www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @391
Počítadlo


Spam poison

Máte nápad ako lepšie učiť?

Prihláste sa do Komenského inštitútu

Zabudnite na nudné školenia za kredity, v Komenského inštitúte vyrastiete. Komenského inštitút otvára dvere pedagógom, ktorí majú odvahu učiť lepšie.

Štvrtý ročník Komenského inštitútu

Štvrtý ročník Komenského inštitútu.

Komenského inštitút 12. marca 2020 spustil prihlasovanie do piateho ročníka bezplatného programu pre pedagógov, ktorí nevzdali svoj sen učiť s chuťou, originálne, zábavne a s výbornými výsledkami. Ste učiteľka, učiteľ, riaditeľka, riaditeľ alebo študent či študent pedagogickej fakulty a máte nápad ako učiť lepšie? Prihláste sa do 30. apríla do Komenského inštitútu a získajte jedinečnú príležitosť zažiť výborné workshopy, inšpiratívne prednášky a stretnúť ľudí rovnakej krvnej skupiny.

Žiadne nudné školenia za kredity, pracujete na vlastnom projekte

Ročný bezplatný vzdelávací program pozostáva z týždňovej letnej školy, piatich víkendových workshopov a online stretnutí. Na začiatku štúdia si zvolíte tému svojho „pedagogického projektu“. Vďaka skúsenému lektorovi si pripravíte a načasujete projekt tak, ako ho budete vo svojej škole realizovať. Počas roka budete mať k dispozícii mentora, na ktorého sa môžete obrátiť s otázkami a keď sa neviete pohnúť ďalej. Myslite na to, aby bol váš projekt reprodukovateľný a mohol v budúcnosti pomôcť aj iným učiteľom.

Do Komenského inštitútu sa ročne dostane len 20 pedagógov. Rozhoduje pritom nielen samotný nápad projektu, ale aj ochota pracovať na sebe, experimentovať a prebúdzať vo svojich študentoch pocit slobody a osobnej zodpovednosti. Ako hovorí Veronika Suváková, koordinátorka programu:

„Učitelia v Komenského inštitúte sú pre mňa veľkou inšpiráciou. Mnohí prichádzajú po rokoch praxe a napriek tomu majú otvorenú myseľ, sú ochotní učiť sa a spoznávať moderné metódy a prístupy, ktoré následne prinášajú do svojich škôl, a tak menia školské komunity vo svojom okolí, čo je prvým krokom k reforme školstva zdola.“

Komenského inštitút poskytne každému účastníkovi aj grant.

Čo sa naučíte na workshopoch aj mimo nich

Znie to síce jednoducho, no od nápadu k realizácii vedie občas cesta kľukatá. Chce to usporiadať si myšlienky a pripraviť poriadny projekt. Ten je polovicou úspechu. Preto na vás už počas leta čaká workshop s lektorom a koučom Tomášom Pešekom, ktorý vám poradí, ako na to. Ďalšou zaujímavou témou spoločného stretnutia je práca s osobnou silou. O nej bude hovoriť psychologička Sylvia Ondrisová, odborníčka na témy novodobého líderstva. Nebudú chýbať workshopy zamerané na rozvoj kritického myslenia s Ondrejom Gažovičom a Zuzanou Labašovou či stretnutia venované nenásilnej komunikácii s Adamom Čajkom.

S lektorom Robertom Čapkom budete diskutovať na témy modernej didaktiky a triednej a školskej klímy. Vymeníte si skúsenosti z oblasti spolupráce učiteľ – rodič a pomôžeme vám s metódami, ako efektívne riešiť konflikty v triede i v škole. Program prináša aj množstvo neformálnych stretnutí. Je miestom, kde nájdete podporu, načerpáte energiu, získate priateľstvá.

„Komenského inštitút? Megadávka inšpirácie, sila podpory, cesta zmeny,“ takto opísala svoju skúsenosť účastníčka aktuálneho ročníka Katarína Podolanová, riaditeľka Strednej zdravotníckej školy v Považskej Bystrici.

A Monika Gombošová zo základnej školy v Kremnici dodáva:

„Nič lepšie a komplexnejšie som počas môjho vzdelávania zatiaľ nedostala.“

Štúdium je zdarma vďaka finančnej podpore partnerov: Nadačný fond Telekom, Nadácia Orange, Nadácia Eset a Poštová banka.

Prihlásiť sa môžete do 30. 4. 2020 prostredníctvom formulára na webovej stránke: www.komenskehoinstitut.sk.

Komenského inštitút

Inšpirujte sa príbehmi našich absolventov: Projekty.

Foto:

Komenského inštitút vytvára komunitu aktívnych učiteľovPočas realizácie projektu má účastník aj mentoraWorkshopy sú praktické a zážitkové

Popis fotografií:

  1. Komenského inštitút vytvára komunitu aktívnych učiteľov
  2. Počas realizácie projektu má účastník aj mentora
  3. Workshopy sú praktické a zážitkové

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

ŽivicaCentrum environmentálnej a etickej výchovy Živica
Živica je mimovládna nezisková organizácia, ktorá inšpiruje k zmene. Venujeme sa vzdelávaniu, ekoporadenstvu a ponúkame priestor na hľadanie seba samého. Nájdete nás v Bratislave, Zvolene a vo Vzdelávacom centre Zaježová.
Chceme pomáhať tvoriť svet, v ktorom je každý človek inšpirovaný k hľadaniu vlastnej prirodzenosti. Veríme, že príroda vie ľudí mnohému naučiť. Problémy životného prostredia sú výzvou k tomu, aby sme svoju pozornosť obrátili dovnútra nás samých.
Čerpané z: www.zivica.sk

Súvisiace články:
Tlieskame pedagogickým hrdinom! (27.03.2020)

CEEV Živica, 13. 03. 2020 | Prečítané: 61 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Anketa
Čítali ste knihu Zakázané ovocie – Etika humanizmu, ktorú napísal Paul Kurtz?

Áno (578 hl.)
 
Nie (430 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1008
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Učme sa moderne
07-04-20 * 20:41
 Humanistická zbierka na pomoc chudobným
07-04-20 * 07:02
 Re: Rúška
05-04-20 * 10:38
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore