www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @537
Počítadlo


Spam poison

Na Pohode môžete ochutnať testové špeciality

Účasťou na festivale Bažant Pohoda nadväzuje NÚCEM na aktivitu E-testujte sa s EÚsmevom

Elektronické úlohy z viacerých gramotností aj e-maturita zo slovenčiny čakajú na návštevníkov multižánrového festivalu Bažant Pohoda 2014 na trenčianskom letisku v júli tohto roka. Úlohy pripravili garanti – odborníci na tvorbu testov – v rámci národného projektu Zvyšovanie kvality vzdelávania na ZŠ a SŠ s využitím elektronického testovania z Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM). Záujemcovia si na festivale môžu preveriť svoje logické myslenie a vedomosti a získať malý darček.

V stánku NÚCEM-u budú pre testuchtivých mladších i starších návštevníkov festivalu pripravené úlohy rôzneho druhu. Úlohy budú z matematickej, štatistickej, finančnej i prírodovednej gramotnosti. Pre učiteľov, ktorí prídu na festival, sú pripravené napríklad dva špeciálne testy.

„Jeden obsahuje výroky Jána Amosa Komenského, ktorého dielo pozná zrejme každý pedagóg. Druhý test pracuje s ukážkou z diela Juraja Čečetku o školskom testovaní z roku 1934. Autor testu čerpal podklady z knižky v Univerzitnej knižnici v Bratislave. Na čítanie s porozumením bude zameraný napríklad špeciálny mini Pohoda festival test,“ prezradila Mária Grebeňová-Laczová, manažérka publicity národného projektu.

Súčasťou ponuky v stánku NÚCEM-u budú ďalej materiály a informácie o tomto národnom projekte, ktorý NÚCEM realizuje od marca 2013.

„Našim zámerom je ukázať nielen študentom, ale aj ostatnej verejnosti, aké úlohy v projekte spolu s učiteľmi tvoríme. Ide totiž o úlohy, ktoré lepšie overia schopnosť žiaka použiť vedomosti a zručnosti v praxi, v reálnom svete. Okrem toho sa v našom stánku môžu záujemcovia zoznámiť s novým elektronickým prostredím, ktoré budú školy na nové testy využívať už v budúcom školskom roku,“ povedala riaditeľka NÚCEM-u Romana Kanovská a dodala, že celkom v projekte vznikne približne 30 tisíc nových testových úloh pre žiakov 2. stupňa ZŠ a pre stredné školy.

Účasťou na festivale Bažant Pohoda nadväzuje NÚCEM na aktivitu E-testujte sa s EÚsmevom, keď v máji ponúkol verejnosti v deviatich mestách na Slovensku možnosť vyskúšať si elektronický mini test z viacerých gramotností v rámci oficiálnych osláv k 10. výročiu vstupu Slovenskej republiky do Európskej únie. Mini testy si vyskúšalo približne 650 žiakov základných a stredných škôl, ich učiteľov a ostatných návštevníkov.

Monika Voleková
pracovníčka publicity národného projektu

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM)
– je štátnou rozpočtovou organizáciou s právnou subjektivitou, zriadenou Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Čerpané z: www.nucem.sk

NÚCEM, 01. 07. 2014 | Prečítané: 1770 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore