www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @872
Počítadlo


Spam poison

Národný projekt skvalitnil výchovný proces a priniesol špeciálne digitálne obsahy

Vzdelávací program Aktivizujúce metódy vo výchove

Výchova už nebude to, čo bývala. Zmeny do vzdelávania priniesol práve národný projekt Metodicko-pedagogického centra Aktivizujúce metódy vo výchove. Interaktívne digitálne pomôcky, tisícky vyvzdelávaných pedagógov a odborných zamestnancov, či odborné analýzy spracované pre štyri oblasti výchovy – tieto a mnohé iné prínosy projektu zhodnotili jeho tvorcovia a ďalší účastníci na Záverečnej odbornej konferencii. Tá sa konala 9. decembra netradičnou formou – prostredníctvom online spojenia na diaľku.

Projekt Metodicko-pedagogického centra zdokonalil kompetencie takmer 6 500 pedagogických a odborných zamestnancov, z vybraných škôl a školských zariadení, vo využívaní aktivizujúcich metód. Vzdelávanie v rámci akreditovaného programu kontinuálneho vzdelávania, ktorý vznikol počas jeho realizácie, však nebolo jediným.

„Realizovali sme tiež štyri rôzne typy vzdelávacích modulov, určených pre pracovníkov z oblasti vzdelávania a výchovy a dva stupne školení na prácu s tabletom. Celkovo sme tak v rámci vzdelávacích aktivít pripravili do praxe viac ako 10 600 pedagógov a odborných zamestnancov,“ hovorí o pestrých aktivitách Slavomír Grúber, národný koordinátor projektu Aktivizujúce metódy vo výchove.

Doplnil, že počas vzdelávaní využili na viac ako 355 000 hodín Moderný komunikačný systém, prostredníctvom ktorého sme sa rozhodli spraviť aj konferenciu.

Obsah projektu pokrýval etickú, dopravnú, zdravotnú a najmä mediálnu výchovu. Práve na vybrané oblasti výchovy reflektoval jeden z najdôležitejších výstupov – spracované odborné analýzy. V budúcnosti by mali poslúžiť na stanovenie cieľov v skúmaných oblastiach výchovy, ale aj ako podklad pre nové programy kontinuálneho vzdelávania pre pedagógov a odborných zamestnancov.

„Výstupy z odborných analýz sme mali možnosť porovnávať s priamou evalváciou v zapojených školách a školských zariadeniach, kde sme mali evalvátorov – kolegov z praxe. Je dôležité, aby sme pri tvorbe vzdelávacích programov a v konkrétnej odbornej metodickej činnosti na školách a školských zariadeniach pracovali s aktuálnymi informáciami a opierali sa o konkrétne zistenia,“ vyjadrila sa Darina Výbohová, vedúca Hlavnej odbornej pracovnej skupiny na projekte AMV.

Dodala, že tak môžu byť navrhované intervencie a ich aplikovanie do reálneho edukačného procesu užitočné a podporiť želané zmeny.

Na vybrané typy škôl a školských zariadení, ktoré sa deťom venujú primárne mimo vyučovania, bolo v rámci projektu prerozdelených 1 550 interaktív­nych tabúľ s príslušenstvom. Nebudú však chýbať ani kvalitné obsahy. Každý absolvent akreditovaného vzdelávania získava kompletný edukačný balíček, ktorého nosnú časť tvoria interaktívne digitálne pomôcky.

„Ide o praktickú, multifunkčnú pomôcku na dlhodobé využívanie nadobudnutých zručností v pedagogickej a odbornej praxi. Unikátne nosiče, na ktorých je umiestnených celkom 132 edukačných videoprogramov, 13 softvérových riešení interaktívnych prvkov a 264 predvolených, odborne garantovaných náplní,“ upresňuje Petronela Kolevská, manažérka projektu.

„Od októbra postupne absolventom vzdelávania distribuujeme interaktívne digitálne pomôcky. Pod vianočným stromčekom už bude mať svoj Edukačný balíček každý absolvent nášho akreditovaného vzdelávania,“ dodala.

„Interaktívne digitálne pomôcky je potrebné využívať, robia vyučovanie zaujímavejším, motivujú žiakov a učiteľovi dávajú širšie možnosti práce,“ povedala o pomôckach Katarína Miškolciová, absolventka akreditovaného vzdelávacieho programu Aktivizujúce metódy vo výchove.

Národný projekt trvá do decembra 2015. Pedagógovia a odborní zamestnanci však budú mať možnosť rozšíriť si svoje vzdelanie v rámci novovytvoreného akreditovaného programu Aktivizujúce metódy vo výchove (ich význam pre formovanie hodnotového systému, s dôrazom na oblasť mediálnej gramotnosti) a získať originálne Interaktívne Digitálne Pomôcky aj po skončení realizácie projektu AMV – v rámci štandardnej činnosti Metodicko-pedagogického centra.

Foto:

Záverečná odborná konferencia (ZK_1)Záverečná odborná konferencia (ZK_2)Záverečná odborná konferencia (ZK_3)
Záverečná odborná konferencia (ZK_4)

ZK_1 Záber na miestnosť v spoločnosti SOITRON, príhovor pani R. Kánovskej, štátnej tajomníčky MŠVVaŠ SR.
ZK_2 Vysielacia miestnosť na Rontgenovej, pani P. Kolevská, manažérka projektu AMV predstavuje interaktívne digitálne pomôcky (ďalej IDP) ako jeden z hlavných výstupov projektu. Popri nej sedia producenti IDP – pán P. Neveďal a J. Baran.
ZK_3 Workshop v oblasti mediálnej výchovy (realizoval sa cez Moderný komunikačný systém). Viedla ho pani N. Slavíková, na fotografii aj s hosťami pani Y. Vavrovou, režisérkou a pani D. Petranovou, dekankou Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave.
ZK_4 Jedna z 15 miestností spojených prostredníctvom Moderného komunikačného systému. Hostia v Prešove sledujú program Záverečnej odbornej konferencie.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

MPCMetodicko-pedagogické centrum
– je priamo riadenou organizáciou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR
– vykonáva metodickú činnosť a kontinuálne vzdelávanie pedagogických a nepedagogických zamestnancov škôl a školských zariadení
– Metodicko-pedagogické centrum má tri regionálne a šesť detašovaných pracovísk, pričom implementuje viaceré Národné projekty v rámci Operačného programu Vzdelávanie, Prioritná os 2 – Ďalšie vzdelávanie ako nástroj rozvoja ľudských zdrojov
Čerpané z: www.mpc-edu.sk

MPC, 14. 12. 2015 | Prečítané: 524 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (715 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (172 hl.)
 
Rozhodne nie (182 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1253
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
27-09-20 * 11:12
 Re: "Sväté" médiá.
24-09-20 * 17:07
 RE: Niečo tu nie je v poriadku
22-09-20 * 16:42
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore