www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @690
Počítadlo


Spam poison

Nezastrašia nás

Ľubomír Galko s Jozefom Rajtárom reagujú na žalobu J&T

Tridsať spoločností vrátane J&T Real Estate Holding podalo žalobu na poslancov NR SR za stranu Sloboda a Solidarita Ľubomíra Galka a Jozefa Rajtára. Opoziční poslanci považujú žalobu za grotesknú.

J&T žaluje spomenutých poslancov za výroky, ktoré odzneli na tlačovej besede SaS z 18. októbra 2006 pod názvom „Podvody s DPH sú operačným systémom strany SMER – SD“, ako aj v článku „Komentár Jozefa Rajtára: J&T a ich ‚báječná‘ daňová schéma“, uverejnenom 21. októbra 2016 na webe Aktuálne.sk.

Firma J&T žaluje poslancov za tri výroky. Jeden hovorí o tom, že je dlhodobo spájaná so stranou SMER – SD a Robertom Ficom, druhý o tom, že schémy ich posúvania bytov v rámci skupiny vzbudzujú vážne podozrenia a tretí, že je smutné, že opozícia musí suplovať prácu štátnych orgánov, ako je polícia, finančná správa a pod.

Ľubomír Galko na tlačovej besede vymenoval niekoľko konkrétnych príkladov z internetu, ktoré preukázateľne poukazujú na prepojenosť J&T s najsilnejšou vládnou stranou (napr. SES Tlmače a miliardový kšeft vo Vietname, let premiéra Fica z Piešťan do Košíc súkromným lietadlom, ktorý zabezpečovala firma ABS Jets, podľa denníka SME ovládaná finančnou skupinou J&T, dokument s analýzou o kúpe akcií SPP, ktorý vznikol na počítači súkromníka, od ktorého štát akcie kupoval atď.).

„Hrozby nejakých rýchlozbohatlíkov na mňa neplatia. Ak si tu nejakí pohrobkovia z Investičnej a rozvojovej banky myslia, že si s vreckami napchatými šušťavými papierikmi budú vyšliapavať na opozičných poslancov, sú na veľkom omyle. Pre ich vlastné dobro by bolo najlepšie, keby si čo najskôr uvedomili, že bude pre nich správnejšie, ak čo najskôr zídu z kratšej cesty,“ tvrdí podpredseda SaS Ľubomír Galko.

Podľa Jozefa Rajtára žaloba od J&T nie je obyčajnou žalobou.

„Je to vec, v ktorej sa rozhoduje o tom, kto bude na Slovensku vládnuť. Či volení zástupcovia ľudí, alebo oligarchia cez stranu Smer,“ uviedol Jozef Rajtár.

A pokračoval:

„Sme zástupcovia ľudí, ktorí si nás v rámci demokratického systému zvolili, aby sme sa starali o veci verejné. A túto úlohu mienime plniť, pričom nemienime odovzdať všetku moc do rúk nevolených elít.“

Jozef Rajtár tvrdí, že „žalobou nás nezastrašia“. Poslanci spájajú žalobcov s podvodnou trestnou činnosťou v súvislosti s prevodmi bytov v bytovom komplexe River Park v Bratislave. Žalobcov prirovnávajú ku kauze podnikateľa Bašternáka, ktorá je vnímaná ako podvod s DPH, keď štátu mala byť spôsobená škoda vo výške takmer dva milióny eur vyplatením neoprávneného nadmerného odpočtu. Poslanci SaS vlani upozornili, že sa založilo 25 firiem s rovnakým názvom KPRHT 1 až 25, pričom väčšina z nich je vlastnená cyperskými schránkovými firmami a sídlia na rovnakej adrese. Následne sa byty prevádzali práve cez tieto viaceré firmy.

„J&T svojou reakciou potvrdilo, že všetky firmy v reťazci prevodov bytov, na ktoré sme upozornili, sú s nimi prepojené. Daňové úrady by tento fakt mal mimoriadne zaujímať, lebo mení pohľad na ekonomické vzťahy medzi týmito firmami a ich cieľ. Cyperské firmy teda nesídlia na tej istej adrese a tom istom poschodí náhodou,“ dodal Jozef Rajtár.

Archív:

Komentár Jozefa Rajtára

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 18. 11. 2017 | Prečítané: 156 | Rubrika: Polemika o…

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Myslíte si, že predseda NR SR JUDr. Andrej Danko odtajní svoju rigoróznu prácu?


Celkom hlasovalo: 18
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Biela pastelka 2018
Biela pastelka 2018
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore