www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @022
Počítadlo


Spam poison

Lúčania dostali svetelnú tabuľu

Majú najmodernejšie ihrisko v okolí

Elektronická svetelná časomiera dokáže v správnej kombinácii so zápalom a zanietením miestnych nadšencov výrazne ovplyvniť komunitný život, keďže jeho značná časť sa odohráva práve na futbalovom ihrisku. Zvýši prehľadnosť hry, dodá miestnym športovcom pocit vážnosti a zníži počet konfliktov, svedkami ktorých sú často aj detskí fanúšikovia. Grantový programu Coca-Cola pre región, ktorý vyhlásila spoločnosť Coca-Cola HBC SR v spolupráci s Trenčianskou nadáciou, spustil ďalší z vybraných projektov, Slušnosť na štadióne v Lúke.

Projekt nie je len o modernizácii ihriska

„Hlavnou myšlienkou projektu Slušnosť na štadióne je vytvorenie lepších podmienok na športové aktivity. Všetci zúčastnení sa budú ľahšie informovať o dianí na ihrisku, predíde sa konfliktom s časomierou, zatraktívnenia sa futbalové zápasy a turnaje. Nová svetelná tabuľa určite dodá našim športovým činnostiam punc dôležitosti a zatraktívni ju,“ vysvetľuje Vlastimil Otrubný, predseda MŠK Lúka.

Svetelná tabuľa nebude slúžiť len deťom, mládeži a hráčom klubu počas zápasu. Rozhodcovia, usporiadatelia a hráči sa budú vďaka nej ľahšie orientovať a mať jasnejší obraz o dianí na ihrisku. Medzi fanúšikmi sú veľakrát rodičia s deťmi a aj týmto spôsobom sa predíde zbytočným konfliktom pred zrakmi malých fanúšikov. Navyše, zlepšia sa podmienky pre získanie sponzorov pre futbalový klub v obci.

„Počas našej praxe sme boli viackrát svedkami situácie, kedy na prvý pohľad maličkosť urobila veľký rozruch v tom najlepšom zmysle slova. V tomto prípade nejde len o svetelnú tabuľu. Je to jeden z prostriedkov, ktorý pomôžu zrealizovať veľmi peknú myšlienku miestnej komunity,“ hodnotí Nikola Sedláčková, projektová manažérka z Trenčianskej nadácie.

Futbal je v obci rodinnou tradíciou

Projekt odráža záujmy miestnych.

„V obci Lúka je veľký záujem o futbal zo strany občanov, je to rokmi zaužívaná tradícia, ktorá naďalej pokračuje zo strany rodinných príslušníkov hráčov a detí, ktoré chodia radi povzbudzovať svojich blízkych,“ uvádza Vlastimil Otrubný.

Vzhľadom na rozmery a umiestnenie ihriska je toto miesto hlavným centrom diania všetkých akcií organizovaných obecným úradom a miestnymi organizáciami, či už MŠK Lúka alebo Dobrovoľným hasičským zborom. O tom, že je ihrisko vyťažené, svedčia aj slová starostu obce Lúka, Vladimíra Vöröša:

„V tomto roku obec organizovala na futbalovom ihrisku ako každoročne oslavu medzinárodného dňa detí, oslavy 770. výročia vzniku obce, hodové slávnosti, súťaž vo varení gulášu. Samozrejme, ihrisko je využívané hlavne na odohrávanie majstrovských zápasov 7. triedy JUH, turnajov a tréningov malých aj veľkých.“

Časomiera, šatne aj sprchy

Medzi okolitými obcami sa tak obec Lúka môže pýšiť najmodernejším ihriskom prihliadnuc na jeho vybavenie. Novú svetelnú tabuľu dopĺňajú novo zrekonštruované šatne pre hráčov, priestory pre rozhodcov, sociálne zariadenia a sprchy. Časomiera má za sebou prvý premiérový zápas a miestni na ňu nedajú dopustiť.

„Ihrisko je miesto, kde sa stretávajú všetky vekové kategórie, či už deti, dorastenci, muži, ale i starší obyvatelia. Je to druh kultúry, ktorý sa snažíme stále zachovať a preto musíme napredovať a modernizovať,“ hovorí starosta obce.

Projekt je možné do budúcna rozvíjať a rozšíriť o ďalšie technické vylepšenia.

Foto:

Výstavba svetelnej tabuleVýstavba svetelnej tabule
Futbalové mužstvo MŠK LúkaFutbalový zápas

Vložila: Adriana Blahová.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

PRime timePRime time
Agentúra PRime time bola založená v roku 1998. O dva roky neskôr sa stala členom Asociácie PR agentúr na Slovensku (APRSR). Od svojho vstupu do tejto asociácie patrí medzi TOP 5 agentúr podľa prijatých honorárov. Od roku 2005 je PRime time súčasťou medzinárodnej siete PR agentúr Weber Shandwick.
Čerpané z: www.primetime.sk

PRime time, 11. 10. 2016 | Prečítané: 1049 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (715 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (172 hl.)
 
Rozhodne nie (182 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1253
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
27-09-20 * 11:12
 Re: "Sväté" médiá.
24-09-20 * 17:07
 RE: Niečo tu nie je v poriadku
22-09-20 * 16:42
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore