www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @330
Počítadlo


Spam poison

Mobilná aplikácia mzdovej kalkulačky

Pre Android a iPhone

Inštitút zamestnanosti vytvoril mzdovú kalkulačku, ktorej úlohou je pomôcť sociálnym pracovníkom, aby vedeli svojim klientom ukázať, ako sa zmení ich čistý príjem, ak sa zamestnajú. Vzhľadom na rôzne súbehy príjmu a dávok, na rôzne definície pojmu príjem, na rôzne možné zdroje príjmu, odpoveď na otázku koľko zarobím nie je jednoduchá. Aj v jednoduchej verzii kalkulačky musíme rátať s 21 parametrami a zohľadňovať 21 zákonov.

Aby sme vedeli pomôcť aj terénnym sociálnym pracovníkom, urobili sme mzdovú kalkulačku vo forme mobilnej aplikácie pre Android a iPhone. Tieto fungujú aj bez prístupu na internet.

Sociálni pracovníci vedia zadať údaje o konkrétnej domácnosti (počty detí, príjem z dávok…) a ukázať, čo sa stane po získaní zamestnania. Zároveň vedia vytlačiť tlačivá, ktoré treba vyplniť, aby získal všetky príspevky.

Príjem domácnosti (dvaja dospelí, dve deti na základnej škole, jedno na strednej), ktorá je na dávkach hmotnej núdzi, je okolo 388 €. Ak sa jeden z rodičov zamestná, príjem domácnosti stúpne na 950 €, teda o 562 €.

Graf

Po kliknutí na graf sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 800 × 615 bodov.

Graf ukazuje, ako sa bude meniť čistý príjem domácnosti v závislosti od rastúcej hrubej mzdy. Príjem domácnosti, ak rastie hrubá mzda zamestnanca, rastie. Neférové zmeny sú v roku 2018 na úrovni pri 612 € (pri zmene príjmu zo 611 € na 612 € začína platiť odvody, a teda jeho čistý príjem klesne o 40 €), 727 € (prestáva byť v hmotnej núdzi, mínus 32 €) a 961 € (prestáva poberať osobitný príspevok, mínus 125 €).

Aby sme podporili možnosti na používanie mzdovej kalkulačky, organizujeme aj školenia.

Tento článok je súčasťou projektu Politiky zamestnanosti realizovaného Inštitútom zamestnanosti. Projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu v rámci OP EVS.

Európsky sociálny fond

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 600 × 200 bodov.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

IZInštitút zamestnanosti
Inštitút zamestnanosti je občianske združenie, mimovládna nezisková organizácia, ktorej náplňou je tiež výskum problémov zamestnanosti. Zbiera informácie o trhu práce s cieľom byť platformou pre ich výmenu. Cieľom Inštitútu zamestnanosti je prezentovať odborné poznatky a ponúkať riešenia z oblasti trhu práce širokej verejnosti a zainteresovaným odborníkom. Inštitút zamestnanosti sa tiež snaží byť nápomocný osobám pôsobiacim v ekonomickom výskume, vzdelávaní a praxi. Inštitút zamestnanosti pracuje v oblasti výchovno-vzdelávacej, výskumnej, osvetovej, sociálnej a poradenskej, najmä na poli trhu práce a zamestnanosti všeobecne.
Čerpané z: www.iz.sk

IZ, 10. 10. 2018 | Prečítané: 70 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Súhlasíte so zrušením koncesionárskych poplatkov?

Áno (41 hl.)
 
Nie (21 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 62
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore