www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @924
Počítadlo


Spam poison

Národný projekt skvalitnil vzdelávanie viac ako 22 000 rómskych žiakov

Projekt MRK1

400 vyškolených asistentov pomáhalo počas uplynulých troch rokov na 200 základných školách po celom Slovensku. Ich prácu pozitívne zhodnotili riaditelia a učitelia, ktorí sa stretli v júni pri príležitosti ukončenia projektu.

„Na škole som viedol krúžok tvorivého písania, venoval som sa deťom počas vyučovania v triede, bol som pomocnou rukou učiteľa. Dbal som o to, aby sa deti bezpečne dostali do školy aj domov a pravidelne som navštevoval rodiny týchto detí a pomáhal im pri počiatočných jazykových bariérach,“ priblížil svoju prácu pedagogický asistent Roman Goroľ zo ZŠ v Čaklove.

Projekt „Vzdelávaním pedagogických zamestnancov k inklúzii marginalizovaných rómskych komunít“ (MRK1), ktorý trvá od roku 2012, pozostával z troch hlavných aktivít – Vzdelávanie pedagogických a odborných zamestnancov, Podpora celodenného výchovného systému a Technická podpora aktivít projektu.

V záverečnej hodnotiacej správe školy uviedli, že im personálna a materiálna pomoc veľmi pomohla. Ocenili však aj nové učebné zdroje a učebné osnovy voliteľných predmetov. Žiaci pracovali v hudobných, športových, prírodovedných, jazykových, dramatických či kreatívnych krúžkoch. V rámci nich sa pripravovali aj na vyučovanie, čo nahradilo často krát problematickú domácu prípravu rómskych žiakov. Správa zároveň poukázala na potrebu ďalšieho vzdelávania učiteľov, udržania pozície asistentov na školách, ako aj ďalšej osvetovej práce s rodičmi.

Metodicko-pedagogické centrum a hlavná projektová kancelária národného projektu „Vzdelávaním pedagogických zamestnancov k inklúzii marginalizovaných rómskych komunít“ (MRK1) zorganizovala 15. júna v Banskej Bystrici a 17. júna v Prešove Záverečné stretnutie a prezentáciu výstupov projektu, ktorý sa v októbri 2015, po troch školských rokoch, ukončí.

Projekt MRK1 do dnešného dňa v číslach:

  • Projekt sa realizoval na 200 školách v celej SR, s výnimkou Bratislavského kraja a pomohol viac ako 43 600 žiakom, z toho viac ako 22 000 bolo zo sociálne znevýhodneného prostredia.
  • Žiakom a pedagógom pomáhalo 400 pedagogických asistentov.
  • Vzdelávanie pedagogických a odborných zamestnancov sa realizovalo v dvanástich nových programoch kontinuálneho vzdelávania, frekventantom bolo vydaných 4 964 ks osvedčení.
  • Popoludňajšie krúžky viedlo viac ako 2 000 učiteľov.
  • Realizovalo sa viac ako 500 000 hodín voľnočasových aktivít.
  • Celkový rozpočet projektu bol 24 989 002 €, na refundáciu miezd pedagogických asistentov učiteľa sa vyčerpalo viac ako 10 300 000 €, na krúžky takmer 4 000 000 €.

Viac informácií nájdete na stránke www.eduk.sk.

Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť – projekt spolufinancovaný zo zdrojov EÚ.

Metodicko-pedagogické centrum je priamo riadenou organizáciou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Vykonáva metodickú činnosť a kontinuálne vzdelávanie pedagogických a nepedagogických zamestnancov škôl a školských zariadení. Metodicko-pedagogické centrum má tri regionálne a šesť detašovaných pracovísk, pričom implementuje viaceré Národné projekty v rámci Operačného programu Vzdelávanie, Prioritná os 2 – Ďalšie vzdelávanie ako nástroj rozvoja ľudských zdrojov.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Štátny znakMinisterstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVŠ SR)
Stromová 1
813 30 Bratislava
Čerpané z: www.minedu.sk

MŠVVŠ SR, 07. 07. 2015 | Prečítané: 772 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom