www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @411
Počítadlo


Spam poison

Mamina: „Zachránil si mi syna a ja Ti veľmi pekne ďakujem!“

Detský čin roka a ocenenie Junior osobnosť Petržalky 2015

„Krik šoféra a stojaci hlúčik zvedavých ľudí zaregistrovala aj matka. Keď videla neznámeho chlapca z ihriska s jej synom pri ceste a kričiaceho šoféra vedľa nich, okamžite jej bolo jasné, čo sa na tej ceste prihodilo. Preľaknutá dobehla a triasla sa na celom tele. S očami plných sĺz objímala svojho synčeka a ďakovala Sebastianovi.“

Detský čin roka a ocenenie Junior osobnosť Petržalky 2015Takto skončil jeden z príbehov žiakov petržalských škôl, ktorým dnes starosta Vladimír Bajan odovzdal ocenenie Detský čin roka. Sebastian Zeman, šiestak z Turnianskej, zachránil trojročného chlapčeka, pričom si až následne uvedomil, čo všetko sa mohlo stať nielen tomu malému chlapcovi, ale aj to, ako veľmi by sa zmenil život jeho mamy. Ďalším oceneným bol Filip Roziak, štvrták zo ZŠ Nobelovo námestie. V čase, keď médiá často informujú o krutom správaní ľudí voči zvieratám, Filip ukázal mimoriadnu ľudskosť a poskytol prvú pomoc malému psíkovi, ktorého našiel doudieraného a skrvaveného na ceste zo školy. Spolu s rodičmi ho zobrali k veterinárovi a psík po ošetrení síce skončil v útulku, ale už o dva týždne si našiel novú rodinu.

„Filip bol po príchode do útulku sklamaný, keď ho tam nenašiel. Sklamanie vzápätí vystriedala radosť, keď ho tam čakal odkaz a adresa, kde môže svojho kamaráta navštíviť,“ opísala situáciu Filipova maminka, ktorá ho zastúpila počas jeho pobytu v škole v prírode.

Ďalšia v kategórii Detský čin roka bola navrhnutá Zuzana Gruberová, ôsmačka zo ZŠ Pankúchova. Pri prezeraní rôznych stránok narazila na status jednej zo zdravotných sestier z Detskej fakultnej nemocnice na Kramároch. Dozvedela sa, že personál z Otolaryngologickej kliniky Detskej fakultnej nemocnice by prijal pre svojich pacientov drobné darčeky a vlastne vyrobenú výzdobu k blížiacim sa Vianociam. Zuzke prišlo ľúto malých pacientov, a preto oslovila svojich spolužiakov, ktorí prisľúbili pomoc spolu s triednou učiteľkou a ďalšími pedagógmi. Zuzka, spolužiaci a triedna učiteľka priniesli vlastnoručne vyrobenú výzdobu a darčeky na Kramáre a potešili tak malých pacientov.

Mestská časť Bratislava-Petržalka v rámci 18. ročníka Dni Petržalky organizuje už po desiatykrát podujatie, na ktorom poďakuje najúspešnejším žiakom petržalských základných škôl, ktorí reprezentovali svoju školu a mestskú časť v rôznych medzinárodných, celoslovenských, krajských a okresných predmetových olympiádach a športových súťažiach a ktorí svoje výborné výchovno-vzdelávacie výsledky potvrdili aj v celoštátnom testovaní žiakov 9. ročníka.

„Ďakujem rodičom a pedagógom za výnimočných mladých ľudí, ktorí už teraz šíria o Petržalke dobré meno, a to svojimi mimoriadnymi skutkami,“ povedal starosta Vladimír Bajan.

Ocenenie Junior osobnosť Petržalky 2015 tento rok patrí piatim výnimočným žiačkam a dvom výnimočným žiakom.

1. Tomáš Jurka (7. A, ZŠ Budatínska)
Dosahuje výborné výsledky zo všetkých predmetov, ale najradšej má dejepis a geografiu. V tomto roku sa v okresnom kole geografickej olympiády umiestnil na 1. mieste a v minulom školskom roku na 4. mieste v krajskom kole. Tomáš bol úspešný aj v dejepisnej olympiáde a vo svojej kategórii sa umiestnil na vynikajúcom 1. mieste nielen v okresnom ale aj v krajskom kole. V projekte Petržalská super škola získal so svojou prácou 1. miesto. Aktívne pracuje v žiackom školskom parlamente a je spolutvorcom školského časopisu Bukovinky. Navštevuje Detskú univerzitu Komenského, ktorá vydáva vlastné noviny a Tomáš veľmi úspešne pracuje v novinárskom tíme.

2. Denisa Ondrušková (9. A, ZŠ Černyševského)
Počas školskej dochádzky dosahuje výborné študijné výsledky, ktoré potvrdila aj v tohtoročnom celoštátnom testovaní žiakov 9. ročníka, keď sa v oboch testovaných predmetoch umiestnila nad celoslovenským priemerom. Je nielen vynikajúcou žiačkou, ale aj výbornou športovkyňou – 1. miesto v okresnom kole v stolnom tenise, 2. miesto na majstrovstvách okresu vo florbale, v minulom roku 3. miesto v orientačnom behu, v streľbe zo vzduchovky a basketbale, v predchádzajúcich rokoch 2. miesto v atletike, 1. miesto v cyklokrose a 3.miesto v plávaní. Okrem športu sa Deniska venuje aj charitatívnym aktivitám.

3. Natália Baranová (9. A, ZŠ Dudova)
V speváckych súťažiach od 1. ročníka postupuje vždy na víťazné priečky. V tohtoročnom okresnom kole speváckej súťaže Slávik Slovenska získala 1. miesto nielen v okresnom kole, ale aj na úrovni bratislavského kraja. Natália je aj veľmi zručná a v stolárskej dielni dokáže vyrobiť krásne darčekové predmety z dreva pre dôchodcov či deti v materských školách. Aktívne sa zúčastňuje na príprave kultúrnych programov pre dôchodcov na Haanovej ulici alebo Dome seniorov na Rusovskej ceste. Svoje znalosti o hlavnom meste využila v úlohe sprievodkyne a spoločne so svojim učiteľom dejepisu prezentovali krásy nášho mesta pred žiakmi, študentmi a pedagógmi z iných mimobratislavských škôl.

4. Dominika Sekanová (8. A, ZŠ Nobelovo námestie)
Od začiatku školskej dochádzky je príkladom zodpovednosti a vytrvalej snahy. Dosahuje vynikajúce vzdelávacie výsledky a je aktívna v mnohých smeroch. Zvlášť sa venuje ekologickej problematike, za čo bola ocenená v okresnom kole prírodovednej súťaže Rastliny a zvieratá našich lesov prvým miestom. Každoročne sa prezentuje svojimi príspevkami s problematikou ochrany prírody na vedeckej konferencii a tiež v projekte Festival vody. Dominika je aj pohybovo nadaná – umiestňuje sa nielen na prvých miestach v atletických disciplínach ale od piatich rokov tancuje v petržalskom baletnom štúdiu Terpsichore. Účinkovala v Slovenskom národnom divadle v balete Luskáčik a venovala sa zborovému spevu. Dominika je aj vášnivou čitateľkou a knihu nosí všade so sebou.

5. Lenka Andrea Kuľhová (9. A, ZŠ Pankúchova)
Dosahuje veľmi dobré študijné výsledky a darí sa jej najmä v cudzích jazykoch, ktorým by sa chcela venovať aj v budúcnosti. Je členkou žiackeho školského parlamentu a veľmi aktívne pracuje aj v kolégiu projektu Zelená škola. Lenkinými záľubami sú spev, knihy a vlastná básnická tvorba. Pravidelne vyhráva okresné kolá populárnej speváckej súťaže POP HIT, kde sa striedavo umiestňuje na prvom alebo druhom mieste. Vynikajúce umiestnenie dosahuje aj v okresnom kole súťaže Novodobo so Shakespearom v kategórii spev. Lenkine charakterové vlastnosti ako skromnosť, spoľahlivosť, ochota pomôcť, asertívne a empatické správanie sú príkladom pozitívneho vzoru pre svojich rovesníkov a dôvodom na jej dnešné ocenenie.

6. Veronika Špotáková (9. A, ZŠ Prokofievova)
Rovnako je úspešná v matematických súťažiach ako aj v literárnych, v súťažiach v cudzom jazyku, dejepisných a tiež v športových disciplínach. V prednese poézie v súťaži Novodobo so Shakespearom obsadila 2 a 3. miesto. Dosahuje vynikajúce vzdelávacie výsledky a v tohtoročnom testovaní žiakov 9. ročníka získala z matematiky 100% úspešnosť. Rada sa zapája do kultúrnych programov a prezentuje sa svojou hrou a spevom. Popri učení a súťažiach stíha viesť žiacky školsky parlament a výrazne sa podieľa na humanitárnych, charitatívnych akciách a dobrovoľných zbierkach pre tých, ktorí pomoc najviac potrebujú. Veronika je svojou skromnosťou a osobnostnými postojmi vzorom pre svojich spolužiakov.

7. Šimon Babín (9. B, ZŠ Tupolevova)
Dosahuje vynikajúce študijné výsledky, ale ocenenie si zaslúži aj za jeho priateľský postoj k svojim spolužiakom, aktivitu a ochotu vždy im pomôcť. Šimon dosiahol viacero výnimočných úspechov – 1. miesto v okresnom kole Biologickej olympiády v kategórii geológia a 2. miesto v krajskom kole tej istej súťaže, bol komisiou ocenený za kvalitné a nápadité zvládnutie projektu. Šimon dosiahol výrazné úspechy v programovaní, keď v celoštátnej programátorskej súťaži Baltik obsadil 2. miesto. V tej istej medzinárodnej programátorskej súťaži získal certifikát Baltik Fičal 2014 v Poľsku. Šimon sa venuje aj športu, spomeňme za všetky úspechy víťazstvo vo futbale Penalta 2014.

V Bratislave, 4. júna 2015
Michaela Platznerová

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

PetržalkaMestská časť Bratislava-Petržalka
Kutlíkova 17
852 12 Bratislava
– nositeľ titulu Efektívny používateľ modelu CAF
Čerpané z: www.petrzalka.sk a Viem byť Petržalčan

Súvisiace články:
Už od apríla zvýšime kapacity materskej školy o ďalších 40 miest (11.12.2015)
Spoločnosť EEI si nebude od Petržalky nárokovať žiadne náklady (03.12.2015)
Komuniké z 9. zasadnutia Miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava-Petržalka zo dňa 1. decembra 2015 (01.12.2015)
Posledné zasadnutie zastupiteľstva v tomto roku (30.11.2015)
Zbierka na pomoc ľuďom bez domova (16.11.2015)
V Petržalke začína zimná pohotovosť 15. novembra (13.11.2015)
Sociálna výdajňa pokračuje v trende. Skvalitňuje služby (12.11.2015)
Život mnohých Petržalčanov prešiel jej rukami (10.11.2015)
Keď sa sily spoja, dielo sa podarí (04.11.2015)
Záškoláctvo je vizitkou rodičov (29.10.2015)
Petržalčania dnes dostali dve správy (27.10.2015)
Októbrové zasadnutie petržalského zastupiteľstva (26.10.2015)
Petržalka: EEI dostane za parkovacie karty menej (21.10.2015)
Naplňte zásobník dobrých nápadov (20.10.2015)
Petržalka chce regulovať parkovanie (19.10.2015)
Poslanci kritizujú parkovanie, pripomienky však neposlali (15.10.2015)
Petržalka má nové pravidlá pre poskytovanie dotácií (15.10.2015)
Stále zadarmo (09.10.2015)
Pre seniorov robíme viac ako prikazuje zákon (08.10.2015)
Septembrové rokovanie miestneho zastupiteľstva (18.09.2015)
Starosta: Musíme počúvať Vaše názory, lebo Vaša práca je pre ľudí mimoriadna (18.09.2015)
Školy sú inkubátormi športových talentov (17.09.2015)
Aj túto jeseň bude Petržalka zelená (14.09.2015)
Záhadná kampaň s autami chce upozorniť na katastrofálnu situáciu s parkovaním (10.09.2015)
Petržalka je on-line (21.08.2015)
Rozhodnutie presunúť daňové pracoviská do Petržalky považuje Bajan za najhlúpejší daňový čin roka (18.08.2015)
Na matrike s upravenými tlačivami (17.08.2015)
Investície do budúcnosti (12.08.2015)
Dvojdňová spoločná kontrola najmä o dohováraní (07.08.2015)
Petržalka opravuje výtlky na cestách a chodníkoch (05.08.2015)
Zelená Petržalka (03.08.2015)
Od septembra viac zábavy, humoru (31.07.2015)
Nenávratný príspevok na vzdelávanie detí v súkromných MŠ (29.07.2015)
Investor „zacvakal“ viac (28.07.2015)
Petržalka prijíma nominácie na Kultúrno-osvetového pracovníka Petržalky 2015 (27.07.2015)
V školách to vrie! (22.07.2015)
Petržalka má elektronickú knihu návštev (20.07.2015)
V Petržalke zaznelo „ÁNO“ 860-krát (10.07.2015)
Petržalský web ponúka nové služby (07.07.2015)
Chceme byť lídri v parkovaní (07.07.2015)
Jednotkári valcujú Petržalku (07.07.2015)
Petržalská škola je super (07.07.2015)
Tisícka kníh čaká na nových čitateľov, alebo akú požičaj, takú vráť (07.07.2015)
MHD počas prázdnin (30.06.2015)
Vladimír Bajan: Pán primátor, nepodpíšte uznesenie a rešpektuje zákon! (29.06.2015)
Starostlivosť o zeleň dá Petržalke „zabrať“ (29.06.2015)
Cyklostojany zvyšujú atraktivitu cyklodopravy (26.06.2015)
Knihy ani v lete neoddychujú (22.06.2015)
Petržalská opekačka na štyri spôsoby (19.06.2015)
Program júnového rokovania zastupiteľstva (19.06.2015)
Petržalská právna poradňa bude prázdninovať (16.06.2015)
Leto v petržalských materských školách (12.06.2015)
Už len hodiny (11.06.2015)
Dni Petržalky vo finále (10.06.2015)
Osobnosť Petržalky 2015 (09.06.2015)
Súčasťou domácej opatrovateľskej služby je aj dovoz obedov (09.06.2015)
Galaprogram pre deti (07.06.2015)
Sladké Petržalské leto (05.06.2015)
Päťsto príležitostí na oddych (04.06.2015)
Jarné upratovanie nám vystavilo účet v stovkách ton (02.06.2015)
Detská výjazdová pohotovosť v Petržalke (01.06.2015)
Domáce prostredie nahrádzajú zariadenia opatrovateľskej služby (30.05.2015)
Stovky podujatí pre tisícky návštevníkov (25.05.2015)
Ste na ťahu (22.05.2015)
Detské ihriská získavajú atraktívnosť a bezpečie (18.05.2015)
Druhý domov pre havkáčov sa osvedčil (15.05.2015)
V Petržalke rastie záujem o domácu opatrovateľskú službu (12.05.2015)
Dni Petržalky – deti a mládež (06.05.2015)
Poslanci odsúhlasia priority (30.04.2015)
Inšpektori verejného poriadku sú našimi očami na stopkách (21.04.2015)
Sama sa nezašpinila, sama sa nevyčistí… (20.04.2015)
Krízový štáb je aj o prevencii (17.04.2015)
Najkrajšie starosti 2 (17.04.2015)
V Petržalke otestujú 330 deviatakov (15.04.2015)
Najkrajšie starosti (14.04.2015)
Podporujeme sociálne ohrozené deti (10.04.2015)
Učiteľ, na ktorého sa nezabúda (25.03.2015)
Chránime zdravie, bránime majetok a vysádzame stromy (25.03.2015)
Modrú školu podporí Meky Žbirka (24.03.2015)
Šesť šancí na každý deň (23.03.2015)
Najlepším kritikom je detská úprimnosť (19.03.2015)
Nové pravidlá pre petície (17.03.2015)
Hľadači pokladov (16.03.2015)
Radšej zberný dvor ako čierne skládky (12.03.2015)
Návrh dotačných pravidiel počíta so štedrou podporou (10.03.2015)
Informačný systém sa mimoriadne osvedčil (04.03.2015)
Knihy robia človeka (03.03.2015)
Petržalskí milionári (03.03.2015)
Všetky peniaze pôjdu deťom v našich školách (24.02.2015)
Februárové rokovanie petržalského zastupiteľstva už v priamom prenose (23.02.2015)
Prijímanie detí do materských škôl (20.02.2015)
Petržalke záleží na spokojnosti obyvateľov (17.02.2015)
Sedieť doma je pohroma (16.02.2015)

Petržalka, 04. 06. 2015 | Prečítané: 1961 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (9 hl.)
 
Sýkorka belasá (14 hl.)
 
Stehlík obyčajný (6 hl.)
 
Sokol myšiar (5 hl.)
 
Drozd plavý (1 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 35
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 RE: Zbohom sloboda.
11-07-20 * 08:23
 Imperializmus
06-07-20 * 20:27
 Re: Ruskí imperialisti
06-07-20 * 16:18
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore