www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @927
Počítadlo


Spam poison

Nadácia COOP Jednota podporila

Maloobchodná sieť COOP Jednota prostredníctvom svojej nadácie opäť pomohla

Komárňanská COOP Jednota podporuje mladých volejbalistov

Na snímke: Zoltán Škuliba, podpredseda Predstavenstva COOP Jednota Komárno, s. d. a manažér obchodno – prevádzkového úseku (vľavo) a (vpravo) Ladislav Ferencz, predseda Volejbalového klubu Spartak UJS Komárno.

Komárňanská COOP Jednota podporuje mladých volejbalistov

V COOP Jednote Komárno slávnostne podpísali Dohodu o podmienkach poskytnutia a použitia finančného grantu v rámci projektu Program podpory lokálnych komunít s Volejbalovým klubom Spartak UJS Komárno. Hlavným cieľom víťazného projektu MOK Mini Open for Kids je popularizácia a rozvoj mládežníckeho volejbalu. Volejbalový klub Spartak UJS Komárno od svojho vzniku kladie veľký dôraz na výchovu mládeže a rozvoj detí, ktoré majú záujem športovať. Jedným z hlavných cieľov volejbalového klubu bolo, aby deti už od útleho veku sa snažili spoznávať krásu športu a aby sa zžili s aktívnym životným štýlom. V súčasnej 1. lige a extralige je mnoho hráčov, ktorí sa narodili v Komárne a sú odchovancami volejbalového klubu.

Projekt Mini Open for Kids (MOK) sú majstrovstvá, ktoré majú pod krídlami najmenšie deti, ktoré chcú športovať. Môžu sa na nich zúčastniť deti od 8 do 12 rokov a zmerať si svoje sily s okolitými školami a rovesníkmi z iných škôl. Tieto majstrovstvá sú na celom území Slovenska jediné svojho druhu, kde sa spájajú regionálne viaceré inštitúcie, čo ich robí jedinečnými. Do tejto súťaže sa zapojili školy z Komárna, Iže, Pribety, Marcelovej, zo Svätého Petra, z Kolárova a zo Zlatnej na Ostrove. Účasť Základnej školy Árpáda Fesztyho z maďarského Komáromu urobila túto súťaž medzinárodnou. Okrem toho v tejto súťaži pôsobia tri základné školy s vyučovacím jazykom slovenským, ostatné základné školy sú s vyučovacím jazykom maďarským.

Cenné prístroje pre brezniansku nemocnicu

Maloobchodná sieť COOP Jednota prostredníctvom svojej nadácie opäť pomohla. Nemocnici v Brezne darovala dva dôležité prístroje využívané na oddelení gynekológie a urgentného príjmu. Oba prístroje v hodnote približne 6 000 eur sú súčasťou zdravotníckeho vybavenia breznianskej nemocnice, ktorá začiatkom mája odštartovala veľkú rekonštrukciu. Kardiotokografický prístroj na gynekologickom oddelení sa používa na monitorovanie plodu aj matky.

„Zachytáva tlkot srdca a prípadný problém okamžite avizuje. V mnohých prípadoch už zachránil pacientom život,“ vysvetlil Jaroslav Mačejovský, riaditeľ breznianskej nemocnice.

Aj druhé darované zariadenie, infúzny dávkovač, má v medicíne svoje dôležité miesto. Slúži na podávanie medikamentóznych prípravkov do žily. Využíva sa na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny a na urgentnom príjme pri vážnych a bolestivých stavoch pacientov.

„Sme radi, že sme opäť mohli prispieť ku skvalitneniu zdravotnej starostlivosti v breznianskej nemocnici. Nadväzujeme tak na spoluprácu a pomoc v minulých rokoch, keď sme vybavili klimatizáciou operačné sály, zabezpečili polohovateľné lôžka pre ARO, zakúpili zdravotnícke prístroje pre neurologické oddelenie aj nástroje pre oddelenie chirurgie,“ informovala Eva Kolajová, predsedníčka spotrebného družstva COOP Jednota Brezno.

Cenné prístroje pre brezniansku nemocnicu

Na snímke: Eva Kolajová s Jánom Bilinským a predstaviteľmi nemocnice.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

COOPCOOP Jednota Slovensko, spotrebné družstvo
COOP Jednota Slovensko vznikla v roku 2002 zlúčením Slovenského zväzu spotrebných družstiev so spoločnosťou COOP CENTRUM. V súčasnosti združuje viac ako 160-tisíc členov a eviduje viac ako 1 milión držiteľov zákazníckych nákupných kariet. Skupina COOP Jednota je najväčším predajcom potravín na Slovensku a patrí k významným zamestnávateľom Slovenska. Poskytuje prácu 14 tisícom zamestnancov v 9 logistických centrách a 30 regionálnych spotrebných družstvách. Z nich 26 vykonáva maloobchodnú činnosť prostredníctvom takmer 2 300 predajných miest na celom území Slovenska.
Čerpané z: www.coop.sk

COOP Jednota, 29. 08. 2019 | Prečítané: 141 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore