www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @926
Počítadlo


Spam poison

Nakrúcanie filmu Tatry, Spiš, Pieniny sa skončilo

Premiéra sa chystá už čoskoro

Začiatkom augusta začala vybraná reklamná agentúra s natáčaním filmu o krásach Slovenska. Pripravovaný dokument Tatry, Spiš, Pieniny má na pozadí príbehu o hľadaní vnútorného pokoja a samého seba predstaviť prírodné krásy a krásy kultúrneho dedičstva. Jeho realizačný tím strávil v teréne viac ako 50 dní, má najazdených vyše 9 000 kilometrov. Priemerný počet krokov denne sa pohyboval na čísle 16-tisíc. Toto je len stručná predstava toho, čo všetko zažili. V súčasnosti postúpila príprava dokumentu do druhej fázy a realizátori začínajú so strihom.

Dokument Tatry, Spiš, Pieniny má v dlhšom formáte prezentovať krásy našej krajiny. Produkovať takýto projekt nie je ľahké, prečo sa tak rozhodla producentka dokumentu Jasmína Stauder, komentovala slovami:

„V našej brandži sú len dva druhy projektov. Tie, ktoré nás živia a možno vždy až tak nebavia, a potom tie zmysluplné. Byť producentkou dokumentárneho filmu Tatry, Spiš, Pieniny je maximálne zmysluplné pre širokú verejnosť. Pojem zmysluplnosti sa objavuje pri jeho obsahu aj pri využití peňazí skôr, než začal vznikať. Je náročné finančne pokryť potreby projektu, ale som rada, že som sa do tejto práce pustila. Mám tri deti, ktorým chcem práve takéto veci odovzdať.“

Režisérom dokumentu je Peter Culka, ktorý spoločne so scenáristom Mirom Damonsonom prešiel 25 lokalít a práci sa venoval za rôznorodých podmienok. Za najťažšie v teréne považoval práve nevyspytateľnosť počasia. Veľká časť dokumentu sa natáčala v horách, kde sa počasie menilo zo sekundy na sekundu a realizátori boli nútení mať niekoľko variantov natáčacích plánov.

Hlavnou myšlienkou dokumentu je podľa slov scenáristu Mira Damonsona „nielen poukázať na krásy Slovenska, ale objavovať ich a nachádzať. Hlavný hrdina objavuje hory, prírodu, mestá a v ťažkých chvíľach, ktoré tam zažíva, nachádza sám seba, svoj pokoj, domov“.

A o tom, ako sa realizátorom podarilo naplniť zámer, sa môžete presvedčiť už v decembri toho roka.

Viac informácií o projekte nájdete na sociálnych sieťach (Facebook a Instagram) a webovej stránke.

Pod čiarou

Zadávateľ zákazky: Združenie Tatry – Spiš – Pieniny
Produkcia: Jasmína Stauder
Scenár: Miro Damonson
Réžia: Peter Culka

Foto:

Plavba na rafte počas splavovania Dunajca

Červený Kameň – Počas 11-kilometrového splavu Dunajca sme stihli natočiť zopár záberov do filmu, vypadnúť z raftu v perejach, a prísť o Go Pro kameru… Ale inak bola voda pokojná.
Po kliknutí na fotografiu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 2 200 × 1 238 bodov.


Tatry

Po kliknutí na fotografie sa v novom okne zobrazia v lepšom rozlíšení o rozmeroch 2 200 × 1 467 bodov.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

StauderStauder holding s. r. o.
– public relations (PR), reklamná a marketingová agentúra, ktorá sa nestráca ani vo svete online
– klientom poskytuje komplexné reklamné a marketingové služby, zameriava sa na video, TV tvorbu, realizuje štátne zákazky a robí kvalitnú dokumentaristiku
Čerpané z: StauderHolding.com

Stauder Holding, 27. 09. 2018 | Prečítané: 168 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom