www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistov Ateisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republiky
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @011
Počítadlo


Spam poison

Medzinárodná komiksová súťaž Thomas Orrow Award pozná víťazov

Comics Heroes Awarded!

Kedy: 1. februára 2018 o 18.00 h
Kde: Kasárne Kulturpark (pavilón Bravo), Košice

Thomas Orrow Award – je názov pre novú medzinárodnú súťaž venovanú súčasnému autorskému komiksu. Oficiálne vyhlásenie výsledkov súťaže bude vo štvrtok 1. februára od 18. hodiny v Kasárňach/Kulturparku v pavilóne Bravo a bude spojené so slávnostným odovzdaním cien. Touto netradičnou súťažou chcú organizátori upozorniť na svojbytnosť komiksového žánru v kontexte výtvarnej scény a poukázať na jeho dôležitosť z pohľadu kreatívneho priemyslu.

Thomas Orrow Award

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 2 431 × 1 104 bodov.

O úrovni tejto súťaže netreba pochybovať, keďže skúsení organizátori si k spolupráci prizvali medzinárodných expertov z tejto oblasti.

„O definitívnych víťazoch rozhodli v tomto prípade aj naši kolegovia z Čiech a Maďarska, za všetkých spomeňme Tomáša Prokůpka z časopisu Aargh!, ktorý ako šéf poroty iba potvrdil svoje renomé,“ hovorí americký komiksový guru Thomas Orrow, pod ktorého gesciou projekt prebieha.

Porota zostavená z domácich a zahraničných odborníkov, vrátane teoretika Martina Foreta či výtvarníčky Svetlany Fialovej, vybrala spomedzi desiatok prihlásených autorov – piatich finalistov. Okrem hlavnej ceny budú 1. februára udelené aj 4 špeciálne ocenenia.

Vyhlásenie výsledkov Thomas Orrow Award prebehne za účasti autorov a exkluzívnych hostí, organizátori pripravili pre divákov zaujímavý sprievodný program. V rámci podujatia bude predstavený aj špeciálny katalóg ENTER venovaný autorom súťaže, ktorý vznikol v spolupráci s vydavateľstvom Dive Buki.

„Komiks je univerzálne médium, podnetné aj pre iné umelecké žánre, ako napríklad súčasný media art. Treba si uvedomiť, že mnohí komiksoví autori dnes pôsobia v hernom priemysle,“ hovorí editor katalógu a pedagóg košickej Fakulty umení Richard Kitta.

Mesto Košice získalo v roku 2017 prestížny titul UNESCO Creative City of Media Arts, a podľa organizátorov je ich podujatie plne kompatibilné s touto témou.

Aktuálne prebiehajúca výstava Tom Orrow Comics Fest ponúka výber súťažných prác v podobe 15 autorov z krajín strednej Európy. Snahou kurátorov bolo upriamiť pozornosť na kvality komiksového žánru práve v galerijnom prostredí.

Podľa slov jedného z kurátorov Pavla Bratského, prináša exhibícia „skutočne rôznorodý výber autorov, prevažne mladšej generácie, ktorí sa venujú tzv. voľnému autorskému komiksu“.

Vyhlásením víťazov Thomas Orrow Award však výstava komiksu nekončí – pre zvýšený záujem bude prístupná verejnosti až do 25. februára 2018.

Podujatie je organizované pri príležitosti 20. výročia Fakulty umení na Technickej univerzite v Košiciach. Viac informácií o samotnej súťaži nájdete na webovej stránke www.tomorrow.sk.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

MediaparkMediapark, o.z.
– občianske združenie Mediapark je subjektom združujúcim osoby pôsobiace v mediálnej oblasti
Letná 43, 040 01 Košice-Staré Mesto
Čerpané z: www.mediapark-oz.sk

Mediapark, 26. 01. 2018 | Prečítané: 64 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Podpísali by ste sa ako občan pod petíciu, aby mohol kandidovať na prezidenta SR Martin Daňo?

Áno (30 hl.)
 
Asi áno (6 hl.)
 
Asi nie (3 hl.)
 
Nie (26 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 65
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Boh zomrel na syfilis
21-02-18 * 21:08
 RE: Projekt cesty na Mars
21-02-18 * 17:49
 RE: Projekt cesty na Mars
20-02-18 * 21:39
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore