www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovKníhkupectvo AlternatívaAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyWave of Reality
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @602
Počítadlo

Spam poison
Spam poison

Miesto v štátnej službe? Všetky ponuky nájdete na jednom mieste

Začína projekt „Centrálny informačný systém štátnej služby“

Personálne procesy v štátnej službe budú efektívnejšie a transparentnejšie. Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES) začína projekt „Centrálny informačný systém štátnej služby“ (CISŠS). Ako napovedá názov, pôjde o centralizáciu údajov, najmä na účely riadenia ľudských zdrojov v tejto sfére. Projekt je plánovaný na obdobie rokov 2017 až 2020.

„Zavedenie tohto systému prispeje k rozvoju e-Governmentu a umožní realizovať komplexnú reformu štátnej služby,“ hovorí Michaela Balážová, riaditeľka projektovej kancelárie NASES.

Od 1. júna sa uchádzači o štátnu službu môžu prihlasovať na výberové konania aj elektronicky cez open.slovensko.sk. Oddnes teda môžete všetky výberové konania nájsť na jednom webovom sídle. Prostredníctvom CISŠS sa štátni úradníci i verejnosť môžu informovať o vyhlásených výberových konaniach či o ich výsledkoch. Výberové konanie v štátnej službe teda získa iný rozmer. Prejaví sa to najmä na zvýšení kvality a jednotnosti procesov elektronických výberových konaní a na znížení nákladov na jedného prijatého štátneho zamestnanca.

„Vybudovanie systému prispeje k zvýšeniu kvality a dostupnosti elektronických služieb pre občanov. Štát zase získa analyticko-strategický nástroj na efektívne riadenie ľudských zdrojov,“ dopĺňa riaditeľka projektovej kancelárie NASES Michaela Balážová.

Reformný zámer Úradu vlády SR, ktorý pokrýva aj projekt Centrálneho informačného systému štátnej služby, bol schválený v auguste 2016. Koncom mája 2017 bola následne schválená štúdia uskutočniteľnosti Riadiacim výborom pre Prioritnú os 7 Operačného programu Integrovaná infraštruktúra. Analýzy odhadujú náklady na vybudovanie systému na 4,9 mil. EUR s DPH. Konečnú cenu projektu určí ale až pripravovaná verejná súťaž. Jednotlivé funkcionality systému budú nabiehať postupne, plne funkčný bude v roku 2020.

Nový systém výberového konania bude mať navyše výhody najmä pre tých občanov, ktorí budú používať pri prihlasovaní sa na vyhlásené výberové konanie občiansky preukaz s čipom a bezpečnostným osobným kódom.

Prínosy riešenia pre občana a štátnu správu:

 • úspora času občanov aj štátnych zamestnancov
 • používateľsky prívetivé a proaktívne elektronické služby
 • zvýšenie efektívnosti na strane služobných úradov
 • aplikácia princípu jedenkrát a dosť
 • zvýšenie transparentnosti v oblasti štátnej služby
 • podpora pre publikovanie otvorených údajov

Pod čiarou

POZOR! Ešte stále nie je na elektronickú komunikáciu pripravených dostatok štatutárov

 • Od 1. júla 2017 budú firmám so sídlom v SR zapísaným v obchodnom registri zasielané úradné rozhodnutia či oznámenia výhradne prostredníctvom elektronických schránok.
 • Do elektronickej schránky je možné prihlásiť sa cez portál Slovensko.sk.
 • Na prístup do schránky je potrebný občiansky preukaz s čipom s aktivovaným bezpečnostným osobným kódom (BOK), počítač, prístup na internet, čítačka a príslušný softvér.
 • K 25. máju 2017 malo 120 994 štatutárov vybavený elektronický občiansky preukaz s čipom s bezpečnostným osobným kódom (BOK) a 29 041 štatutárov má občiansky preukaz s čipom, avšak nemá k nemu bezpečnostný osobný kód (BOK).
 • V prípade, ak máte občiansky preukaz s čipom a nemáte k nemu BOK, je potrebné zastaviť sa na oddelení dokladov, pretože bez BOK nie je možné prihlásiť sa do e-schránky.
 • O vydanie občianskeho preukazu s čipom či aktiváciu bezpečnostného osobného kódu môžete požiadať na ktoromkoľvek zo 76 oddelení dokladov na celom Slovensku.
 • Aktuálne je priemerná čakacia doba na podanie žiadosti o vydanie dokladov 50 minút.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

NASESNárodná agentúra pre sieťové a elektronické služby
Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby vznikla 1. januára 2009 ako príspevková organizácia Úradu vlády Slovenskej republiky za účelom plnenia odborných úloh v oblasti informatizácie spoločnosti vyplývajúcich zo zákona č. 275/2006 Z. z. o informačných systémoch verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, správy a prevádzkovania elektronických komunikačných sietí a služieb, pre Úrad vlády Slovenskej republiky (ktoré Úradu vlády SR vyplývajú z § 24 ods. 3 zákona č. 575/2001 Z. z. o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy, ako aj § 5 ods. 2 zákona č. 275/2006 Z. z. o informačných systémoch verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov), a aj pre ostatné orgány štátnej správy, právnické osoby a fyzické osoby, ktoré požadujú informácie, údaje z informačných systémov, databáz a registrov verejnej správy.
Čerpané z: www.nases.gov.sk

NASES, 05. 06. 2017 | Prečítané: 83 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Zbierka na ochranu humanistov

Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie.

Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.

HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore