERY v našej organizácii neuplatňujeme. Sú výhradne dve formy odchodu zvierat do náhradnej opatery: ADOPCIA a DLHÉ VENČENIE. Dlhé venčenie je evidencia zvieraťa v čase, kedy si chce nová rodina zviera tzv. „vyskúšať“ bez podpísania riadnej adopčnej zmluvy. Zvyčajne ide o lehotu 14 dní.

Stáva sa však, že počas tzv. dlhého venčenia rodina hľadá možnosť inej náhradnej starostlivosti pre zviera. S týmto nemáme problém, avšak podmienkou je, aby adopčné formality (podpísanie adopčnej zmluvy) boli výhradné a realizované našou organizáciou.

Naša organizácia neiniciovala (neponúkala) umiestnenie psíka do rodiny ani jednej z týchto dám.

Keďže fotky zvierat na našej web stránke sú verejne prístupné, a mnohé zvieratá sa individuálne zdieľajú – ponúkajú na adopciu (bez našej iniciatívy), predpokladám, že sa dámy ponúkli prevziať opateru – zobrať psíka na dlhé venčenie – a hľadať mu náhradnú rodinu, na základe zdieľania na FB niektorej zo stránok na pomoc zvieratám z útulkov.

Pani Kulíšková prišla prevziať psíka 28. 1. 2015 – vrátila ho v priebehu pár hodín s tým, že doma majú psíka, ktorý útulkového psíka neprijal. Pes k nej odchádzal zdravý, bez žiadnych príznakov ochorenia. V opačnom prípade by z útulku nemohol odísť.

Dňa 29. 1. 2015 bola psíka prevziať pani Stulajterová, ktorá ho najprv vzala „okúpať??“ a „ostrihať??“ do psieho salónu, a až následne doviezla k sebe domov. Na druhý deň nás informovala, že je všetko OK, a že sa psík s jej sučkou znáša.

Asi na tretí deň psíka vrátila s tým, že je nečistotný a zašpinil jej byt. Po príchode do útulku veterinárka spravila testy, ktoré vylúčili parvovirus, spravila laboratórny test stolice a nasadila liečbu na dezinfekciu organizmu. Po dvoch dňoch sa stolica upravila, pes bol v dobrej kondícii a nemal žiadne iné príznaky ochorenia.

Preto mohol bol byť aj 2. 2. 2015 kastrovaný.

Psík bol 14. 2. 2015 daný na adopciu. Je zdravotne v poriadku a rodina nám poslala aj jeho fotky z nového domova.

Dôvodom sťažnosti pani Stulajterovej je podľa nášho predpokladu skutočnosť, že požadovala vrátenie psa po „vyliečení“ do jej starostlivosti, čo sme odmietli a informovali sme ju, že je výhradne naším rozhodnutím, komu zviera na adopciu dáme. S týmto ona nesúhlasila a začala sa našej organizácii vyhrážať.

Samozrejme, nemáme absolútne žiadny problém všetky uvedené skutočnosti prezentovať aj v súdnom spore s prípadnou žalobou, ktorú zvažujeme, keďže pani Stulajterová neustále atakuje našu organizáciu na FB stránkach klamlivými a osočujúcimi informáciami. Čakáme ešte na jej stanovisko vo vami pripravovanej relácii a potom vec posunieme nášmu právnemu zástupcovi.

Nemáme čas ani chuť riešiť hlúpe obvinenia a nezmysly. V útulku ročne zachránime 3 000 zvierat, čo považujeme za zmysluplnejšie než „vyviňo­vanie“ sa z nezmyselných bludov a klamstiev.

Ing. Pavla Dugovičová
predsedníčka Slobody Zvierat

Veterinárny nález


Nacionale: pes, westhighlandský biely teriér, samec, č. čipu – 941000017344581, dátum nar. 25. 5. 2014
Anamnéza: pes prijatý do útulku ako nechcené zviera od majiteľa-množitela
Nález: dňa 21. 1. 2015 pes prešiel veterinárnou prehliadkou, živý, čulý, apetít zachovaný, trus formovaný, bez prímesí, ektoparazity nepozorované, mierne zanesené zvukovody, pri prehliadke pohlavných orgánov zistený bilaterálny kryptorchizmus, pravý semenník zadržaný v inguinálnom kanály, ľavý semenník nepalpovateľný; nevykazoval žiadne klinické príznaky ochorenia, pes bol odčervený, riadne zavakcinovaný vakcínou Eurican DHPPI2-LR; po uplynutí karantény bol umiestnený do útulku
Nález 2. 2. 2015 – živý, čulý, apetít zachovaný, normotermia, hnačka svetlohnedej farby s prímesou hlienu a krvi, zvracanie nepozorované, mierna distenzia brušnej steny; vykonaný diagnostický rýchlotest na parvovírus – negatívny, koprologické vyšetrenie – nález dvoch cýst druhovo nezatriedených
Terapia: Metronidazol, Diarsanyl pasta, diéta
Prognóza: priaznivá
Záver: Už dva dni po začatí terapie trus formovaný, tmavohnedý, bez prímesi krvi a hlienu, brucho priehmatné, nebolestivé, dňa 10. 2. 2015 terapia ukončená.

MVDr. Martina Mužiková

Sloboda zvieratSloboda zvierat, občianske združenie
Mlynské Nivy 37
821 09 Bratislava
IČO: 3194 8201

ikonaE-mail: info@slobodazvierat.sk
ikonaTel.: 02/16 187
č. účtu: 19-2023636/6500

Chcem podporiť Slobodu zvierat!

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda zvierat
Nadšenie a láska v srdciach skupiny ľudí stáli na začiatku rozhodnutia založiť organizáciu Sloboda zvierat. Po 19 rokoch práce pre zvieratá sa počet takýchto ľudí rozrástol na niekoľko tisíc. Dnes má Sloboda zvierat centrum v Bratislave, viacero pobočiek po celom Slovensku a vyvíja množstvo aktivít. Ich cieľom je zastaviť krutosti na zvieratách a presadzovať zdravé spolunažívanie ľudí a zvierat.
Čerpané z: www.slobodazvierat.sk

Sloboda zvierat, 17. 04. 2015 | Prečítané: 1493 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore