www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @561
Počítadlo


Spam poison

Minister dopravy Érsek by sa mal inšpirovať Českom

Vyjadrenie Miroslava Ivana k problematike uberistov a taxikárov

Miroslav IvanStrana Sloboda a Solidarita (SaS) privítala iniciatívu českého ministerstva dopravy, ktoré sa rozhodlo zmeniť pravidlá pre klasickú taxislužbu tak, aby bola konkurencieschopná Uberu a ďalším spoločnostiam, ktoré osobnú prepravu vykonávajú mimo zákona o cestnej doprave.„Riešením nie sú zákazy alternatívnych prepravcov, ktorí pri svojej práci využívajú moderné technológie, ale zrovnoprávnenie podmienok pre všetkých na tom najmenšom spoločnom menovateli, a potom dôsledné vynucovanie dodržiavania zákona,“ uviedol poslanec NR SR a tímlíder SaS pre dopravu Miroslav Ivan, ktorý podčiarkol, že pre zákazníkov je výhodné, aby sa moderné technológie dostali aj do klasickej taxislužby.

Po novom českí taxikári nebudú musieť mať povinne napríklad taxameter, vystačia si iba s mobilnou aplikáciou a zákazníci rovnako ako pri Ubere budú vedieť dopredu, koľko zaplatia za jazdu.

Poslanci strany SaS už pred niekoľkými mesiacmi predložili takúto úpravu zákona o cestnej doprave v NR SR.

„Vládny zlepenec to nepodporil bez akéhokoľvek odôvodnenia. Mohli sme tak už dávno mať zrovnoprávnené podmienky podnikania pre všetkých prepravcov. Naopak, český minister sa naším návrhom zjavne inšpiroval, a ide ho uplatniť do praxe,“ hovorí Ivan.

Podľa Miroslava Ivana sa slovenský minister dopravy Árpád Érsek tvári, ako keby sme tu tento problém nemali, a naďalej strká hlavu do piesku.

„Výsledkom je nespokojnosť klasických taxikárov a taxislužieb, pretože na Slovensku zase máme dvojaký meter. Klasickí taxikári s koncesiami musia spĺňať odborné a technické podmienky na vykonávanie osobnej prepravy podľa zákona o cestnej doprave, zatiaľ čo šoférom Uberu stačí platiť dane.“

Slovenská vláda teda podľa liberálov formálne stojí na strane tých, ktorí sa podnikanie v taxislužbe snažia uzavrieť pred konkurenciou navŕšením zbytočných administratívnych povinností. Zároveň však nebojuje účinne ani proti tým, ktorí sa ich plneniu vyhýbajú.

„Je to typické ignorovanie zásad právneho štátu a pravidiel férovej hospodárskej súťaže,“ doplnil Miroslav Ivan.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 20. 11. 2017 | Prečítané: 175 | Rubrika: Polemika o…

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Myslíte si, že predseda NR SR JUDr. Andrej Danko odtajní svoju rigoróznu prácu?


Celkom hlasovalo: 1
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pozor na podvodníkov
15-10-18 * 12:31
 Rapid Life
15-10-18 * 00:27
 Kormidlo
14-10-18 * 16:32
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Biela pastelka 2018
Biela pastelka 2018
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore