www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @129
Počítadlo


Spam poison

MPC získalo späť časť peňazí z podvodného účtu

Metodicko-pedagogické centrum (MPC) prijalo včera a dnes viac ako 300-tisíc eur

Ide o časť peňazí, ktoré boli zaslané dňa 18. augusta 2015 na podvodný účet. Aktuálne MPC čaká na zvyšnú sumu, ktorá by mala byť doručená v najbližších dňoch z Českej republiky.

Okresný súd Bratislava II vydal na základe žiadosti MPC a návrhu prokuratúry dňa 8. 3. 2016 uznesenie o vrátení peňažných prostriedkov MPC vo výške 131 654,63 eur zaistených na účtoch v banke v Slovenskej republike. Uznesenie nadobudlo právoplatnosť dňa 1. 4. 2016. Po doručení právoplatného uznesenia súdom banka obratom vykonala prevod zaistených peňazí na účet MPC vedený v Štátnej pokladnici.

MPC sa vracajú aj peniaze z Čiech

Polícia Českej republiky rozhodla o vydaní peňazí MPC v celkovej výške 327 731,44 eur ešte v decembri minulého roka. Začiatkom februára tohto roka vydala uznesenie o zrušení zaistenia peňazí v bankách, ktoré bolo českým vyšetrovateľom opakovane zaslané z dôvodu chybného doručenia. I v tomto prípade už nadobudlo uznesenie právoplatnosť a postupne tak na účet MPC vedený v Štátnej pokladnici nabiehajú i peniaze zadržané v Čechách.

„Počas včerajšieho popoludnia prišla na účet MPC suma takmer 132-tisíc eur zadržaná v slovenských bankách. Dnes popoludní zaslali tri z piatich českých bánk späť na náš účet sumu 184 665,04 eur,“ povedala Danka Kapucianová, generálna riaditeľka MPC, ktorá ihneď po zistení podvodného konania v auguste 2015 podala trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.

Aj na základe toho sa podarilo zadržať celú sumu ešte v bankách a všetky peniaze budú MPC vrátené.

„Sme radi, že časť peňazí sa Metodicko-pedagogickému centru vrátila. Chcela by som sa poďakovať za efektívnu spoluprácu a koordináciou slovenskej i českej polícii,“ dodala Kapucianová.

Aktuálny stav v MPC

Vyšetrovanie vo veci obzvlášť závažného zločinu podvodu stále prebieha. Metodicko-pedagogické centrum ešte v auguste minulého roka sprísnilo kontrolu systému platieb a zaviedlo ďalšie organizačné opatrenia.

Mgr. Lucia Maková
manažérka publicity
Metodicko-pedagogického centra

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

MPCMetodicko-pedagogické centrum
– je priamo riadenou organizáciou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR
– vykonáva metodickú činnosť a kontinuálne vzdelávanie pedagogických a nepedagogických zamestnancov škôl a školských zariadení
– Metodicko-pedagogické centrum má tri regionálne a šesť detašovaných pracovísk, pričom implementuje viaceré Národné projekty v rámci Operačného programu Vzdelávanie, Prioritná os 2 – Ďalšie vzdelávanie ako nástroj rozvoja ľudských zdrojov
Čerpané z: www.mpc-edu.sk

MPC, 15. 04. 2016 | Prečítané: 741 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
20-10-19 * 11:22
 Re: Z toho miesta
20-10-19 * 11:03
 Ťažko
17-10-19 * 23:21
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore