www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @728
Počítadlo


Spam poison

Môžete si vybrať?

To, ako sa chcete cítiť, akú máte náladu a ako pôsobíte na druhých ľudí, si vždy a za každých okolností môžete vybrať vy sami

Priznám sa, nedávno som sa dostal do nevedomosti a pomaly som prepadal svojej mysli, ktorá začala všetko okolo mňa negatívne komentovať, až sa to prejavilo aj na mojich pocitoch. Prišlo to do bodu, kedy som sa zasmial nad mojou mysľou a okamžite som si uvedomil, kto je pán reality. Hneď som si zvolil pokoj a myšlienky, ktoré tvrdili prečo ten pokoj mať nemôžem, som jednoducho prestal počúvať a považovať za svoje.

Možno pokoj mať nechcete

Veľa ľudí a možno aj vy sami tvrdíte a presviedčate samých seba, že jediné, čo v živote chcete mať, je pokoj a žiadne nervy. Ste si plne vedomý, že vy ste duchovná osoba a tak to proste je. Až príde chvíľa, keď vám zazvoní telefón a vyhodia vás z práce, niekto vám poškriabe auto, príde pokuta za omeškanie, opustí vás partner. A čo sa stalo s tým pokojom a duchovnou osobou? Zrazu sa pokoj premení na úplný opak! Myslíte si, že nemôžete byť pokojný aj v takýchto situáciách?

Neberte všetko tak vážne

Pamätáte si na nejaký problém, alebo na niečo z čoho ste mali strach, keď ste boli malé deti? Skúste porozmýšľať a uvedomte si, že už je to dávno za vami a už to na vás nemá vôbec žiadny vplyv. Čo z toho vyplýva? Že všetko raz pominie. Každá vec, každá situácia má svoj koniec. Takzvaný dátum spotreby. Tak prečo tomu všetkému dávame taký vážny význam, keď sú to všetko len pominuteľné veci? Pamätajte si, že všetko raz skončí. Jedine váš pokoj, ktorým ste, je večný.

Konce nie sú zlé!

To len vaša myseľ ich vníma ako nejakú malú smrť, pretože je to zánik niečoho. Už len keď vám niekto povie zbohom, môže to pre vás byť nepríjemne, pretože fakt, že sa už nikdy neuvidíte s danou osobou vo vás vyvoláva isté nepríjemné pocity. Ako keby vo vás niečo umieralo. Možno si to neuvedomujete ale niekde vo vnútri vás ten strach je. Brániť sa koncom a doslova sa ich báť je veľmi ťažké bremeno, ktoré si na seba dobrovoľne dávame. Začnite vnímať konce ako nevyhnutnú súčasť života a začnite ich vo svojom živote vítať. Sami uvidíte, aká zmena nastane.

Pamätajte!

Rozhodnutie, ako sa chcete cítiť a či prijmete to, čo sa okolo vás deje s láskou je len na vás. Je jedno, akú podobu na seba berie daný okamih. To len vaša myseľ ho označuje ako dobrý alebo zlý. Nič nie je náhoda, naozaj vôbec nič! Je úplne zbytočne bojovať s tým čo je, pretože tým bojujete so životom samotným. Naučte sa všetko akceptovať a pamätajte, že sa budete musieť rozhodovať znova a znova, že chcete mať v sebe pokoj, až kým nepochopíte, že ten pokoj ste vy.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Wave of RealityWave of Reality
– Daniel a Vanesa založili blog, lebo chcú pomáhať ľuďom
– ponúkajú (možno iný) pohľad na svet, a tým chcú inšpirovať a pomáhať ľuďom pozerať sa na veci jednoduchšie
Čerpané z: www.waveofreality.com, napísal Daniel, 23. decembra 2016

Súvisiace články:
Názory, hodnotenia, postoje (20.08.2017)
Bez predsudkov (17.08.2016)

Wave of Reality, 05. 01. 2017 | Prečítané: 1199 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (13 hl.)
 
Nie (15 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 28
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
 Re: Confirmation bias
21-05-20 * 16:10
 Stretne Mars planétu Zem
21-05-20 * 00:01
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore