www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @947
Počítadlo


Spam poison

Mestská spoločnosť OLO a.s. predstavila priority na rok 2016

Zvýšenie kvality služieb

„Najdôležitejšou prioritou a strategickou úlohou pre mestskú spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) a.s. je zvýšenie kvality služieb, ktoré poskytuje pre Hlavné mesto SR Bratislava v oblasti nakladania s komunálnym a drobným stavebným odpadom, vo väzbe na platnosť nového zákona o odpadoch, ktorý platí od 1. januára 2016,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti OLO a.s. RNDr. Branislav Cimerman.

Generálny riaditeľ spoločnosti OLO a.s. predstavil aj ďalšie priority.

„Rozšírenie a zmodernizovanie zberného dvoru na Starej Ivánskej ceste, vybudovanie nového zberného dvoru vo Vlčom hrdle, či vytvorenie podmienok pre nové zberné dvory v ďalších lokalitách Bratislavy. V novom programovom období 2014 – 2020 sa bude spoločnosť OLO a.s. prvýkrát v histórií uchádzať o čerpanie eurofondov z Operačného programu Kvalita životného prostredia, prioritná os 1, prostredníctvom projektu Zber a zhodnotenie biologicky rozložiteľného odpadu (BRO) mesta Bratislava – I. etapa. V spolupráci s Hlavným mestom a mestskými časťami, by sme radi pripravili pilotný projekt na polopodzemné/podzemné kontajnery s cieľom vytvoriť funkčné a estetické kontajnerové stojiská,“ uviedol Cimerman.

Cieľom všetkých priorít je prezentovať spoločnosť OLO tak, aby sa zvýraznili enviromentálne hodnoty a prínosy vo vzťahu k HM SR Bratislava a k obyvateľom.

„Prvým, už hmatateľným výsledkom, je služba OLO TAXI – mobilný zberný dvor, ktorá sa teší veľkému záujmu. Prácu našich zamestnancov a našej spoločnosti by sme chceli ukázať aj verejnosti, preto realizujeme aktivitu ‚Apríl – mesiac exkurzií v OLO a.s.‘ v rámci nášho výchovno – vzdelávacieho projektu OLOMPIÁDA, v ktorej pre veľký záujem škôl plánujeme pokračovať. Doteraz závod Spaľovňa odpadu, dotrieďovacie linky papiera a plastu navštívilo 240 detí základných škôl a 200 detí z materských škôl absolvovalo smetiarsky kurz pre najmenších. Deň otvorených dverí OLO by sme chceli pripraviť aj pre dospelých obyvateľov Bratislavy,“ prezradil plány generálny riaditeľ.

Závod Spaľovňa odpadu tiež čaká modernizácia systémov.

„Pripravujeme upgrade existujúcich systémov, riadiaceho systému spaľovania odpadov, AMS – automatického monitorovacieho systému kontinuálneho merania splodín horenia, teda spalín, riadiaceho systému CHÚV – chemickej úpravy vody,“ povedal riaditeľ závodu Spaľovňa odpadu Mgr. Marek Belák.

Pod čiarou

Nová služba OLO TAXI – mobilný zberný dvor sa teší veľkému záujmu

Neviete kam so starým nábytkom, kobercom, matracmi či ďalším objemným odpadom? Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) a.s. za vás všetko odvezie a ekologicky zlikviduje. Nová služba OLO TAXI – mobilný zberný dvor, ktorú spoločnosť OLO a.s. spustila začiatkom apríla, sa teší veľkému záujmu.

Za tri týždne fungovania služby, sme vybavili viac ako 140 hovorov a zrealizovali vyše 32 objednávok. Jedna objednávka má hmotnosť v priemere 400 kg a najťažšia vec, ktorú sme prevážali, bola 160 kg skriňa.

OLO TAXI za vás odvezie objemný odpad a odpad, ktorý je možné spáliť v spaľovni, napr. starý a čalúnený nábytok, skrine, stoličky, stoly, postele, matrace, dvere, drevo, podlahovú krytinu – linoleum, koberce, drevené aj laminátové podlahoviny, periny či textílie. Táto služba však nie je určená na odvoz stavebného odpadu, elektrospotrebičov, biologicky rozložiteľného a nebezpečného odpadu. Cena služby je 25 eur s DPH a zahŕňa dopravu, nakládku odpadu vyloženého pred domom, jeho odvoz, vykládku a ekologickú likvidáciu.

Cieľom novej služby je v prvom rade poskytnúť občanom Bratislavy pomoc v súvislosti s odstraňovaním objemného odpadu, ktorý je za bežných okolností potrebné odovzdať na zbernom dvore. Obyvatelia ho však často umiestňujú na kontajnerových stojiskách, čím vzniká neporiadok okolo zberných nádob – kontajnerov a ten je správca nehnuteľnosti povinný riešiť dočistením za poplatok. Novou službou by spoločnosť OLO a.s. chcela predchádzať aj vytváraniu čiernych skládok.

Novú službu si môže objednať každý občan žijúci na území Bratislavy, buď e-mailom na olotaxi@olo.sk alebo telefonicky na Oddelení služieb zákazníkom, na čísle 02/50 110 111.

Fotografie z tlačovej konferencie spoločnosti OLO a.s., ktorá sa uskutočnila 25. 4. 2016 v závode Spaľovňa odpadu vo Vlčom hrdle. Konferencia bola spojená s exkurziou detí zo ZŠ Trnková z Bratislavy-Jaroviec.

Zľava: generálny riaditeľ spoločnosti OLO a.s. RNDr. Branislav Cimerman a riaditeľ závodu Spaľovňa odpadu Mgr. Marek Belák

Počas tlačovej konferencie.

Generálny riaditeľ spoločnosti OLO a.s. RNDr. Branislav Cimerman

Exkurzia v závode Spaľovňa odpadu.

Žiaci zo Základnej školy na Trnkovej ulici v Bratislave.

Mgr. Beáta Humeniková
hovorkyňa spoločnosti
a zodpovedná za oddelenie marketingu

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

OLOOLO a.s.
Odvoz a likvidácia odpadu a.s.
Ivanská cesta 22
821 04 Bratislava
Čerpané z: www.olo.sk

OLO, 26. 04. 2016 | Prečítané: 1394 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (715 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (173 hl.)
 
Rozhodne nie (183 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1255
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Čítam
29-09-20 * 15:22
 Re: Pokrytectvo
27-09-20 * 11:12
 Re: "Sväté" médiá.
24-09-20 * 17:07
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore