www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @543
Počítadlo


Spam poison

Návrh energetickej politiky vracia Slovensko o 40 rokov späť

Greenpeace žiada stiahnutie návrhu energetickej politiky a jej prepracovanie za serióznej účasti nezávislých odborníkov a mimovládnych organizácií

Organizácia Greenpeace dnes poslala svoje pripomienky k návrhu Energetickej politiky SR. V nich kritizuje predložený návrh ako nedostatočný, jednostranne zameraný iba na rozvoj jadrovej energetiky a udržanie neprijateľného stavu podpory ťažby a spaľovania hnedého uhlia. Organizácii sa zároveň nepáči spôsob, akým je celá politika pripravovaná a preto žiada jej stiahnutie a prepracovanie na nezávislej odbornej úrovni.

„Energetická politika je dokument, ktorý bude určovať, kam sa bude Slovensko uberať v energetickom sektore na dlhú dobu. Musíme však skonštatovať, že materiál vôbec nereflektuje súčasné trendy a vyzerá ako z minulého storočia. Nájdeme tu prognózy, ktoré majú presvedčiť verejnosť, že Slovensko potrebuje nové veľké centralizované zdroje výroby energie. Pokračovať má podpora ťažby a spaľovania uhlia. Politika má extrémne neambiciózne ciele v oblasti rozvoja obnoviteľných zdrojov a až zarážajúco chýba snaha o úsporu energií a plán na efektívne využívanie energie,“ povedal koordinátor kampaní Greenpeace Slovensko Pavol Široký.

Podľa Greenpeace by naplnenie politiky prinieslo nielen ďalšie neprestávajúce zaťažovanie životného prostredia, ale dostane Slovensko na chvost Európskej únie v oblasti rozvoja udržateľnej energetiky a bude ohrozovať konkurencieschopnosť slovenského priemyslu.

V pripomienkach Greenpeace požaduje:

– aby bol v Energetickej politike SR spracovaný Referenčný scenár, ktorý bude uvažovať s 1% ročným poklesom hrubej domácej spotreby energií a Úsporný scenár, ktorý bude uvažovať s 2% ročným poklesom spotreby energií.

– aby energetická politika stanovila čo najrýchlejšie ukončenie ťažby a spaľovania uhlia a to najneskôr do roku 2020 a zakázala ďalšie spoluspaľovanie biomasy a uhlia.

– aby energetická politika stanovila cieľ rozvoja obnoviteľných zdrojov energie na úroveň aspoň 30 % v roku 2020 a legálne záväzných 45 % z hrubej domácej spotreby energií do roku 2030.

– aby energetická politika SR stanovila postupné ukončenie trendu rozvoja jadrovej energetiky, tak ako je tomu vo väčšine krajín Európskej únie.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Greenpeace
– je medzinárodná organizácia, nezávislá na vláde, politických stranách, korporáciách a iných hospodárskych skupinách, ktorá používa nenásilnú formu protestu, aby upozornila na problémy životného prostredia
– činnosť môžu vykonávať jedine vďaka nezištnej podpore jednotlivcov
Čerpané z: www.greenpeace.org/slovakia

Greenpeace, 25. 10. 2013 | Prečítané: 1640 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (709 hl.)
 
Viac áno, ako nie (182 hl.)
 
Viac nie, ako áno (166 hl.)
 
Rozhodne nie (178 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1235
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
18-09-20 * 15:59
 Re: Trump sa správa ako Hitler
15-09-20 * 10:00
 Ktorí?
15-09-20 * 09:33
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore