www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Počítadlo


Spam poison

Na festivale Rastieme s deťmi zahviezdila energická Saša Polarczyk

Ako komunikovať tak, aby nám druhí rozumeli a ako porozumieť tomu, čo nám oni hovoria

V Kultúrno-spoločenskom centre na Jedlíkovej 7 v Košiciach sa počas víkendu 20. – 21. mája konal druhý ročník festivalu rodičovstva a zdravého životného štýlu pod názvom Rastieme s deťmi.

Dospelí mohli na festivale navštíviť kvalitné prednášky, ktoré mali pod palcom lektori a prednášajúci zo Slovenska i Česka. Týkali sa pôrodu, kontaktného rodičovstva, výchovy detí, ale aj zdravého obúvania, otužovania a komunikácie.

Sobotňajšie prednášky odštartovala lekárka Jarka Kubíková s témou domácej prírodnej lekárničky. Užitočné informácie ku zdravému chodidlu a obúvaniu detí, ale aj dospelých, sa účastníci dozvedeli od lektora a pohybového kouča Matúša Svinčáka. Ten bol účastníkom festivalu k dispozícii počas celého víkendu pri svojom stánku, kde sa s radosťou venoval poradenstvu. Ako pôrod ovplyvňuje celý rod krásne popísala dula a terapeutka Zuzana Bajkaiová. Program v sobotu zavŕšila psychologička Ivana Medvecká prednáškou „Všetko s mierou“ vo vzťahu k výchove. V nedeľu po sviežej prednáške o otužovaní, ktorú mala príjemná bežkyňa naboso a členka Košických tuleňov Lucia Hendrichovská, si slovo vzala charizmatická Saša Polarczyk. Tá svojím pútavým a energickým vystupovaním ohúrila publikum, ktoré sa po obedňajšej prestávke nevedelo dočkať pokračovania jej rozprávania. Téma bola Vzťahy a komunikácia v Mentálnych jazykoch. Zjednodušene povedané „Ako komunikovať tak, aby nám druhí rozumeli a ako porozumieť tomu, čo nám oni hovoria“.

Účastníčka Lusi s 9-mesačnou Lunou v šatke na otázku, čo vraví na tohoročný festival odpovedala:

„Minulý rok som festival absolvovala s bruškom, a keďže ma veľmi oslovil, dokonca určil našej rodine nový smer, tešila som sa aj tento rok. No nevedela som si predstaviť, ako sa dajú vypočuť prednášky s 9-mesačným lezúňom. Úplne v pohode! Detičky sa hrali na podložkách, objavovali svet a rodičia vedľa nich mohli spokojne počúvať a dozvedať sa nové. Napríklad ako lepšie si porozumieť vďaka spoznaniu mentálnych jazykov.“

Paralelne s prednáškami pre dospelých bola deťom k dispozícii herňa pod vedením OZ Dračia stopa a OZ Haliganda. Súčasťou herne boli kreatívne dielne, skákací hrad, trampolína, maľovanie na tvár a detský kútik. Program pre deti spestrili veľké bublifuky či divadlo.

Okrem vyššie spomenutého, boli na festivale k dispozícii prezentačné stánky občianskych združení či malých firiem, ktoré príjemne spestrili akciu.

Festival organizovali dve aktívne mamky na rodičovskej dovolenke Lenka Elečková a Evka Tracíková. Zastrešili ho občianske združenie Dekiňa a nezisková organizácia Eviana. Podieľalo sa na ňom množstvo dobrovoľníkov. Finančne ho podporila mestská časť Košice-Západ.

Foto:

Rastieme s deťmiRastieme s deťmiRastieme s deťmi
Rastieme s deťmiRastieme s deťmiRastieme s deťmi

Viac informácií nájdete na www.lele.sk/rastiemesdetmi alebo www.face­book.com/rastiemesdetmi.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

LeleLele
– stránka o zdraví, šťastí a ohľaduplnom živote, ponúka praktické rady a skúsenosti, ale aj hlbšie myšlienky ohľaduplnejšieho života
– venuje sa témam: vzdelávanie, ekológia, zdravie, tehotenstvo, deti
Čerpané z: www.lele.sk

Lele, 28. 05. 2017 | Prečítané: 622 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Najmenší muž
18-01-20 * 01:55
 Re: Ženy neplačú
15-01-20 * 10:40
 RE: Klimatické zmeny
14-01-20 * 16:46
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Internetový čas
Internet time: @907