www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @931
Počítadlo


Spam poison

Nadaní žiaci, študenti i novinári dostanú ocenenie za prezentáciu vedy

Slávnostné vyhlásenie výsledkov všetkých súťaží sa uskutoční 11. novembra 2015

V rámci Týždňa vedy a techniky 2015 prebiehalo viacero súťaží, v ktorých sa mohli realizovať žiaci a študenti s výtvarným, fotografickým, alebo grafickým talentom, ale aj všetci tí, ktorí radi tvoria filmy. V Súťaži o najlepšiu reportáž zo sveta vedy a techniky mohli práve novinári ukázať svoju snahu o pozitívnu propagáciu Slovenska. Tí najlepší získajú zajtra, o 13.00 hodine v Divadle Malá scéna STU, ocenenie za svoju tvorbu.

Cieľom výtvarnej, fotografickej a grafickej súťaže bolo podporiť záujem mladých ľudí o vedu a techniku a motivovať ich k vedeckému bádaniu, či priamo k vedeckej kariére.

V rámci desiateho ročníka výtvarnej súťaže bolo úlohou žiakov a študentov nakresliť alebo namaľovať Moje centrum vedy. Do súťaže bolo prihlásených 236 výkresov. Témou prvého ročníka grafickej súťaže boli symboly vedy a techniky. Porota vyberala z 36-ich grafických prác. Fotografie s témou „Kto alebo čo inšpiruje môj záujem o vedu“ mali za úlohou posielať žiaci a študenti v rámci tretieho ročníka fotografickej súťaže. Poslaných bolo 39 fotografií. Pre nadaných filmárov bola určená Súťaž amatérskych filmov. Tento rok bola jej témou Cesta okolo svetla – svetlo okolo nás. Porota vyberala tie najlepšie z 13-ich zaslaných prác.

Súťažiť mohli aj novinári. V rámci Súťaže o najlepšiu slovenskú reportáž o vede a technike bolo ich úlohou poslať reportáž, ktorá v pozitívnom svetle propagovala slovenskú vedu a techniku.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov všetkých súťaží sa uskutoční zajtra 11. novembra 2015 v Divadle Malá scéna STU v Bratislave o 13.00 h. Cenu za najlepšiu slovenskú reportáž o vede a technike odovzdá minister školstva, vedy, výskumu a športu SR, Juraj Draxler. Ceny za výtvarnú súťaž odovzdá žiakov a študentom Michaela Musilová zo Slovenskej akadémie pre vesmírne aktivity.

Gestorom a hlavným organizátorom Týždňa vedy a techniky je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVaŠ SR) v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Štátny znakMinisterstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVŠ SR)
Stromová 1
813 30 Bratislava
Čerpané z: www.minedu.sk

MŠVVŠ SR, 10. 11. 2015 | Prečítané: 404 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
03-12-19 * 17:00
 Re: Ťažko
27-11-19 * 19:58
 Re: Je to tak
23-11-19 * 09:44
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore