www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @021
Počítadlo


Spam poison

Majstrovstvá Slovenska v kulturistike

M-SR mužov: Havlík a Bella absolútni

Celý rad kvalitne pripravených pretekárov sa prezentoval v zaujímavých súbojoch na majstrovstvách Slovenska v kulturistike a klasickej kulturistike mužov SAKFST v sobotu 15. apríla 2012 na pódiu Infinity Arény v Košiciach.

Zľava: Godzsák, Kuzder, M. Krakovský, Kováč, Tatarka, Havlík

Po kliknutí na obrázok sa vám v novom okne otvorí vo vyššom rozlíšení o veľkosti 982 × 385 bodov.
Posedown po súboji o absolútne prvenstvo (zľava): Godzsák, Kuzder, M. Krakovský, Kováč, Tatarka, Havlík.

V dvoch výškových kategóriách klasickej kulturistiky zvíťazili Radoslav Filip (do 175 cm) a Peter Bella (nad 175 cm). V štyroch váhových kategóriách kulturistiky získali prvenstvo Miroslav Škadra (do 70 kg), Filip Godzsák (do 80 kg), Ladislav Kuzder (do 90 kg) a Štefan Havlík (nad 90 kg). V klasickej kulturistike i kulturistike sa vyhlasovalo aj absolútne poradie, o ktoré súperili netradične nielen víťazi, ale i všetci medailisti jednotlivých kategórií. Tí najlepší sa dočkali aj finančných odmien.

V klasickej kulturistike boli prémiami vo výške 700, 400 a 250 eur ohodnotení prví traja v celkovom rankingu, v ktorom triumfoval Peter Bella pred strieborným v kategórii nad 175 cm Jozefom Gregušom a Radoslavom Filipom.

V kulturistike si peňažný bonus odniesla kompletná prvá šestica v celkovom poradí. Na jej čele sa podľa očakávaní umiestnil Štefan Havlík (700 €) pred vicemajstrom Slovenska nad 90 kg Petrom Tatarkom (400 €), Ladislavom Kuzderom (250 €), strieborným do 90 kg Martinom Krakovským, bronzovým nad 90 kg Petrom Kováčom a Filipom Godzsákom (všetci po 100 €). O atraktívny športový zážitok sa divákom postaral organizačný tím na čele s riaditeľom súťaže Jaroslavom Horváthom, promotérom Milanom Smikom a Igorom Kopčekom.

Okrem súperenia o národné tituly mal slovenský šampionát i spomienkový rozmer v podobe poohliadnutia za úspešnou športovou dráhou Jara Horvátha. Košický rodák, dvojnásobný amatérsky majster sveta IFBB a úspešný profesionál vlani ukončil súťažnú kariéru, no akúsi symbolickú bodku dal za ňou pre mnohých až tohtoročný šampionát. Na pódiu sa predstavili osobnosti, ktoré boli v jednotlivých etapách Jarovho športového života jeho súputníkmi. Košické publikum tak postupne aplaudovalo prezidentovi SAKFST Milanovi Čížekovi, ktorý bol svojho času jeho trénerom, či Horváthovým oddielovým kolegom z bývalého Pro Body Košice – Natálii Revajovej-Lenártovej, Miroslavovi Revajovi, Michalovi Rusnákovi a Alexandrovi Sásimu. Chýbal iba Jarov prvý tréner Ladislav Kléri, ktorý sa z osobných dôvodov nemohol na akcii zúčastniť.

Republikový šampionát v kulturistike mužov mal aj svoje divácke lákadlá. V exhibičnom vystúpení sa na pódiu v Infinity Aréne predstavili i profesionálni kulturisti. Fanúšikovia si mohli prísť na svoje, keď sa im predviedol český kulturista Tomáš Bureš a Francúz Lionel Beyeke.

Najznámejšou postavou košického podujatia však bol zaiste Angličan Dorian Yates. Šesťnásobný víťaz prestížnej súťaže profesionálov Mr. Olympia sa síce v plavkách neukázal, svoju kariéru ukončil už dávnejšie, predsa bol však pre mnohých magnetom.

Slovenský šampionát bol zároveň i nominačnou súťažou na nadchádzajúce ME mužov (3. – 6. 5.) v španielskej Santa Susanne. Zúčastnia sa na nich Štefan Havlík, Peter Tatarka, Miroslav Škadra, Peter Bella, Henrich Rešetka a Ladislav Kuzder.

Obsiahla reportáž z majstrovstiev Slovenska vyjde v časopise MUSCLE & FITNESS číslo 6/2012.

Fotografie medailistov jednotlivých kategórií, plus výber momentiek z niektorých vrcholných chvíľ podujatia a výsledky nájdete na stránke časopisu Muscle & Fitness.

Foto: © Boris Bárdoš

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

MUSCLE & FITNESS
– portál spoločnej českej a slovenskej edície časopisu
– magazín telesnej kultúry MUSCLE & FITNESS je už od svojho vzniku v roku 1991 najčítanejším časopisom svojho druhu na českom a slovenskom trhu
– pre státisíce ľudí, mužov i ženy širokého vekového rozpätia v Českej republike a v Slovenskej republike (ale aj inde vo svete) sa MUSCLE & FITNESS stal významným pomocníkom, trénerom a poradcom pri ich aktívnom športovaní zameranom na formovanie postavy, zlepšovanie kondície, správnu výživu a celkovú zdravú životosprávu
Čerpané z: časopis Muscle & Fitness online

Súvisiace články:
Purdjaková a Weiterová zlaté na MS! (19.10.2011)

MUSCLE & FITNESS, 17. 04. 2012 | Prečítané: 2583 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore