www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @603
Počítadlo


Spam poison

Nemaj založené ruky a prihlás svoj projekt do 5. ročníka programu SPPoločne

SPP a Nadácia SPP dnes spustili piaty ročník verejnoprospešného programu SPPoločne

Jednotlivci, neziskové organizácie, ale aj mestá či obce môžu predkladať projekty na zlepšenie života vo svojom okolí. Jeden projekt môže získať podporu vo výške až 6 000 eur. O výhercoch rozhodne opäť široká verejnosť hlasovaním. Projekty je možné prihlásiť do 13. júla 2016 na stránke www.sppolocne.sk.

ZLEPŠIME SPPOLOČNE SLOVENSKOVerejnoprospešný program SPPoločne je určený na rozvoj regiónov, revitalizáciu životného prostredia a zlepšenie kvality života ľudí na Slovensku. Cieľom projektu je zmysluplne podporiť konkrétne organizácie či komunity. Počas prvých štyroch ročníkov SPP spolu s Nadáciou SPP podporili už 167 projektov sumou 1 040 000 eur.

„Uplynulé štyri ročníky nám dali za pravdu, že najlepšie poznajú svoje okolie ľudia, ktorí v ňom žijú. Verím, že tento rok sa do programu zapojí ešte viac kvalitných projektov. Finančná pomoc SPP a Nadácie SPP tak poputuje presne tam, kde je najviac potrebná,“ povedala Ľubica Oreská, programová manažérka projektu SPPoločne a dodáva: „Piaty ročník sme poňali ako kampaň proti založeným rukám. Chceme prebudiť ľudí, aby pomohli svojej obci, mestu či regiónu a prihlásili svoj projekt na skvalitnenie komunitného života alebo oživenie spoločných tradícií.“

Tohtoročné projekty môžu záujemcovia o finančný grant opäť prihlasovať do dvoch kategórií. V kategórii SPPoločne pre ľudí sú zaradené projekty zamerané na kultúrne, spoločenské, výchovné, športovo-pohybové a verejnoprospešné akcie. Projekty budovania, rozvoja a obnovy verejných priestorov, športovísk, detských ihrísk, parkov či z oblasti eko vzdelávania a skvalitnenia životného prostredia patria do kategórie SPPoločne pre domovinu.

Prihlasovanie projektov prebieha od 20. júna do 13. júla 2016.

Posielať projekty môžu len nepodnikateľské právnické osoby ako napríklad mimovládne organizácie a občianske združenia, školské zariadenia, kultúrne inštitúcie, športové zariadenia či obce a mestá. Každý môže prihlásiť maximálne 1 projekt zaslaním vyplneného prihlasovacieho formulára so splnenými špecifickými podmienkami programu, ktoré sú priamo na webovej stránke www.sppolocne.sk. Jeden projekt môže byť podporený sumou vo výške od 3 000 eur do 6 000 eur, pričom celkovo sa medzi projekty rozdelí suma 200-tisíc eur.

Proces hodnotenia a vyberania projektov

Odborná hodnotiaca komisia v každej kategórii vyberie zo všetkých regiónov (stred, východ, západ) 40 najlepších projektov, ktoré budú zverejnené na webovej stránke www.sppolocne.sk. V septembri 2016 sa spustí verejné on-line hlasovanie o najprínosnejšie projekty pre daný región. Široká verejnosť tak rozhodne, ktoré z 240 projektov získajú finančný príspevok na svoju realizáciu. Účastníci verejného hlasovania sa môžu zaradiť aj do súťaže „SPPoločne pre Slovensko“ o atraktívne ceny.

V tomto ročníku podporíme celkovo 30 projektov v rámci celého Slovenska s najvyšším počtom pridelených verejných hlasov – 5 projektov v kategórii SPPoločne pre ľudí a 5 projektov v kategórii SPPoločne pre domovinu v každom z 3 regiónov (západ, stred a východ). Bonusové ceny bude navyše udeľovať SPP a Nadácia SPP mimoriadne zaujímavým projektom.

Viac informácií nájdete na stránke www.sppolocne.sk.

Príklady podporených projektov

SPPoločne pre ľudí: ŠPORTOVÁ VÝBAVA NA FLORBAL

Vďaka občianskemu združeniu „Pre náš Tomášov“, ktoré prihlásilo svoj projekt Športová výbava pre florbal do štvrtého ročníka programu SPPoločne, sa budú môcť obyvatelia Tomášova venovať svojej záľube – florbalu.

„Ľudia v obci milujú pohyb a radi sa hrajú a súťažia. Za získané prostriedky sme pre obec a miestne školy nakúpili hokejky, bránky, výstroj pre brankára a mantinely. K tomuto zaujímavému športu chceme prilákať najmä mládež a rozvíjať miestnu komunitu láskou k športu,“ komentoval výsledky projektu Mário Porubec, podpredseda občianskeho združenia „Pre náš Tomášov“ a dodal: „Veríme, že zakúpená florbalová výbava prispeje k rozvoju komunitného života v Tomášove a nájde si svojich športových fanúšikov.“

Projekt získal 3 560 hlasov a finančnú podporu 5 766 eur.

* * *

SPPoločne pre domovinu: ZÓNA ODDYCHU V LESOPARKU PETRŽALKY

Finančnú dotáciu získalo aj novovznikajúce zdravotno-sociálne zariadenie Dom Rafael na Kutlíkovej ulici v Bratislave. Cieľom ich projektu bola úprava časti petržalského lesoparku, s vytvorením kultivovaného a bezpečného parku pre miestnych obyvateľov, pacientov Domu Rafael, ako aj pre širokú verejnosť.

„Za získané peniaze sme revitalizovali zanedbané stromy, ktoré boli v mnohých prípadoch až životu nebezpečné. Tri týždne po podaní projektu sa jeden strom dokonca celý zrútil. Našťastie sa nikto nezranil,“ vysvetľuje predkladateľka projektu Mária Smolárová.

Súčasťou projektu bola aj likvidácia odpadu, ktorý znehodnocuje okolité životné prostredie. Na jeho zbieranie sa vyhlásila brigáda.

„Novovzniknutý park je teraz integrujúcim priestorom medzi Domom Rafael a okolitými obytnými domami. Sme radi, že do zbierania odpadu sa zapojili aj obyvatelia z blízkeho okolia,“ dodáva Mária Smolárová.

Projekt získal 2 011 hlasov a finančnú podporu 6 000 eur.

Pod čiarou

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) je najväčším dodávateľom energií na Slovensku, ktorý v oblasti dodávky plynu priamo nadväzuje na 160-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva a od roku 2012 úspešne pôsobí aj na trhu dodávky elektriny. SPP dodáva elektrinu už viac ako stotisíc zákazníkom. Celkovo SPP zabezpečuje spoľahlivé dodávky energií a ďalších energetických služieb pre viac ako 1,3 milióna zákazníkov. Za dodržiavanie etických princípov pri podnikaní získal SPP v roku 2016 Veľkú cenu Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory. Od roku 2014 je vlastníkom 100 % akcií spoločnosti Slovenská republika, ktorá svoje akcionárske práva vykonáva prostredníctvom Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.

Nadácia SPP je neziskovou organizáciou, ktorú v roku 2002 založil SPP na rozvoj občianskej spoločnosti a poskytovanie pomoci ľuďom v ťažkých životných situáciách. Nadácia SPP sa zaujíma o aktívnych ľudí, ktorí majú schopnosť meniť život okolo seba, ale aj o ľudí, ktorí sú znevýhodnení a potrebujú pomoc. Činnosť Nadácie SPP odráža úsilie o skvalitnenie spoločenskej zodpovednosti v podnikaní. Svoju Víziu nadácie napĺňa poskytovaním darov na charitatívne a filantropické aktivity, zahraničné štipendiá a dlhodobé inovatívne projekty. Pre nadáciu je dôležitá otvorenosť, transparentnosť a rovnosť šancí. Finančné prostriedky rozdeľuje prostredníctvom grantov s jasne definovanými podmienkami a prehľadným procesom hodnotenia. Výsledky podpory sú verejne dostupné.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

SPPSPP pre budúcnosť
– je jednotný koncept, ktorý zastrešuje ekologické a verejnoprospešné aktivity SPP. Umožňuje sprehľadniť a lepšie zacieliť všetky aktivity SPP, ktoré podporujú myšlienku trvalo udržateľného rozvoja. SPP už dnes realizuje v tejto oblasti mnoho projektov. Ide napríklad o projekty na ochranu životného prostredia, poradenstvo smerom k znižovaniu spotreby energií a zvyšovanie energetickej efektívnosti, ale tiež viacero sponzoringových a verejnoprospešných aktivít a filantropických programov, ktoré realizuje v spolupráci s Nadáciou SPP a neinvestičným fondom EkoFond, na tento účel zriadenými organizáciami.
Čerpané z: www.sppolocne.sk

Súvisiace články:
Rozhodnite o najkrajšej pamiatke a vyhrajte (22.11.2016)
Dobrá farba pokračuje (04.11.2016)
SPPoločne rozdelíme 200-tisíc eur medzi 39 víťazných projektov (07.10.2016)
O víťazoch programu SPPoločne opäť rozhodne verejné online hlasovanie (12.09.2016)
Anderle a Brunovský v Galérii SPP (05.09.2016)
Výstava FULL MOON predstavuje fenomén premenlivosti mesiaca (30.05.2016)
Spoznajte pohyblivé obrázky Ivety Ledererovej (08.04.2016)
SPP odmenil víťazov 17. ročníka súťaže Mesiac detskej tvorby (23.03.2016)
Zapojte sa do súťaže Noc v múzeu (03.03.2016)
EkoFond už vďaka poskytnutým grantom ušetril milióny (16.02.2016)
Trojdimenzionálne plastiky a obrazy, z ktorých vyviera životná energia (12.02.2016)
Kultúrna pamiatka roka 2014 (10.12.2015)
POHĽADY odhalia svet plný nekonečných možností (30.11.2015)
Hlasujte za najkrajšie obnovenú pamiatku a vyhrajte (18.11.2015)
Program SPPoločne podporí 39 projektov sumou 200 000 eur (09.10.2015)
Dnes začína hlasovanie v programe SPPoločne (08.09.2015)
Galéria SPP bude herným svetom (26.08.2015)
Chcete zmeniť svoje okolie? Zapojte sa do programu SPPoločne (08.06.2015)
Galéria SPP bude do konca júla Krajinou žien (30.05.2015)
V Doľanoch SPPoločne otvárame arborétum (13.05.2015)
Nadácia SPP podporí talentované slovenské „Hlavičky“ (07.04.2015)
(Ne)obyčajné príbehy Fera Liptáka v Galérii SPP (01.04.2015)
SPP chce byť aj tento rok oporou znevýhodnených ľudí po celom Slovensku (23.03.2015)
SPP odmenil víťazov 16. ročníka súťaže Mesiac detskej tvorby (18.03.2015)
Spoznajte históriu plynárenstva cez viac ako 400 exponátov na dni otvorených dverí v Slovenskom plynárenskom múzeu (13.03.2015)
Slovenské mandaly Kataríny Beňovej (10.02.2015)
Katarína Beňová – Mandaly (03.02.2015)
Chyba hranice (13.01.2015)
Kultúrna pamiatka roka 2013 (20.11.2014)
Dve Energie Luku Braseho (12.11.2014)
Výstava v Galérii SPP: MULTIPOINT (17.09.2014)
Až 37 projektov získa príspevok v programe SPPoločne (19.06.2014)
Výstava v Galérii SPP: BAnda (21.05.2014)
Verejnoprospešný program SPPoločne dnes spúšťa verejné hlasovanie (19.05.2014)
SPP a Nadácia SPP vyhlasujú 3. ročník programu SPPoločne (25.03.2014)
SPP odmenil víťazov už 15. ročníka súťaže Mesiac detskej tvorby (12.03.2014)
SPP je už osemnásobným TOP firemným filantropom roka (28.11.2013)
Projekt REFUGE zvýši počet kvalifikovaných pracovníkov v energetike (20.11.2013)
EkoFond podporuje vzdelávanie stavbárov (18.11.2013)
Kultúrna pamiatka roka 2012 (15.11.2013)
Výstava v Galérii SPP: Martin Borodáč (04.11.2013)
New Talent 2013 – Cena Nadácie SPP putuje do Rumunska (08.10.2013)
Slovanské orákulum (02.10.2013)
Verejnoprospešný program SPPoločne ponúka druhú šancu (06.09.2013)
Manuál na chytanie snov (05.09.2013)
Tarot (01.08.2013)
Obrazohry (09.07.2013)
Až 48 projektov získa príspevok v programe SPPoločne (27.06.2013)
EkoFond znovu ocenil netradičné učenie na školách (20.06.2013)
Premeny (05.06.2013)
Široká verejnosť rozhodne o podpore projektov v programe SPPoločne (30.05.2013)
Lea Feketeová & Norbert Šmondrk „L&N“ (20.05.2013)
EkoFond prináša do škôl tému obnoviteľných zdrojov energie (16.05.2013)
Maľba (02.05.2013)
Výstava v Galérii SPP – SPPIRIT (03.04.2013)
SPP, Nadácia SPP a EkoFond vyhlasujú 2. ročník programu SPPoločne (20.03.2013)
Výstava v Galérii SPP – spoMalovanie času (05.03.2013)
Sochy obrazy (04.02.2013)
Nový priestor (14.01.2013)
Výstava v Galérii SPP – STRETNUTIE (19.12.2012)
Vianočný salón Spectrum ART (05.12.2012)
Mesiac detskej tvorby (28.11.2012)
SPP je už sedemnásobným TOP firemným filantropom roka (28.11.2012)
Výstava v Galérii SPP – VEĽKÁ NOVEMBROVÁ (09.11.2012)
Kultúrna pamiatka roka 2011 (08.11.2012)
EkoFond opäť odmení školy, ktoré chcú šetriť energiu (29.10.2012)
Výstava v Galérii SPP – ARTSERVIS (24.10.2012)
EkoFond plánuje rozdeliť až 1 600 000 eur (23.10.2012)
New Talent 2012 (09.10.2012)
Sovy (02.10.2012)
Stretnutie (05.09.2012)
Až 40 projektov získa príspevok v programe SPPoločne (23.08.2012)
Farby duše (01.08.2012)
Naši paralympionici majú vlastnú poštovú známku (13.07.2012)
Výstava v Galérii SPP (12.07.2012)
Široká verejnosť rozhodne o podpore projektov v programe SPPoločne (12.07.2012)
EkoFond rozdelil viac ako milión na nové projekty (02.07.2012)
EkoFond popularizuje vedu na školách (20.06.2012)
10 rokov s Deťmi Dunaja (14.06.2012)
Energia v našej škole (05.06.2012)
SPPoločne (15.05.2012)

SPP pre budúcnosť, 20. 06. 2016 | Prečítané: 787 | Rubrika: Súťaže

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore