www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @944
Počítadlo


Spam poison

Milan Kenda – Epidrámy a epidraky

Vynikajúca knižka jedinečných epigramov a aforizmov, ktorá opraví náladu naozaj každému. Rozveselí, odoberie únavu, zbaví nudy.

Milan Kenda – Epidrámy a epidraky

Šokmi proti stresu

Najnovšia knižná kolekcia epigramov renomovaného humoristu a invenčného satirika Milana Kendu Epidrámy a epidraky (Vydavateľstvo Daxe, Bratislava 2009) už názvom potvrdzuje autorovu úspešnú schopnosť kreatívne rozvíjať rafinované slovné hry. Jeho intelektuálna dômyselnosť a estetická náročnosť sa neobmedzuje na zručné a vynachádzavé verbálne riešenia či formálnu originalitu, ale prinajmenšom rovnocenne sa zacieľuje na odovzdanie hodnotných myšlienkových posolstiev v podstatnej rovine prenikavého ponoru do ľudskej psychológie, ako aj vo významnej dimenzii kritickej reflexie permanentných spoločenských neduhov.

Milan Kenda je kontinuálne na strane humanizmu, zdravého rozumu a prirodzených sociálnych vzťahov, preto sa jeho tvorba nadčasovo klenie ponad rozličné etapy vývoja ľudstva a rozmanité záujmové i generačné skupiny, vďaka čomu nestráca univerzálnu platnosť a účinnosť v korelácii s aktuálnymi i historickými skúsenosťami. Tematická a zážitková polarita prezentovaných literárnych útvarov autora logicky vedie ku kompozičnému členeniu na viacero častí, ktorých usporiadanie primerane graduje pôsobenie na racionálne i emocionálne osobnostné aspekty potenciálnych vnímateľov.

Útla kniha tvorivých produktov koncentrovanej duchaplnosti je príjemným oživením a spestrením v mnohých smeroch zatuchnutej a stereotypnej ponuky skomercionalizovaného knižného trhu, pričom má nielen predpoklady na oslovenie širokého okruhu čitateľov, ale na ich kultiváciu, pretože nepodlieha nízkemu vkusu, naopak dvíha kvalitatívnu úroveň zábavnej, oddychovej či relaxačnej literatúry. Kendove epigramy sú rozsahom drobnými, ale obsahom a tvarom silnými šokmi proti každodennými stresom čoraz ubíjajúcejšej a bezútešnejšej reality všedného dňa.

Knihu vydalo Vydavateľstvo DAXE, ktoré vydáva knihy pre deti i dospelých a mesačníky Maxík, časopis do školy i na doma, a Zvonček, časopis pre škôlkárov a prvákov.

Svoj názor k danej téme môžete vyjadriť v diskusnom fóre.

Mgr. art. Pavol Janík, PhD.
básnik, dramatik, publicista, prekladateľ a tajomník
Spolku slovenských spisovateľov
Čerpané z: vlastný zdroj, osobná stránka autora

Súvisiace články:
Štíhle formulácie mohutných myšlienok (23.11.2009)

Pavol Janík, 29. 08. 2009 | Prečítané: 5279 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore