www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @781
Počítadlo


Spam poison

Májové predstavenie divadla Zrakáč

Ste medzi nami

29. mája sa v tzv. Modrom salóne, v priestoroch Slovenského národného divadla v Bratislave, uskutočnilo predstavenie divadla Zrakáč. Predstavenie má názov Ste medzi nami.

Divadlo Zrakáč

Po kliknutí na fotografiu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 1 807 × 669 bodov.

Na premiéru tohto predstavenia, ktorá sa konala 6. apríla 2019 som už lístky nezohnala. Preto som bola rada, keď sa mi podarilo kúpiť na tento májový termín. Napriek daždivému a chladnému počasiu bolo hľadisko skoro plné. Tesne pred samotným predstavením sme dostali informáciu, že jedna účinkujúca ochorela a predstavenie skoro zrušili. Ale vynašli sa – a text za chýbajúcu účinkujúcu zo scenára čítal, a to naozaj veľmi dobre aj s hereckým nasadením, jeden člen tejto divadelnej partie.

Divadlo Zrakáč tvorí skupina nevidiacich, slabozrakých ale aj vidiacich tvorcov. A tak samozvaný odborník Andrej – rozprávač – spustil viac ako 60 minút ukážok, gagov, scénok zo sveta nevidiacich a slabozrakých. Začalo sa krátkym manuálom ako nevidiacich previesť cez cestu, ako a kde ich chytiť a kde nie, ako im poskytnúť miesto na sedenie. Pokračovalo sa situáciami, ako ľudia reagujú, ale aj nereagujú, z čoho sú zaskočení, z čoho šokovaní pri komunikácii so zrakovo postihnutými…

Ako nevedia pochopiť, že ľútosť, ktorú sa snažia niekedy až agresívne, alebo pomocou milodarov, vnútiť hendikepovaným, môže skôr ublížiť, ponížiť ako pomôcť. Všetky tieto situácie však herci interpretujú s nadhľadom a vtipom. Realizácia je ešte umocnená pekným hudobným klavírnym sprievodom, hrou na fujaru ako i výborným spevom. Celé toto predstavenie by som ohodnotila jedným slovom výborné. Určite rovnaký názor mali aj ostatní diváci v publiku, pretože záverečná klaňačka hercov bola sprevádzaná nadšenými pokrikmi, piskotom a silným potleskom.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

LesanaLesana Královičová
– členka Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS)
– má rada divadlo, kultúru, knihy a chodenie do prírody
– písanie jej robí radosť
Čerpané z: vlastný zdroj, www.facebook.com

Lesana Královičová, 01. 06. 2019 | Prečítané: 182 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: A čo by si navrhoval?
14-10-19 * 16:46
 The Phantom of the Opera
14-10-19 * 00:21
 Re: Táraš nezmysly
13-10-19 * 09:40
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore