www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @904
Počítadlo


Spam poison

Minister Plavčan na chaotickom brífingu zavádzal

Ak minister tvrdí, že warning list je iba preventívny nástroj, tak prečo ruší jednu z výziev?

Za chaotický a zavádzajúci označil poslanec NR SR a tímlíder SaS pre školstvo Branislav Gröhling brífing ministra školstva Petra Plavčana, na ktorom mal vysvetliť mega škandál s prideľovaním eurofondov na vedu a výskum.

Minister Peter Plavčan minimálne v piatich veciach zavádzal. Po prvé, nie je pravda, že zastavil obe výzvy, ešte počas brífingu nič také nebolo zverejnené na oficiálnych stránkach. Po druhé, minister tvrdil, že neodišlo žiadne euro, ale ak majú firmy podpísané zmluvy, môžu už teraz robiť verejné obstarávania. Ak minister tvrdí, že warning list je iba preventívny nástroj, tak prečo ruší jednu z výziev? Minister tiež povedal, že nebude robiť kádrovníka na priamo zriadených organizáciách rezortu, ale veď ministerstvo školstva je ich zriaďovateľom a Výskumná agentúra patrí pod ministra školstva, on menuje ľudí, môže vytvárať, zlučovať či rušiť tieto organizácie. A povedal aj to, že nemôže meniť podmienky výziev, ale veď práve to na jeho rezorte urobili,“ vymenoval Branislav Gröhling zavádzajúce tvrdenia z brífingu Petra Plavčana.

Tímlíder SaS pre školstvo komunikuje o škandále s predstaviteľmi Európskej komisie.

„Mám informácie, že Európska komisia nám tieto projekty nepreplatí. To znamená, že to zaplatíme zo štátneho rozpočtu, z kapitoly ministerstva školstva. Len pri 10 % projektov to bude okolo 40 miliónov eur, to sme mohli využiť napríklad na nové učebnice, toľko potrebných asistentov či zvyšovanie platov učiteľov,“ uviedol Branislav Gröhling.

Minister Plavčan síce informoval o tom, čo urobil, ale medzi riadkami len potvrdil to, aký je nekompetentný, vyhlásil podpredseda SaS Ľubomír Galko.

Dôvody, pre ktoré ho navrhujeme odvolať, stále trvajú. Mimoriadna schôdza na jeho odvolanie bude akýmsi testom koalície a jej súdržnosti,“ povedal Ľubomír Galko a doplnil:

„Najlepším riešením dnešného stavu sú podľa SaS predčasné voľby. Táto vláda nemá vôľu na nič, hrajú pozičné hry, navzájom sa vydierajú. A ak sa nakoniec dohodnú, bude to znamenať len jedno – spája ich rovnaký motív: nahrabať čo najviac.“

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 14. 08. 2017 | Prečítané: 212 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 RE: Zbohom sloboda.
23-10-19 * 18:58
 Re: Vidíš
23-10-19 * 17:35
 Re: Ťažko
20-10-19 * 11:22
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore