www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @517
Počítadlo


Spam poison

Mesto zakúpilo pre všetky školy interaktívne tabule

V utorok 10. januára 2012 v Základnej škole na Malinovského ulici na sídlisku Šípok v Partizánskom slávnostne odovzdali do užívania novú interaktívnu tabuľu. Nové elektronické zariadenie je jedným z jedenástich, ktoré mesto zakúpilo pre každú základnú a materskú školu v meste.

V Základnej škole na Malinovského ulici na sídlisku Šípok

Riaditeľka základnej školy Alena Barancová na stretnutí privítala primátora mesta Jozefa Božika, prednostku mestského úradu Dášu Jakubíkovú, vedúceho spoločného školského úradu Pavla Horňana, riaditeľov i riaditeľky základných a materských škôl mesta. Primátor mesta v slávnostnom príhovore zdôraznil, že napriek obmedzeným finančným možnostiam mesto s poslaneckým zborom podporuje rozvoj moderného vzdelávania na školách aj zakúpením cenovo prístupných interaktívnych tabúľ. V každej základnej a materskej škole v meste bude postupne inštalovaná jedna interaktívna tabuľa, ktorá prispeje k rozvoju vzdelanostnej úrovne a technickej zručnosti žiakov.

„Verím, že využitím nových interaktívnych tabúľ v základných školách a predškolských zariadeniach mesta si žiaci a deti rozšíria svoje vedomosti a súčasne prehĺbia záujem o prácu s modernou technikou,“ zdôraznil primátor Jozef Božik a následne prestrihol červenú pásku na interaktívnej tabuli.

Pod dohľadom učiteľky Eriky Tomkovej potom žiaci predviedli názorné ukážky riešenia jednoduchých matematických úloh na modernej interaktívnej tabuli. Priamo pred tabuľou klikali na premietané obrazy prostredníctvom interaktívneho pera alebo prsta. O prospešnosti investície do modernej techniky presvedčil všetkých účastníkov stretnutia veľký záujem žiakov.

V Základnej škole na Malinovského ulici na sídlisku Šípok

V Základnej škole na Malinovského ulici na sídlisku Šípok

Ďalšie fotografie z podujatia nájdete v aktuálnej fotogalérii mesta Partizánske.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Mestský úrad Partizánske
História samotného mesta Partizánske je pomerne mladá. Jeho vznik spadá do obdobia rokov 1938 – 1939, kedy zlínska firma Baťa vybudovala v chotári obce Šimonovany závod na výrobu obuvi. Po postavení obytných a spoločenských budov sa zrodila osada Baťovany ako súčasť obce Šimonovany. S prudkým rozvojom fabriky rástla úmerne aj osada Baťovany a tak v roku 1948 bola obec Šimonovany s osadou Baťovany premenovaná na obec Baťovany, ktorej bol priznaný charakter mesta. Ako výraz uznania za účasť obyvateľov v SNP prijalo mesto dňa 9. februára 1949 názov Partizánske.
Čerpané z: www.partizanske.sk

Partizánske, 12. 01. 2012 | Prečítané: 2840 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kniha
24-01-20 * 01:46
 Re: Kniha
23-01-20 * 19:20
 Humanistická zbierka Protect Humanists At Risk
23-01-20 * 02:13
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom