www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @114
Počítadlo


Spam poison

Najlepší z najlepších si vymieňali skúsenosti na Bôriku

Na konferencii „Best Practices“

Prostredníctvom Operačného programu Výskum a vývoj zazmluvnilo Ministerstvo školstva 42 projektov v hodnote 596 298 193 eur, Výskumná agentúra zazmluvnila 460 projektov v hodnote 1 076 409 254 eur s jediným cieľom, zmodernizovať vysoké školy, či výskumné pracoviská a prepojiť vzdelávanie s praxou. Tí najlepší z najlepších diskutovali počas predchádzajúcich dvoch dní na konferencii „Best Practices“ na bratislavskom Bôriku.

Počas dvoch dní, 23. a 24. novembra 2015, sa v Hoteli Bôrik v Bratislave stretli zástupcovia výskumného sektora, ale i univerzít, Slovenskej akadémie vied z celého Slovenska, aby hosťom zo stáleho zastúpenia EÚ na Slovensku, či ostatným prijímateľom predstavili svoje najlepšie projekty realizované z OP Výskum a vývoj.

Operačný program Výskum a vývoj umožnil zmodernizovať a zefektívniť systém podpory výskumu a vývoja, skvalitniť infraštruktúru na vysokých školách tak, aby realizované projekty viedli k zvyšovaniu konkurencieschopnosti ekonomiky, znižovaniu regionálnych disparít, vzniku nových inovatívnych malých a stredných podnikov, tvorbe nových pracovných miest a zlepšeniu podmienok vzdelávacieho procesu na vysokých školách.

Jedným z takýchto je aj projekt Centra excelentnosti pre keramiku, sklo a silikátové materiály v Trenčíne. Projekt s výškou podpory 3 976 900,20 eur umožnil obnoviť tradíciu už takmer zabudnutého Výskumného a vývojového ústavu sklárskeho, ale i prispieť k udržateľnosti viac ako 2 000 pracovných miest v sklárskom sektore, ktorý sa u nás radí k tradičným odvetviam a poskytuje prácu v okresoch s vyššou mierou nezamestnanosti. Vybavenie centra najmodernejšou technikou umožňuje držať krok s podnikateľskou sférou a realizované výskumné úlohy aplikovať priamo v praxi. K významným výsledkom centra z oblasti keramiky a skla patrí najmä vývoj nových druhov svetielkujúcich látok (tzv. luminoforov) pre LED diódy, vyvinutie nového typu vrstveného nepriestrelného skla so zafírovým povrchom, ktoré je vysoko odolné voči protipancierovým strelám, či výskum korózie ľudských zubov a syntetických dentálnych materiálov pre potreby dentálnej techniky.

„Výsledky nášho výskumu využíva nielen sklársky a cementársky priemysel, ale sú aplikovateľné prakticky vo všetkých odvetviach hospodárstva, od strojárskeho priemyslu cez automobilový a obranný, v energetickom sektore najmä v oblasti obnoviteľných zdrojov energie a energeticky úsporných osvetľovacích zdrojov, až po oblasť biomateriálov pre zlepšenie kvality života obyvateľstva,“ hovorí vedúci centra, prof. Galusek.“

Centrum v roku 2015 zamestnáva 22 pracovníkov a v súčasnosti má spoluprácu s významnými univerzitami v Českej republike, Poľsku, Nemecku, Taliansku, Španielku i na Taiwane. V rámci vedeckej výchovy sa na pracovisku školí 12 doktorandov.

Viac informácii o projekte Centra excelentnosti pre keramiku, sklo a silikátové materiály sa dozviete priamo na stránke centra www.ceksim.eu alebo na webovej stránke Výskumnej agentúry.

Výskumná agentúra, je štátnou rozpočtovou organizáciou s právnou subjektivitou, ktorá je napojená na štátny rozpočet prostredníctvom kapitoly Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Jej hlavnou úlohou je zabezpečiť proces implementácie pomoci zo štrukturálnych fondov EÚ v programovom období 2007 – 2013. Agentúra plní funkciu Sprostredkovateľského orgánu pre operačné programy Vzdelávanie a Výskum a vývoj. Pod názvom Agentúra Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre štrukturálne fondy EÚ bola zriadená Ministerstvom školstva SR ku dňu 1. 1. 2007.

Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť – projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Štátny znakMinisterstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVŠ SR)
Stromová 1
813 30 Bratislava
Čerpané z: www.minedu.sk

MŠVVŠ SR, 25. 11. 2015 | Prečítané: 666 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (9 hl.)
 
Sýkorka belasá (12 hl.)
 
Stehlík obyčajný (6 hl.)
 
Sokol myšiar (2 hl.)
 
Drozd plavý (0 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 29
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Imperializmus
06-07-20 * 20:27
 Re: Ruskí imperialisti
06-07-20 * 16:18
 Ruskí imperialisti
06-07-20 * 14:36
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore