www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @143
Počítadlo


Spam poison

Mestská spoločnosť OLO poskytne finančný príspevok na vybudovanie ďalších polopodzemných kontajnerov v Bratislave

Zámerom je vybudovanie minimálne jedného stanovišťa polopodzemných kontajnerov v každej zo 17 mestských častí

Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) poskytne zo svojho rozpočtu na rok 2018 finančný príspevok vo výške 200 000 € bez DPH na vybudovanie ďalších polopodzemných kontajnerov v hlavnom meste.

Polopodzemné kontajnery v mestskej štvrti Petržalka

Polopodzemné kontajnery v mestskej štvrti Petržalka. Autor fotografie: Martin Šopinec.

Zámerom je vybudovanie minimálne jedného stanovišťa polopodzemných kontajnerov v každej zo 17 mestských častí, preto aj finančný príspevok sa bude rozdeľovať prednostne tak, aby zohľadňoval tento princíp. Na vybudovanie jedného stanovišťa polopodzemných kontajnerov tak OLO poskytne príspevok vo výške 50 % preukázateľných nákladov na jeho vybudovanie, maximálne však 10 000 € bez DPH.

Podmienky poskytnutia príspevku

Požiadať o finančný príspevok môže mestská časť, správca nehnuteľnosti, spoločenstvo vlastníkov bytov a nebytových priestorov bytového domu, ktorý sa preukáže Zmluvou o správe. Žiadateľ musí preukázať schopnosť zabezpečiť financovanie projektu z vlastných zdrojov v minimálnej výške 50 % celkových nákladov na vybudovanie. K žiadosti je ďalej potrebné priložiť vypracovaný projekt vybudovania stanovišťa polopodzemných kontajnerov, stavebné povolenie, návrh lokality/pozemku na zriadenie stanovišťa, preverenie inžinierskych sietí, súhlasné stanovisko hlavného mesta SR Bratislava, súhlas všetkých správcov a preukázanie majetkovo-právneho vzťahu k navrhovanému pozemku. Žiadosti je potrebné podávať do 1. 6. 2018 e-mailom na ppkbratislava@olo.sk a zároveň poštou na adresu: Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) a.s., Ivanská cesta 22, 821 04 Bratislava. Žiadosti bude vyhodnocovať spoločná komisia zložená zo zástupcov spoločnosti OLO a oddelenia životného prostredia a mestskej zelene hlavného mesta Bratislava. OLO vyčlenilo finančný príspevok na základe „Návrhu na zefektívnenie odpadového hospodárstva na území Hlavného mesta SR Bratislava v priebehu roka 2018 prostredníctvom vybudovania polopodzemných kontajnerov“, ktoré začiatkom tohto roka schválilo mestské zastupiteľstvo.

Bratislava už má 27 polopodzemných kontajnerov

V Bratislave sa v roku 2017 a 2018 vybudovalo v rámci pilotného projektu hlavného mesta a spoločnosti OLO spolu 27 polopodzemných kontajnerov na zmesový komunálny aj triedený odpad, na štyroch stanovištiach v mestských častiach Ružinov (Družicová 2), Petržalka (Budatínska 17), Staré Mesto (Žižkova) a Vrakuňa (Stavbárska 34 – 38 a 40 – 42). Všetky polopodzemné kontajnery boli financované spoločnosťou OLO, s výnimkou lokality Žižkova, kde náklady z 1/3 financovala mestská spoločnosť a z 2/3 spoločnosť J&T REAL ESTATE.

Viac informácií o poskytovaní finančného príspevku na budovanie polopodzemných kontajnerov nájdete na webovej stránke www.olo.sk.

Foto:

Polopodzemné kontajnery v mestskej štvrti VrakuňaPolopodzemné kontajnery v mestskej štvrti Vrakuňa
Polopodzemné kontajnery v mestskej štvrti RužinovPolopodzemné kontajnery v mestskej štvrti Ružinov

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

OLOOLO a.s.
Odvoz a likvidácia odpadu a.s.
Ivanská cesta 22
821 04 Bratislava
Čerpané z: www.olo.sk

OLO, 12. 05. 2018 | Prečítané: 251 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore