www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovKníhkupectvo AlternatívaAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyWave of Reality
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @130
Počítadlo

Spam poison
Spam poison

Nechcete robiť v starej e-schránke?

Prepnite sa na „novú“

Všedné „červené“ elektronické schránky budú čoskoro minulosťou. Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES) už 1. júla dá všetkým užívateľom možnosť vynovenej verzie svojich e-schránok. Od tohto termínu bude totiž sprístupnená verzia nových elektronických schránok. Elektronická komunikácia tak bude prehľadnejšia a jednoduchšia aj vďaka upraveným existujúcim funkciám.

Od 1. júla budú na portáli Slovensko.sk dostupné schránky v novom dizajne s upravenými existujúcimi funkciami.

„Užívatelia si tak budú môcť vybrať, či svoju e-schránku prepnú do nového šatu alebo ešte budú pracovať s pôvodnou verziou, na ktorú sú zvyknutí,“ hovorí generálny riaditeľ NASES Norbert Molnár.

Obe verzie budú fungovať paralelne, tak aby mali používatelia dostatok času zvyknúť si na nové prostredie a naučiť sa pracovať so schránkou.

V priebehu júla budú mať používatelia k dispozícii viaceré vylepšenia, ktoré vyplynuli z marcového verejného prieskumu agentúry. Ide o zjednodušenie a zjednotenie výberu a listovania v zozname správ, zvýraznenie možnosti odhlásenia sa zo schránky, zvýraznenie neprečítaných správ, sprístupnenie žiadostí v schránke na jedno „kliknutie“ alebo v kontexte s konkrétnou funkcionalitou, zjednodušenie nastavenia notifikácií, čitateľnejšie zobrazovanie údajov v doručenke.

Prehľadnejšie e-schránky budú aj vďaka možnosti nastavenia počtu zobrazovaných správ v priečinku prijatých správ. Aktuálne zobrazenie 10 správ na stranu si teda budú môcť upraviť na vyšší počet. So správou elektronickej schránky pomôže sprievodca schránkou, ktorý užívateľov navedie a predstaví im základné funkcionality schránky. Štatutári viacerých firiem určite ocenia, že sa už priamo v prostredí novej e-schránky budú môcť v najbližšom čase prepínať medzi účtami svojich firiem bez nutnosti odhlásenia. Ak ste totiž štatutárom viacerých firiem, pre každú máte vytvorenú samostatnú elektronickú schránku, taktiež máte samostatnú schránku ako fyzická osoba.

Do konca septembra sú naplánované ďalšie nové funkcionality, a to preposielanie správ na e-mail či hromadné operácie so správami, ako napríklad hromadné mazanie správ, presúvanie priečinkov a ukladanie ich obsahu.

Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby

Ak vás zaujíma nový dizajn, pozrite si porovnanie nového dizajnu so starým dizajnom:

Schránka 1 nováSchránka 1 stará
Schránka 2 nováSchránka 2 stará
Schránka 3 nováSchránka 3 stará
Schránka 4 nováSchránka 4 stará
Schránka 5 nováSchránka 5 stará
Schránka 6 nováSchránka 6 stará
Schránka 7 nováSchránka 7 stará
Schránka 8 nováSchránka 8 stará
Schránka 9 nováSchránka 9 stará
Schránka 10 nováSchránka 10 stará
Schránka 11 nováSchránka 11 stará
Schránka 12 nováSchránka 12 stará
Schránka 13 nováSchránka 13 stará
Schránka 14 nováSchránka 14 stará

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

NASESNárodná agentúra pre sieťové a elektronické služby
Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby vznikla 1. januára 2009 ako príspevková organizácia Úradu vlády Slovenskej republiky za účelom plnenia odborných úloh v oblasti informatizácie spoločnosti vyplývajúcich zo zákona č. 275/2006 Z. z. o informačných systémoch verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, správy a prevádzkovania elektronických komunikačných sietí a služieb, pre Úrad vlády Slovenskej republiky (ktoré Úradu vlády SR vyplývajú z § 24 ods. 3 zákona č. 575/2001 Z. z. o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy, ako aj § 5 ods. 2 zákona č. 275/2006 Z. z. o informačných systémoch verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov), a aj pre ostatné orgány štátnej správy, právnické osoby a fyzické osoby, ktoré požadujú informácie, údaje z informačných systémov, databáz a registrov verejnej správy.
Čerpané z: www.nases.gov.sk

NASES, 23. 06. 2017 | Prečítané: 129 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Zbierka na ochranu humanistov

Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie.

Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.

HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Zúčastníte sa volieb do orgánov samosprávneho kraja?

Áno (86 hl.)
 
Ešte neviem (47 hl.)
 
Nie (49 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 182
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore