www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @918
Počítadlo


Spam poison

Marek Jarotta sa v Galérii SPP predstaví výstavou O 5 12 2.0

Pozývame vás na vernisáž výstavy obrazov, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 18. januára 2018

Od štvrtka 18. 1. 2018 si môžete v Galérii SPP pozrieť tvorbu talentovaného slovenského výtvarníka Mareka Jarottu. Samostatná autorská výstava s názvom O 5 12 2.0 potrvá do 28. februára 2018.

Marek Jarotta, predstaviteľ najmladšej generácie slovenských výtvarníkov, odprezentuje sériu diel zo svojej aktuálnej maliarskej tvorby, ktorou nadväzuje na predošlé výstavy s titulom „2050“, prezentované v HotDock Gallery v Bratislave a Industrial Gallery v Ostrave, na ktorých spolupracoval s kurátorkou Mariannou Brinzovou.

Marek Jarotta

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 1 783 × 1 289 bodov.

Výstava O 5 12 2.0 predstavuje ďalší vývoj a posun v autorovej maliarskej tvorbe, ktorá vychádza z tematiky „nemiest“ (non-places), ako sú haly, nástupištia, stanice a podobne, avšak s vizuálne i formálne odlišným uchopením tejto témy. Z jeho vyľudnených „nemiest“ sa odrazu stávajú hybridne preplnené environmenty, kde sa cestujúci strácajú v časopriestore. Marek Jarotta vo svojich maľbách zobrazuje akýsi vizuálny smog a ozvenu prostredí, ktoré svedčia o presýtenosti, no zároveň fragmentárnosti súčasného sveta a jeho množstva podôb.

Marek Jarotta – Čakajúci v rade

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 2 996 × 2 000 bodov.

Slávnostná vernisáž sa uskutoční vo štvrtok 18. januára 2018 o 18.00 h v Galérii SPP na ulici Mlynské nivy 44/c v Bratislave. Výstava diel potrvá do 28. februára 2018.

O autorovi:

Marek Jarotta (* 1988 Ružomberok) – Vyštudoval Ateliér maľby na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave pod vedením doc. Klaudie Kosziby. Jedným z jeho doterajších veľkých úspechov je druhé miesto v súťaži Maľba – Cena Nadácie VÚB za maliarske dielo pre mladých umelcov za rok 2013. V tejto súťaži sa v rokoch 2016 a 2017 opäť ocitol medzi finalistami. Autor má za sebou niekoľko samostatných a skupinových výstav na Slovensku aj v zahraničí. Samostatné výstavy, selektívne: „2050“: HotDock Gallery, Bratislava, 2016 a „2050“: Industrial Gallery, Ostrava, 2016; „Somewhere to Somewhere“: SODA gallery, Bratislava, 2014; „Čakanie“: Artotéka Gallery, Bratislava, 2015. Skupinové výstavy, selektívne: „Trumpomania“: SALOMON ARTS, New York, USA, 2017; „10 years of painting“: Gallerie d'Italia, Miláno, IT, 2016; „10 rokov maľby“: Stredoslovenská galéria a Bratislavský hrad, Banská Bystrica a Bratislava, 2015; „Affordable Art Fair“: Brusel, BE, 2013. Zúčastnil sa rezidenčného pobytu v Belgicku, workshopov a sympózií v Rakúsku a Maďarsku a mnohých ďalších projektov. Jeho diela boli vydražené v aukčnej spoločnosti White & Weiss v Bratislave. Autor žije a tvorí v Bratislave.

Galéria SPP bola otvorená na začiatku nového milénia a za uplynulú dekádu sa v nej uskutočnilo viac ako 150 výstav popredných domácich a zahraničných umelcov vo výtvarnom umení, sochárstve, skle, keramike, či textile. Medzi najúspešnejšie patrili výstavy Anderle & Brunovský, Márie Bidelnicovej či Vojtecha Farkaša a Alexeja Vojtáška. Galéria SPP sídli na ulici Mlynské nivy 44/c a je otvorená denne od pondelka do piatka od 11.00 do 18.00 h. Vstup je voľný.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

SPPSlovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP)
– je najväčším dodávateľom energií na Slovensku, ktorý v oblasti dodávky plynu priamo nadväzuje na viac ako 160-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva a od roku 2012 úspešne pôsobí aj na trhu dodávky elektriny. Celkovo využíva spoľahlivé dodávky energií a ďalšie energetické služby SPP viac ako 1,3 milióna zákazníkov. Prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti SPP CNG, s.r.o., ktorá na Slovensku v súčasnosti prevádzkuje 9 verejných plniacich staníc, podporuje rozvoj využívania stlačeného zemného plynu (CNG) v doprave ako ekologickej alternatívy k tradičným palivám. Aktivity v oblasti spoločenskej zodpovednosti realizuje prostredníctvom EkoFondu, n.f. a Nadácie SPP. Od roku 2014 je vlastníkom 100 % akcií spoločnosti Slovenská republika, ktorá svoje akcionárske práva vykonáva prostredníctvom Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.
Čerpané z: www.spp.sk

SPP, 12. 01. 2018 | Prečítané: 630 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (26 hl.)
 
Sýkorka belasá (17 hl.)
 
Stehlík obyčajný (11 hl.)
 
Sokol myšiar (9 hl.)
 
Drozd plavý (6 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 69
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore