www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @866
Počítadlo


Spam poison

Marie Feryna – časovaná sexbomba pre pedofilov

Kde sú vekové hranice u pedofilov?

Marie Feryna je človek, ktorý o sebe tvrdí, že je trans. Trans ako transrodový človek. To je taká osoba, ktorej sexuálna či neviem aká (rodová?) identita nie je jednoznačne v zhode so zvyčajnými predstavami o mužskom a ženskom rode, ale naopak tieto kombinuje alebo sa medzi nimi pohybuje.

Takže, aj keď sa Marie Feryna o sebe vyjadruje v ženskom rode, je úplne jedno, ako sa o tomto človeku budem vyjadrovať. Aj v mužskom rode. Pokračujme…

Marie Feryna 29. júna 2017 v občasníku Tvar č. 13/2017 má uverejnený článok s názvom Budúcnosť je radical queer. V článku napísal:

Neprispôsobuj sa, meň spoločnosť

Spomenutá snaha o uniformizáciu je však tiež častou (pretože je funkčnou) vyjednávacou taktikou českého LG(BT) aktivizmu – to je nakoniec vidno na sloganoch, ktorými sa v predošlých rokoch prezentovala napríklad akcia Prague Pride – dajme tomu, že ‚všetci sme rovnako teplí‘. Ako by nutným sprievodným zlom queer emancipácie bolo splynutie a všednosť, pritom kdekoľvek inde sa kladie dôraz na diverzitu a jedinečnosť.

Práve ono prispôsobenie, oná snaha o splynutie z podstaty spôsobuje bolesť – vrhá na človeka vinu, že sa niečím previnil, a mal by sa kajať a svoje hriechy odčiniť. Pre začiatok mlčať. Pokiaľ mlčanie poruší, mal by radšej vkĺznuť do patriarchálnych rodových stereotypov, aby ukázal, že je predsa ‚normálny chlap, ktorý skrátka má rád chlapov‘.

Skrátka a dobre – budúcnosť nie je len queer, ale radical queer, prípadne taká musí byť. Je potrebné skončiť s izolovanosťou jednotlivých podskupín queer komunity, uvedomiť si, že ešte nie je dobojované, a to ani legislatívne. Navyše legálna rovnosť nie je rovnosť osobná, a rovnaké práva ešte neznamenajú rovnaké podmienky a príležitosti. Radical queer znamená zrušiť sexuálne a rodové normy, očistiť stigmatizované menšiny (vrátane napríklad pedofilnej komunity, o ktorú Prague Pride s ohľadom na malé liberálne krôčiky vpred nestojí, pretože sa jej daná téma zdá príliš kontroverzná).

Neprispôsobiť sa, meniť spoločnosť.“

Zaujíma ma, ako si predstavuje očistenie stigmatizovanej menšiny, konkrétne pedofilov, v legislatívnej otázke?

Že sa pedofil neprispôsobí spoločnosti, ale zmení zákony vo svoj prospech? Aby nebolo trestné, ak dospelý človek znásilní alebo sexuálne zneužije malé dievčatko? Alebo chlapčeka? Pri trans-pedofilovi je všetko možné!

Čo vraví zákon?

Trestný zákon č. 300/2005 Z. z.
Sexuálne zneužívanie
§ 201 (1) Kto vykoná súlož s osobou mladšou ako pätnásť rokov alebo kto takú osobu iným spôsobom sexuálne zneužije, potrestá sa odňatím slobody na tri roky až desať rokov.
§ 201a Kto prostredníctvom elektronickej komunikačnej služby navrhne dieťaťu mladšiemu ako pätnásť rokov osobné stretnutie v úmysle spáchať na ňom trestný čin sexuálneho zneužívania alebo trestný čin výroby detskej pornografie, pričom sám nie je dieťaťom, potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky.
§ 201b Kto zneužije dieťa mladšie ako pätnásť rokov v úmysle vyvolania sexuálneho uspokojenia jeho účasťou na sexuálnych aktivitách alebo sexuálnom zneužití, hoci sa na nich takéto dieťa nemusí priamo zúčastňovať, alebo kto umožní také jeho zneužitie, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.
§ 202 (1) Kto pohne dieťa k mimomanželskej súloži alebo ho iným spôsobom sexuálne zneužije, ak
a) je takéto dieťa zverené do jeho starostlivosti alebo pod jeho dozor alebo odkázaná osoba,
b) ide o detskú prostitúciu, alebo
c) zneužije uznané postavenie, ktoré vyplýva z dôvery, autority alebo vplyvu na dieťa, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.

(2) Odňatím slobody na dva roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 použitím nátlaku.

Vari chce nejaký pedofil alebo aktivista, ktorý bráni pedofilov po legislatívnej stránke, tvrdiť, že ak pedofil bude súložiť s trojročným dieťaťom, tak nespôsobí dieťaťu ťažkú ujmu na zdraví?

Kde sú vekové hranice u pedofilov?

Aktivisti, ktorí chcú očistiť pedofilov od akejsi stigmatizácie, by sa mali vyjadrovať konkrétne. Nastoľujem zopár otázok, aby spoločnosť mala jasno v tom, čo si predstavujú pod neochotou prispôsobiť sa väčšinovej časti spoločnosti, v snahe zmeniť túto väčšinovú spoločnosť.

Ako ju zmenia? Zrušia zákony o trestnej činnosti? Potom budú legálne súložiť s malými deťmi?

Archív:

Marie Feryna: Budúcnosť je radical queerTvar č. 13/2017 z 29. 6. 2017Marie Feryna: Blíži sa týždeň hrdosti, a ja sa (ne)budem báťJan Trnka: Neprispôsobuj sa, meň spoločnosť (8. 8. 2016)

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Ján Parada, 13. 08. 2017 | Prečítané: 1113 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (11 hl.)
 
Nie (8 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 19
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
 Re: Confirmation bias
21-05-20 * 16:10
 Stretne Mars planétu Zem
21-05-20 * 00:01
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore