www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistov Ateisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republiky
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @006
Počítadlo


Spam poison

Menej administratívy a viac pre najmenej rozvinuté regióny – aj tak môžu vyzerať eurofondy po roku 2020

Vstupujeme do rozhodujúcej fázy našej diskusie o budúcnosti financií EÚ

Zachovanie eurofondov, ich smerovanie do najmenej rozvinutých regiónov, menej administratívnej záťaže a zameranie na výsledky sú kľúčové body pozície Slovenska k politike súdržnosti po roku 2020. Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini predstavil eurokomisárke pre regionálnu politiku Corine Creţovej slovenskú víziu budúcnosti eurofondov.

Eurokomisárka Creţová počas svojej návštevy Slovenska rokovala s predsedom vlády Robertom Ficom a podpredsedom vlády Petrom Pellegrinim o budúcnosti eurofondov v nadväznosti na prípravu rozpočtu EÚ po roku 2020 – tzv. Viacročného finančného rámca EÚ. Slovenskí predstavitelia komusárke zopakovali svoju podporu zachovania silnej pozície politiky súdržnosti, teda financovania zaostávajúcich regiónov prostredníctvom štrukturálnych fondov.

„Na Slovensku predstavujú fondy EÚ viac ako polovicu všetkých verejných investícií, a preto je pridaná hodnota kohéznej politiky dobre známa. Teraz vstupujeme do rozhodujúcej fázy našej diskusie o budúcnosti financií EÚ. Ako často hovorím, nie je to len o tom, aký rozpočet chceme; ide najmä o to, akú Európu chceme,“ povedala komisárka Creţová.

Podstatou prezentovanej slovenskej pozície je, že v budúcnosti by mala byť finančná podpora z EÚ nasmerovaná do menšieho počtu priorít. Tým sa zvýši flexibilita v prospech špecifických potrieb a možností rozvoja jednotlivých regiónov EÚ.

„Čerpanie prostriedkov z fondov EÚ musí byť v budúcnosti jednoduchšie, administratívne menej náročné a jasne zamerané na dosahovanie výsledkov,“ zdôraznil podpredseda vlády Peter Pellegrini.

Do prípravy národnej pozície Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu zapojil aj široké spektrum partnerov prostredníctvom dotazníka o budúcej podobe eurofondov. Oslovil 81 zástupcov organizácií z oblasti štátnej správy, územnej samosprávy, akademickej obce, podnikateľskej sféry, záujmových združení a mimovládnej neziskovej sféry, ktorí mali možnosť vyjadriť svoje názory [1].

Východiskovú pozíciu Slovenskej republiky k politike súdržnosti EÚ po roku 2020 schválila vláda SR na včerajšom zasadnutí. (Dostupná na stránke Programové obdobie po roku 2020.)

Pod čiarou

[1] Viac peňazí na vzdelávanie a kombinované financovanie – aj tak môžu vyzerať eurofondy po roku 2020.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Štátny znakÚrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu
– úrad sa podieľa na tvorbe a uskutočňovaní jednotnej štátnej politiky v oblasti využívania finančných prostriedkov z fondov Európskej únie, ako aj v oblasti informatizácie spoločnosti a investícií
Čerpané z: www.vicepremier.gov.sk

ÚPVII, 19. 01. 2018 | Prečítané: 91 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Podpísali by ste sa ako občan pod petíciu, aby mohol kandidovať na prezidenta SR Martin Daňo?

Áno (30 hl.)
 
Asi áno (6 hl.)
 
Asi nie (3 hl.)
 
Nie (26 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 65
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Boh zomrel na syfilis
21-02-18 * 21:08
 RE: Projekt cesty na Mars
21-02-18 * 17:49
 RE: Projekt cesty na Mars
20-02-18 * 21:39
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore