www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @712
Počítadlo


Spam poison

Lucia Nicholsonová klame o Robertovi Ficovi

Pravičiarka ukázala svoje krajné, radikálne a extrémistické pravičiarstvo

Lucia Nicholsonová uverejnila 12. decembra 2016 článok s názvom Ficovi „cikáni“.

Lucia Nicholsonová sa vyjadrila:

„Fico nemá žiadne právo hovoriť o ‚cikánoch‘.“

Naopak, dovolím si povedať, že…

„Nicholsonová nemá žiadne právo hovoriť o ‚cikánoch‘.“

Keby mala zdravý rozum, vedela by, že múdrejšie je zahryznúť si do jazyka a mlčať. Lebo s takým rasistickým slovníkom len naháňa fašistom hlasy.

Tento rasistický a urážlivý výraz („cikáni“) použila poslankyňa NR SR za stranu Sloboda a Solidarita.

Predseda vlády SR Robert Fico tento výraz nepoužil.

Lucia Nicholsonová sa o sebe pochválila, že „pred ideológiou uprednostňuje zdravý rozum a úsudok“.

Lenže pri použití výrazu „cikáni“ uprednostnila fašistickú (rasistickú, nacistickú) ideológiu pred zdravým rozumom.

Lucia Nicholsonová sa až tak rozčúlila, že napísala článok o „cikánoch“, lebo na sneme sa Robert Fico kriticky vyjadril k tým ľuďom, ktorí zneužívajú sociálny systém. Namiesto zdravého rozumu uprednostnila obhajobu a podporu mafiánskych praktík alebo zločineckých skupín. Veď mafiáni sú tí, ktorí nechcú pracovať serióznym spôsobom. A je aj zle, ak niekto, kto je schopný pracovať, ale nepracuje, lebo sa mu nechce, a pritom poberá od štátu rôzne dávky, čiže peniaze, tak v podstate okráda tých, ktorí seriózne pracujú a odvádzajú dane, čiže daňových poplatníkov.

Nicholsonová takou falošnou kritikou bráni príživníkov.

Aký význam má v strane Sloboda a Solidarita slovo „solidarita“? Keď budú saskári vo vláde, tak budú podporovať lajdákov a príživníkov? S takou falošnou solidaritou sa aj strana SaS raz dostane tam, kde je teraz Kresťanskodemokratické hnutie (KDH), čiže mimo parlament.

Fico správne povedal, že falošné kydanie od pravicových politikov a političiek nespôsobuje pokles obľúbenosti strany SMER – SD, ale nárast neštandardných politických síl, napríklad fašistických.

Parafrázujem Luciu Nicholsonovú (jej vlastné slová): „Preto by som chcel poprosiť šašovoličov, aby sa pokúsili kriticky zamyslieť nad populisticko-marketingovými oblbovákmi, ktorými nás aktuálne Nicholsonová kŕmi.“

10. decembra 2016 sa v Prešove uskutočnil pracovný snem strany SMER – sociálna demokracia. Predseda strany SMER – SD Robert Fico vo svojom vystúpení k činnosti strany SMER – SD a k stratégii postupu strany v ďalšom období okrem iného povedal:

„Druhá oblasť, na ktorú sa chceme sústrediť, je oblasť zamestnanosti a boja s nezamestnanosťou.

Nuž, my sme si povedali vo februári 2016, že pôjdeme pod 10 percent. My už sme dávno pod desiatimi percentami. Hovorili sme, že takto to bude do roku 2020. Že vytvoríme 100 000 nových pracovných miest. Len za tento rok reálne vzniklo takmer 50 000 nových pracovných miest. A znovu poviem vetu, za ktorou si stojím.

Kto má úprimný záujem pracovať, prácu si na Slovensku nájde. So všetkou úctou k tomu, že najväčším problémom na Slovensku zostáva výška mzdy.

Pokiaľ ide o zamestnávanie mladých ľudí, bude asi o tom hovoriť Janko Richter. Do rozpočtu Európskej únie na rok 2017 sme presadili 500 miliónov eur, ktoré sú určené mladým ľuďom na ponuku zamestnania, stáže, praxe alebo ďalšie vzdelávanie. Asi tu je niekde Vlado Maňka, ktorý by o tom vedel hovoriť. Je to veľký úspech, ktorý sme dosiahli pri schvaľovaní rozpočtu na budúci rok.

Pokiaľ ide o nezamestnaných, chcem vyhlásiť, že stredobodom pozitívneho záujmu SMER-u bude len ten nezamestnaný, ktorý sa poctivo uchádza o prácu, a ľudia, ktorým iné vážne prekážky bránia zamestnať sa. Je to napríklad problém obrovského množstva exekúcií, pretože sa neoplatí človeku nastúpiť do roboty, lebo jednoducho mu exekútor okamžite skočí na jeho príjem.

Preto mi dovoľte, aby som pripomenul, že budeme venovať pozornosť viacerým legislatívnym návrhom, ktoré môžu týmto ľuďom pomôcť.

Rovnako si myslíme, že rozvoj sociálnej ekonomiky, sociálnych podnikov, ktoré avizuje ministerstvo práce, bude v tomto mimoriadne podnetné.

Ak som teda povedal, že stredobodom nášho pozitívneho záujmu bude len ten nezamestnaný, ktorý sa poctivo uchádza o prácu, a ľudia, ktorým iné vážne prekážky bránia zamestnať sa, tak naopak, stredobodom reštriktívneho a represívneho záujmu SMER-u budú nezamestnaní, ktorí odmietajú pracovné ponuky, zneužívajú sociálny systém, a svojím spôsobom života narúšajú pokojný život v mestách a obciach.

A možno budem ešte aj konkrétnejší.

Predovšetkým očakávam od ministra práce, ale toto už je dohodnuté, urýchlené prijatie zákona o službách zamestnanosti a zákona o hmotnej núdzi, ktoré výrazne odlíšia tých, ktorí poctivo si hľadajú robotu, od tých, ktorí nechcú, jednoducho, len zneužívajú sociálny systém.

Ste tu určite mnohí, ktorí máte aj kontakty s úradmi práce. Ja som si úmyselne prešiel v ostatnom období úrady práce, a dozvedel som sa neuveriteľné veci.

Ja som napríklad vôbec nevedel, že úplne bežné v rómskych osadách je, že dvadsaťročná matka nechá zveriť svoje deti svojim starým rodičom. A tam poberajú peniaze, tam poberajú peniaze, tam poberajú peniaze, zrazu zistia, že dokážu prežiť bez toho, aby sa reálne uchádzali o zamestnanie. Musíme využiť neopakovateľné skúsenosti zamestnancov na úradoch práce v sociálnej oblasti. Spracovať to, a dať to do podoby takých právnych predpisov, ktoré budú aspoň trošku minimalizovať toto zneužívanie sociálneho systému, ktorého sme dnes nepochybne svedkami.

Chcem povedať, že musíme sa pozerať na dohody. Opätovne. Viem, že zamestnávatelia majú na to iný názor. Sme len Česká republika a Slovenská republika, ktoré majú dohody. Ale to, čo počúvame o zneužívaní tohto systému, je neakceptovateľné, a bude musieť minister práce na to takisto primeraným spôsobom zareagovať.

Dámy a páni, ak som povedal, že nebudeme už tolerovať ľudí, ktorí spôsobom svojho života zneužívajú sociálny systém; ktorí obťažujú ľudí, dodržiavajúcich zákon, a narúšajú pokojný život v mestách a obciach. Dosť bolo tolerancie!

Predsa platia zákony. Ak niekto tvrdí, že má nejaké právo, musí mať najskôr povinnosť. Ja budem sa osobne stavať za policajný zbor, osobne, a budem sa hádať s pani Dubovcovou, aj s ďalšími, aj s medzinárodnými organizáciami. Ale musíme začať robiť v rómskych osadách poriadky, pretože už to nechce akceptovať slovenská verejnosť.

Áno, áno, podcenili sme túto situáciu, a mysleli sme si, že keď budeme organizovať konferencie, kupovať chlebíčky, budeme zamestnávať asistentov, a budeme robiť jeden krok za druhým, že sa nám podarí niečo zmeniť.

Nepodarilo sa nám zmeniť nič. Vyrastá nám ďalšia generácia spoluobčanov, ktorí nechcú pracovať, a nebudú pracovať, a jednoducho, je mi ľúto, musí prísť legitímny, reštriktívny postup tam, kde to je možné. Pokiaľ títo ľudia prejavia záujem o prácu, prejavia záujem spolupracovať, vtedy im treba pomôcť. Ale ak nechcú nič iné, len zneužívať sociálny systém, toto tolerovať nebudeme.

Minister vnútra má v tomto absolútnu podporu.

Ďalej chcem, aby sme dôsledne aplikovali zákon o osobnom bankrote, pretože vieme, že sú tu exekúcie, ktoré sú často veľkou prekážkou pred získaním zamestnania, alebo po nástupe do trvalého pracovného pomeru.

Kvalifikovaný odhad predpokladá, že v roku 2017 môže takto získať právnu pomoc a následne nové zamestnanie až 10 000 ľudí. To nám za to stojí, sa pokúsiť o takéto kroky.“

Archív:

Lucia Nicholsonová: Ficovi „cikáni“Robert Fico (Prešov 10. 12. 2016)

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Dôverujete terajšej vláde?

Áno, dôverujem (Počet hlasov: 170)
(24.60 %)

Áno, skôr dôverujem ako nedôverujem (Počet hlasov: 119)
(17.22 %)

Nie, skôr nedôverujem ako dôverujem (Počet hlasov: 101)
(14.62 %)

Nie, nedôverujem (Počet hlasov: 301)
(43.56 %)Celkom hlasovalo: 691

Ján Parada, 14. 12. 2016 | Prečítané: 724 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (11 hl.)
 
Nie (8 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 19
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
 Re: Confirmation bias
21-05-20 * 16:10
 Stretne Mars planétu Zem
21-05-20 * 00:01
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore