www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @773
Počítadlo


Spam poison

Najväčšie obavy o prežitie majú grécke spoločnosti

Platobné zvyklosti spotrebiteľov a firiem

EOS GroupVeľká neistota stále panuje v prípade gréckej ekonomiky, ktorú sa snaží finančne podporovať Medzinárodný menový fond. Kvôli meškajúcim úhradám faktúr hrozí tamojším firmám potenciálna insolventnosť. Ako ukázala štúdia „European Payment Practices“ za rok 2017, až 28 % opýtaných gréckych spoločností priznalo obavu o svoju životaschopnosť kvôli dieram vo financiách spôsobených oneskorenými platbami – v žiadnej inej krajine v Európe nebola táto korelácia taká silná.

Vo východnej Európe bolo podľa tejto štúdie v priemere 17 % spoločností vystavených riziku bankrotu ako dôsledku nesplatených platieb zo strany zákazníkov. Okrem Grécka ešte bulharské spoločnosti mali ťažkosti s absorbovaním problémov vznikajúcich z meškajúcich úhrad, ktoré ohrozovali prežitie takmer jednej zo štyroch spoločností (24 %).

„Spoločnosti musia byť schopné kompenzovať nezaplatené, prípadne meškajúce platby. Inak budú rýchlo ochromené ich vlastnou platobnou neschopnosťou. Odporúčam preto zvážiť spoluprácu s profesionálmi z oblasti správy a inkasa pohľadávok. Spoločnosti sa tak môžu plne sústrediť na svoje hlavné podnikanie,“ uviedol Michal Šoltes, konateľ spoločnosti EOS KSI Slovensko, venujúcej sa komplexnému manažmentu pohľadávok.

V západnej Európe najmä britské spoločnosti zápasili s vplyvom oneskorených a nedobytných platieb. V dôsledku toho sa takmer každá štvrtá spoločnosť v Spojenom kráľovstve (24 %) obávala o svoju existenciu.

Porovnanie krajín z hľadiska platobnej disciplíny:

Spojené kráľovstvo Grécko
Platby načas 78 % Platby načas 74 %
Meškajúce a neuhradené pohľadávky 22 % Meškajúce a neuhradené pohľadávky 26 %
Termíny úhrad faktúr v dňoch 34 Termíny úhrad faktúr v dňoch 47
Obavy o prežitie 24 % Obavy o prežitie 28 %

Reprezentatívna EOS štúdia „European Payment Practices“ 2017 sa uskutočnila už desiatykrát. Na jar minulého roku nezávislý inštitút pre prieskum trhu Kantar TNS oslovil 3 200 odborníkov zo 16 európskych krajín, z toho 200 spoločností zo Slovenska.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Slávka CigáňováSlávka Cigáňová
Vyštudovala ekonomickú teóriu a žurnalistiku. Osem rokov pracovala v denníku Hospodárske noviny – najskôr ako politická redaktorka, potom ako editorka domáceho spravodajstva. Od roku 2014 pôsobí v PR sfére. Do AMI Communications nastúpila v decembri 2014 na pozíciu Account Executive.
Čerpané z: www.amic.sk

Slávka Cigáňová, 01. 04. 2018 | Prečítané: 181 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Myslíte si, že predseda NR SR JUDr. Andrej Danko odtajní svoju rigoróznu prácu?


Celkom hlasovalo: 60
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Biela pastelka 2018
Biela pastelka 2018
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore