www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Počítadlo


Spam poison

Ministerstvo zahraničných vecí sabotuje rozšírenie informácií o voľbe zo zahraničia

Tlačová správa SaS ku konaniu ministerstva zahraničných vecí, ktoré brzdí snahu o voľby zo zahraničia

Srdcom domaStrana Sloboda a Solidarita (SaS) vyzvala včera 2. januára všetky zastupiteľstvá, veľvyslanectvá a konzuláty Slovenska, aby podporili voľbu slovenských občanov zo zahraničia. Požiadali sme ich, aby na svoje facebookové stránky umiestnili podrobný návod, ako na to, ktorý najprehľadnejšie spracovalo občianske združenie Srdcom doma.

„Na stránke www.srdcomdoma.sk je presne vysvetlené, ako môžu ľudia voliť. Týka sa to asi pol milióna občanov, ktorí majú na to, aby si zariadili možnosť voliť, posledných pár dní,“ priblížil predseda SaS Richard Sulík.

Strana Sloboda a Solidarita má však k dispozícii e-mail podpísaný Ľudmilou Balogovou z tlačového odboru/sekcie ministra, v ktorom priamo zakazuje reagovať na prosbu Richarda Sulíka a propagovať návod, ktorý odporúčal. Miesto toho dali na svoju stránku len neprehľadný návod s minimálnym dosahom.

„Takéto bránenie rozširovaniu informácií o možnosti voliť zo zahraničia je z nášho pohľadu sabotáž. A hoc chápeme, že Smeru-SD či SNS, vyhovuje každý človek, ktorý sa pre nich nerozhodne, brzdiť iniciatívu, ktorá podporuje občianske práva ľudí, považujeme za absurdné. Tým viac, že na naše odporúčanie už včera z viacerých veľvyslanectiev prišla ďakovná reakcia,“ konštatoval Richard Sulík.

SaS opakovane navrhovala zmeniť voľby zo zahraničia tak, aby proces bol jednoduchší a priamejší.

„Budeme to skúšať aj naďalej, návrhy zákonov máme pripravené na predloženie prakticky hneď,“ ubezpečil podpredseda NR SR, tímlíder SaS pre zahraničnú politiku a politický systém a autor viacerých návrhov zákonov v tejto oblasti Martin Klus.

Archív:

Usmernenie MZV SR zastupiteľským úradom

Usmernenie MZV SR zastupiteľským úradom.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 03. 01. 2020 | Prečítané: 59 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Oxymoron
20-01-20 * 20:41
 Re: Oxymoron
20-01-20 * 18:34
 Re: Oxymoron
19-01-20 * 17:32
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Internetový čas
Internet time: @779