www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Pozvánka na koncert
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @216
Počítadlo


Spam poison

Moderné elektronické testovanie žiakov potrebuje technické zázemie

Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných škôl s využitím elektronického testovania

Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM) po podpise zmluvy o poskytnutí nenávratnej finančnej pomoci z prostriedkov EÚ začína prvú časť realizačnej fázy významného národného projektu pod názvom „Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných škôl s využitím elektronického testovania“. Zapojí sa doň približne 160 000 žiakov základných a stredných škôl, okolo 550 pedagogických zamestnancov a ďalší pracovníci z oblasti vzdelávania. Nový projekt ráta aj s nevyhnutným doplnením technickej podpory pre projekt a zapojené školy.

NÚCEM preto v týchto dňoch vyhlasuje verejné obstarávanie užšou súťažou na nadlimitnú zákazku na dodávku tovarov, licencií a služieb nevyhnutných na tvorbu testovacích nástrojov a elektronického testovania žiakov základných a stredných škôl. Projekt spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho sociálneho fondu prostredníctvom Operačného programu Vzdelávania je určený dovedna pre dve tisíc regionálnych škôl (1 600 ZŠ a 400 SŠ) zo všetkých krajov vrátane bratislavského a počíta s vytvorením 40 tisíc testovacích pracovísk v školách. Potrebné je napríklad obstarať softvér pre účastníkov projektu, licencie rôznych druhov a úrovní pre žiakov a učiteľov, autorov testov, posudzovateľov, garantov tvorby testovacích nástrojov, recenzentov, štatistikov, analytikov, psychometrikov a gestorov ako aj pre rôzne typy elektronických testovaní. Celková hodnota nadlimitnej zákazky na dva a pol ročný národný projekt predstavuje sumu 10 miliónov 557 tisíc 300 Eur bez DPH.

Cieľom národného projektu je zvýšiť kvalitu vzdelávania na Slovensku prostredníctvom moderného elektronického testovania a vytvorením takých podmienok, aby sa doň postupne mohli zapojiť všetky základné a stredné školy.

„Keď zavedieme merania výsledkov vo všeobecnovzdelávacích predmetoch elektronickou cestou, efektívne získame informácie, ktoré nám v súčasnosti v školstve chýbajú. Potrebujeme smerodajné podklady na nastavenie nových parametrov a prístupov k lepšiemu vzdelávaniu pre naše deti a mládež. Objektívne a komplexné údaje potrebuje tak ministerstvo ako riaditelia škôl, aby dokázali nielen sledovať úroveň a trendy vzdelávania ale najmä rozvíjať svoje školy k zvyšovaniu kvality v konkurenčnom prostredí,“ povedala riaditeľka NÚCEM Romana Kanovská.

Dodala, že napríklad podľa výsledkov medzinárodných porovnávaní žiakov PISA z roku 2009 v čitateľskej aj prírodovednej gramotnosti Slovensko je pod priemerom úspešnosti krajín OECD a v matematickej gramotnosti dosahujú slovenskí žiaci priemernú úroveň.

„Pri testovaní budeme klásť dôraz na prírodovedné predmety a kľúčové kompetencie – čitateľskú, matematickú, prírodovednú, finančnú a štatistickú gramotnosť. Tento projekt vytvorí zázemie pre systematické merania výsledkov vzdelávania,“ vysvetlila riaditeľka NÚCEM.

Podrobnejšie informácie o projekte poskytne NÚCEM v máji na tlačovej besede.

Národný projekt „Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania“ učiteľom zrýchli prácu pri hodnotení žiakov, prinesie novú veľkú databázu elektronických testov a úloh pre učiteľov vytvorených podľa Štátneho vzdelávacieho programu, ako aj overí model elektronického testovania maturantov na úrovni celoštátnych skúšok (Maturita on-line) a žiakov 9. ročníkov základných škôl (Testovania 9 on-line).

Mária Grebeňová-Laczová
manažérka publicity

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM)
– je štátnou rozpočtovou organizáciou s právnou subjektivitou, zriadenou Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Čerpané z: www.nucem.sk

NÚCEM, 12. 04. 2013 | Prečítané: 1711 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Anketa
Čítali ste knihu Zakázané ovocie – Etika humanizmu, ktorú napísal Paul Kurtz?

Áno (572 hl.)
 
Nie (425 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 997
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: No
29-03-20 * 14:56
 Re: No
29-03-20 * 12:33
 Prometheus
26-03-20 * 23:52
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore