www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @692
Počítadlo


Spam poison

Na trhu je milión vajec z nelegálneho chovu

Celý prípad je už v rukách polície

Prebaľovanie vajec z nelegálneho chovu odhalila Štátna veterinárna a potravinová správa v spolupráci s políciou. Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomír Jahnátek dnes informoval, že kontaminované vajcia veterinári objavili náhodou, pretože neboli nahlásené do systému. Kontroly sa spustili minulý týždeň potom, ako sa v Komárne 28 detí nakazilo salmonelou. Minister pôdohospodárstva vydal okamžite pokyn, aby sa zistilo, odkiaľ kontaminované vajcia pochádzajú, a ako sa vôbec dostali na náš trh.

„Objavili sa 3 panelákové firmy, ktoré nemajú skladové priestory, nemajú žiadny chov, nemajú žiadnu triediacu linku, ale distribuovali dodávku vajec, hovorím o konkrétnom prípade asi 1 860 000 vajec. Nemajú jeden sklad, nemajú jeden chladiaci box, na to, aby mohli takúto distribúciu robiť,“ hovorí minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek.

Existuje podozrenie z falšovania dokladov

Celý prípad je už v rukách polície, minister pôdohospodárstva podal trestné oznámenie. Veterinári objavili prevádzku, kde skladovo nesedí príjem a výdaj vajec, rozdiel je až milión kusov.

„Vzniká podozrenie, že z tejto prevádzky sa až milión kusov dostalo do obehu z nelegálneho chovu,“ hovorí Ľubomír Jahnátek.

Na celú dodávku vajec neexistuje žiaden riadny doklad. Podozrenie z nelegálneho prebaľovania podporuje aj zvláštne značenie vajec:

  1. Tvary toho označenia boli podozrivé.
  2. Ako triediaca linka bol uvedený jeden slovenský podnik, ktorý ani nemá triediacu linku a nemá ani pridelené identifikačné číslo na triediacu linku pre predaj vajíčok, išlo o falšované údaje.
  3. V dokladoch, ktoré sa dostali do rúk veterinárov, sa zistilo, že zhruba 960-tisíc vajec bolo dokladovaných dodacími listami, ale ako identifikačné číslo triediacej linky sa uvádzalo IČO úplne iný údaj, úplne inej liahne.
  4. Vystavené dodacie listy nekorešpondujú s podobou dodacích listov z tých hydinárskych podnikov, ktoré boli označené ako pôvodcovia dodávok.
  5. Došlo k sfalšovaniu dodacích listov, na zhruba milión kusov vajec sa nenašli ani faktúry, zatiaľ sú nevykryté a na zvyšok tejto dodávky existuje len pokladničný blok.
  6. Veterinárna a potravinová správa nemá kompetencie vyšetrovacieho orgánu, ale kontrolného.

Vzhľadom k tomu, že už existuje podozrenie z falšovania dokladov, nekalého obchodu (podozrenie z obchádzania daňových povinností), MPRV SR požiadalo o súčinnosť štyri OR PZ. Finančné riaditeľstvo požiadalo o preverenie legálnosti týchto obchodných transakcií, existuje podozrenie, že došlo k obchádzaniu platných daňových predpisov a k daňovým únikom.

Takéto konanie ako trestný čin všeobecného ohrozenia

Minister pôdohospodárstva chce systém sprísniť. Najúčinnejším nástrojom na zabránenie podobných praktík by podľa Ľubomíra Jahnátka bolo, ak by sa nelegálny dovoz, distribúcia či predaj kontaminovaných a zdraviu škodlivých potravín posudzovali ako trestný čin všeobecného ohrozenia.

„Musí tu byť trestnoprávna zodpovednosť, to je kľúč, všetky podania, ktoré dávame vyšetrovateľom, sa snažíme klasifikovať ako problém všeobecného ohrozenia obyvateľstva,“ dodáva Ľubomír Jahnátek.

Z tlačovej besedy

Z tlačovej besedy

Z tlačovej besedy

Z tlačovej besedy

Z tlačovej besedy

Z tlačovej besedy

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky (MPRV)
Dobrovičova 12
812 66 Bratislava
Čerpané z: www.mpsr.sk

MPRV, 16. 06. 2012 | Prečítané: 1011 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (13 hl.)
 
Nie (13 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 26
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
 Re: Confirmation bias
21-05-20 * 16:10
 Stretne Mars planétu Zem
21-05-20 * 00:01
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore