www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovKníhkupectvo AlternatívaAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republiky
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @620
Počítadlo


Spam poison

Megaškandál s eurofondmi naberá na obrátkach

Peter Plavčan musí okamžite odstúpiť

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) opakovane vyzýva ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Plavčana, aby okamžite rezignoval zo svojej funkcie pre miliónový megaškandál a machinácie s eurofondmi pri dotáciách na vedu a výskum.

„Každý ďalší deň, čo minister Plavčan zostáva vo funkcii, je dňom, v ktorom sa zvyšuje podozrenie, že do machinácií je osobne zaplatený. Každý ďalší deň, čo SNS necháva ministra Plavčana vo funkcii, je dňom, v ktorom sa v nás upevňuje presvedčenie, že minister Plavčan bol riadený samotným predsedom strany Andrejom Dankom. Každým ďalším dňom, čo premiér nekoná, sa len umocňuje dojem, že Robert Fico je slaboch, ktorý na základe vlastných korupčných káuz môže dnes akurát útrpne čakať, ako sa rozhodne predseda SNS Andrej Danko. To je ďalší zo symptómov úpadku Smeru,“ vyhlásil podpredseda SaS Ľubomír Galko.

Tímlíder SaS pre školstvo Branislav Gröhling poukázal na dve, dosiaľ nezverejnené škandalózne pridelenia dotácií.

„Istá firma mala obraty za minulý rok 7 333 eur, osobné náklady za celý rok 1 932 eur, teda to nie je ani minimálna mzda pre človeka na rok. Celkovo na projekte však získa 5 905 736 eur. V projekte je navyše započítaná zaujímavá položka – zmluvný výskum za 1 580 000 eur. V inej firme boli podľa účtovnej uzávierky mzdové náklady za minulý rok 8 464 eur, teda sotva jeden zamestnanec s minimálnou mzdou, pričom podmienkou získania projektu sú aj dostatočné administratívne a odborné kapacity. Táto firma pritom získala finančný príspevok vo výške 5 853 435 eur,“ uviedol Branislav Gröhling.

Tímlíder SaS pre verejné financie Eugen Jurzyca je presvedčený, že aj pri eurofondoch musí platiť hodnota za peniaze.

„Pre Roberta Fica sa hodnota za peniaze vzťahuje na to, aby učitelia neprotestovali. Pre ministerstvo školstva znamená hodnota za peniaze to, že sa minú. Hodnota za peniaze by pritom znamenala použiť financie na vedu a výskum na témy, ktoré nás trápia: ako sú rómska otázka, zdravotníctvo, školské problémy,“ poznamenal Eugen Jurzyca.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 02. 08. 2017 | Prečítané: 92 | Rubrika: Polemika o…

Zbierka na ochranu humanistov

Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie.

Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.

HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Istý čas môžu
15-12-17 * 12:28
 Istý čas môžu
15-12-17 * 09:43
 Re: S kým?
15-12-17 * 09:12
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore