www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Počítadlo


Spam poison

Mediálna, etická, zdravotná a dopravná výchova budú živšie

Základom interaktívnych digitálnych pomôcok sú videofilmy

Strih videa či editovanie zvuku, používanie interaktívnych digitálnych pomôcok, pestré príklady zážitkového učenia – aj toto študujú učitelia, kým sú lavice v školách prázdne. Národný projekt Aktivizujúce metódy vo výchove prináša od septembra do škôl nekonečné možnosti tvorby vlastných digitálnych obsahov a originálne spracovanie celo­spoločenských tém.

Podstatou interaktívnych digitálnych pomôcok sú videofilmy, ktoré v sebe nesú vzdelávací obsah s interaktívnymi prvkami a hrami. Sú to unikátne digitálne nosiče na ktorých je umiestnených celkom 132 edukačných videoprogramov, 13 softvérových riešení interaktívnych prvkov a ich 264 predvolených, odborne garantovaných náplní.

„Pedagógovia si ich môžu spolu so svojimi žiakmi neustále obmieňať a dopĺňať vlastnými digitálnymi, či audiovizuálnymi obsahmi, alebo len využívať ich vlastné, predvolené digitálne obsahy,“ hovorí Petronela Kolevská, manažérka NP AMV.

Vzdelávanie zamerané na mediálnu, etickú, zdravotnú a dopravnú výchovu už od apríla absolvovalo takmer 3 000 pedagógov a odborných zamestnancov. Ďalšie tri tisícky učiteľov ešte len čaká.

„Ako najväčší prínos hodnotím, že som sa oboznámila s novými metódami a edukačnými aktivitami. Naučila som sa tiež ako spracovať video či fotografie,“ opisuje svoje dojmy Ivana Šipkovská, učiteľka zo ZŠ s MŠ Zeleneč.

Učiteľka zo Špeciálnej základnej školy internátnej v Trnave, Milada Gažovičová, ocenila originalitu oproti klasickej forme vzdelávania:

„Interaktívne digitálne pomôcky obohacujú vyučovanie práve svojou originalitou oproti klasickej forme vzdelávania. Využijem ich v rámci práce koordinátora protidrogovej prevencie a na hodinách etickej výchovy.“

Záujemcovia o vzdelávanie sa môžu prihlásiť na webovej stránke www.amvprojekt.sk. Projekt implementuje Metodicko-pedagogické centrum.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

MPCMetodicko-pedagogické centrum
– je priamo riadenou organizáciou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR
– vykonáva metodickú činnosť a kontinuálne vzdelávanie pedagogických a nepedagogických zamestnancov škôl a školských zariadení
– Metodicko-pedagogické centrum má tri regionálne a šesť detašovaných pracovísk, pričom implementuje viaceré Národné projekty v rámci Operačného programu Vzdelávanie, Prioritná os 2 – Ďalšie vzdelávanie ako nástroj rozvoja ľudských zdrojov
Čerpané z: www.mpc-edu.sk

MPC, 07. 08. 2015 | Prečítané: 844 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Najmenší muž
18-01-20 * 01:55
 Re: Ženy neplačú
15-01-20 * 10:40
 RE: Klimatické zmeny
14-01-20 * 16:46
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Internetový čas
Internet time: @903