www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovKníhkupectvo AlternatívaAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republiky
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @053
Počítadlo


Spam poison

Na módnej prehliadke v Kulturparku sa predstavujú košické komunity

Móda ako vášeň

Výsledky svojej niekoľkomesačnej tvorby prezentujú dve skupiny žien rôzneho veku, ktoré spája vášeň k móde. Komunitno-umelecké projekty VYVA a Fairy Fashion vznikli vo Výmenníkoch z K13 a práve na pôde ich alma mater budú aj slávnostne predstavené verejnosti. Módny večer sa uskutoční 14. decembra o 19.00 hodine v Kulturparku.

Témou večera a celej prehliadky je Móda ako vášeň. Týmto pomenovaním sa dá opísať zápal pre módu, ktorá spája ženy rôzneho veku a záujmu. Kým skupina VYVA sa už v povedomí Košičanov etablovala a má za sebou niekoľkoročné skúsenosti s prezentovaním seba a svojej tvorby, Fairy Fashion: Prečo ženy nosia sukne je mladým zárodkom sľubnej módnej dielne do budúcna.

Prehliadky VYVY – módnej značky z Výmenníka Važecká – nikdy nie sú len prezentáciou odevov, sú to performance, ktoré v sebe snúbia vždy čosi navyše. VYVA je charakteristická tým, že pozorný divák si vždy nájde detail – na mieru pripravovaný hudobný sprievod, tanečné kreácie, ručne vyrábané šperky alebo autentickosť nositeliek modelov – dotvárajúci príbeh, ktorý značka rozpráva. Dojmy z videného na móle zakaždým rezonujú v publiku v emotívnom umeleckom zážitku. 14. decembra sa VYVA predstaví v poradí desiatou kolekciou s názvom PURE.

„PURE ako čosi jemné, nežné a čisté je indícia, ktorú dostali dievčatá ako zadanie. Každá z nich si pri navrhovaní modelov musela túto jemnosť preniesť do svojho myslenia, ale predovšetkým cítenia. Vznikla tak unikátna kolekcia, ktorá je rozdelená na spoločenské šaty, medzi ktorými predstavíme aj svadobný model, ďalej sú to elegantné, príležitostné modely a poslednú časť tvoria casual, teda bežne odevy vhodné na denné nosenie,“ prezrádza Jana Bučková, líderka komunitnej skupiny VYVA.

Špeciálnym hosťom VYVY je skupina žien z Fairy Fashion, módnych dielní pre deti a dospelých, pod vedením Karin Guzaninovej. Na móle sa budú prezentovať návrhmi sukní, ktoré sú originálne tým, že prostredníctvom nich každá z autoriek vyjadruje farbami a maľbami na látkach svoje sny a fantázie.

Foto:

Móda ako vášeňMóda ako vášeňMóda ako vášeňMóda ako vášeňMóda ako vášeň
Móda ako vášeňMóda ako vášeňMóda ako vášeňMóda ako vášeň

Vložila: Renáta Zolnaiová, PR manažérka Výmenníky.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

K13K13 – Košické kultúrne centrá
Mesto Košice na základe uznesenia mestského zastupiteľstva zriadilo príspevkovú organizáciu K13 – Košické kultúrne centrá k 1. 10. 2013. Svoju činnosť začala 1. 1. 2014 s cieľom budovať na základoch, ktoré sa položili počas roka 2013, kedy boli Košice Európskym hlavným mestom kultúry. Zastrešuje všetky kultúrne centrá, ktoré sa počas neho vytvorili. Vybudovaná kultúrna infraštruktúra, ktorá sa vytvorila vďaka investičným projektom, sa bude využívať na kultúrne účely a pokračovať sa bude aj v projektoch, ktoré sa osvedčili.
Čerpané z: www.k13.sk a www.vymenniky.sk

K13, 13. 12. 2017 | Prečítané: 118 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Zbierka na ochranu humanistov

Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie.

Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.

HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
„To, kto ti vládne, zistíš podľa toho, koho nesmieš kritizovať.“ Myslíte si, že Voltaire vyslovil túto myšlienku?

Áno (30 hl.)
 
Asi áno (7 hl.)
 
Asi nie (13 hl.)
 
Nie (49 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 99
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 A čo? Aký majú problém…
22-01-18 * 17:52
 Sobáše
22-01-18 * 17:05
 Čo je to duch?
22-01-18 * 08:44
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore