www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @600
Počítadlo


Spam poison

Najväčší svetový výrobca cukroviniek investuje miliardu amerických dolárov do udržateľnej budúcnosti

5. jún – Svetový deň životného prostredia

MARS

Svetový výrobca cukroviniek a krmív pre domáce zvieratá, spoločnosť Mars, minulý rok predstavila svoj plán udržateľného rozvoja pre budúce generácie a prekročila tak významný míľnik na ceste k trvalej udržateľnosti. Plán je zameraný na boj s naliehavými hrozbami: zmenou klímy, chudobou v dodávateľskom reťazci a nedostatkom prírodných zdrojov, ktorým čelí nielen oblasť podnikania, v ktorej Mars pôsobí, ale aj celá naša spoločnosť. Pri príležitosti Svetového dňa životného prostredia (World Environment Day) spoločnosť Mars upozorňuje na nutnosť znižovania produkcie skleníkových plynov a pripomína svoje ciele, splnené i plánované.

Sustainable in a Generation Plan

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 1 640 × 1 148 bodov.

Mars, rodinná firma založená v roku 1911, spustila v septembri minulého roku investíciu za takmer miliardu amerických dolárov nazvanú Plán udržateľného rozvoja pre ďalšiu generáciu (Sustainable in a Generation Plan). Ambiciózny plán sa v súlade s Cieľmi udržateľného rozvoja OSN zameriava na aktivity, ktoré pozitívne ovplyvnia jeho vplyv na životné prostredie, pomôžu rozvoju vedy, inováciám a marketingu, zlepšia pracovné podmienky miliónov ľudí v dodávateľskom reťazci a podporia miliardy ľudí a ich domáce zvieratá v snahe viesť zdravší a šťastnejší život.

„Musíme pokračovať v tom, čo sme začali“

Hoci spoločnosť Mars spustila plán len minulý rok, už teraz plní svoje ciele. Obrovský posun zaznamenala v oblasti energetickej efektivity a zníženej produkcie skleníkových plynov. Emisie skleníkových plynov vznikajúce pri výrobe a logistike dokázala znížiť o 25 percent oproti roku 2015. Od roku 2007 sa tak spoločnosti podarilo znížiť produkciu emisií skleníkových plynov takmer o jednu tretinu.

„Ľudstvom vyprodukované emisie skleníkových plynov zmenili zloženie našej atmosféry a klímy, ktorá nás obklopuje. Ľudia na celom svete už začínajú pociťovať dopady. Naši experti preto preštudovali tie najlepšie dostupné vedecké poznatky, aby sme mohli urobiť potrebné kroky vedúce k náprave. Z ich zistenia vyplýva, že naprieč naším výrobným a distribučným reťazcom musíme globálne znížiť produkciu emisií skleníkových plynov o 27 percent do roku 2025 a do roku 2050 dokonca o 67 percent v porovnaní s rokom 2015, aby sme splnili svoj diel práce v snahe udržať otepľovanie planéty pod dvoma stupňami,“ uviedla Zuzana Lošáková, Corporate Affairs Director z Mars Multisales Central Europe.

„Sme naozaj hrdí na výsledky, ktoré sa nám ako spoločnosti doteraz podarilo naprieč naším výrobným a distribučným reťazcom dosiahnuť. Ciele, ktoré sme si v snahe ochrániť naše životné prostredie vytýčili, sú však ambiciózne, preto musíme vytrvať a pokračovať v tom, čo sme začali,“ dodala Zuzana Lošáková.

Cesta k nule

Mars (veterná farma Moy, Škótsko)

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 3 881 × 2 180 bodov.

V rámci úsilia o splnenie cieľov v oblasti zníženej produkcie skleníkových plynov prevádzkuje spoločnosť Mars dve veľké veterné elektrárne – Mesquite Creek Wind Farm v Texase, otvorená na začiatku roka 2015, a škótsku Moy Wind Farm. Zariadenie v Škótsku, ktoré Mars kúpil roku 2016, svojimi 20 turbínami a výkonom 125 000 megawattov za hodinu výrazne prispieva k dovŕšeniu snáh spoločnosti o elimináciu fosílnych palív a skleníkových plynov. Vytvára dostatok energie na pokrytie všetkých potrieb Marsu vo Veľkej Británii, vrátane tovární a kancelárií. Stačilo by aj na výrobu 1,8 miliardy kusov kapsičiek Whiskas. Texaská elektráreň už teraz pokrýva 100 percent aktivít spoločnosti Mars v Spojených štátoch amerických, čo by sa dalo porovnať s energiou potrebnou pre chod 61 000 priemerných amerických domácností. Spoločnosť Mars už tiež užíva alebo nakupuje energiu z obnoviteľných zdrojov na pokrytie svojho celého fungovania v Belgicku, Brazílii, Litve, Spojenom kráľovstve a Spojených štátoch amerických. Ďalšie krajiny sa do iniciatívy zapoja postupne.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Kristýna FoubíkováKristýna Foubíková
– vyštudovala medzinárodné vzťahy a mediálne štúdiá
– prvé pracovné skúsenosti získala na poli HR
– v PR sfére pôsobí od roku 2016, teraz na pozícii PR Account Executive
– venuje sa klientom z oblasti FMCG
Čerpané z: www.amic.cz

Kristýna Foubíková, 12. 06. 2018 | Prečítané: 156 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Súhlasíte so zrušením koncesionárskych poplatkov?

Áno (42 hl.)
 
Nie (22 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 64
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore