www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @892
Počítadlo


Spam poison

Lubo Špirko v Galérii SPP

Výstava Skoro biela

Galéria SPP prináša svojim návštevníkom výnimočnú výstavu fotografa Luba Špirka. Pri príležitosti stého výročia vzniku Československej republiky uvedie výstavu osobností českého a slovenského kultúrno-spoločenského života. Výstavu pod názvom Skoro biela si môžete pozrieť v Galérii SPP od piatka 26. októbra do utorka 6. novembra 2018.

Najvýznamnejší míľnik novodobej spoločnej histórie slovenského a českého národa je pre Galériu SPP jedinečnou príležitosťou uviesť výstavu fotografií osobností súčasného slovenského i českého kultúrno-spoločenského života. Výstava Skoro biela prináša album majstrovských portrétov skúsených ľudí, ktorí už toho veľa prežili, a tak toho už veľa vedia.

„Ľudia, majúci biele vlasy, svoj život kapitalizovali svojimi skúsenosťami. Skúsenosti sa nedajú kúpiť, treba ich nadobudnúť životom. Vieme si od ľudí, ktorí ich majú, nechať poradiť, ako zvládať zložité situácie. Je len na nás, či chceme alebo nie,“ povedal Lubo Špirko.

Vernisáž výstavy sa uskutoční vo štvrtok 25. októbra o 17.30 h v Galérii SPP na ulici Mlynské nivy 44/c v Bratislave.

O autorovi:

Lubo Špirko sa narodil v roku 1965 v Levoči, vyrastal v Trnave a do Bratislavy prišiel študovať jadrové inžinierstvo na Technickej univerzite. Pracoval v súkromných spoločnostiach ako finančný a výkonný riaditeľ. Posledné zamestnanie – Intercredit Bratislava, francúzsko-rakúska spoločnosť zaoberajúca sa obchodnými informáciami, kde pracoval ako výkonný riaditeľ. Od roku 2000 je fotograf na voľnej nohe, vedie svoje foto štúdio v Bratislave a pripravuje workshopy o fotografovaní. Hlavnou doménou jeho tvorby sú fotografie v pohybe, fotografie športovcov a tanečníkov v rôznych prostrediach – pod vodou, v štúdiu, ale aj v exteriéri. Vydal niekoľko kníh: 2002 Body Look, 2004 Body, Portfolio, 2005 Nezakrývajme si oči, 2006 Flowers, 2010 WaterEmotion.

Galéria SPP bola otvorená na začiatku nového milénia a za uplynulú dekádu sa v nej uskutočnilo viac ako 150 výstav popredných domácich a zahraničných umelcov vo výtvarnom umení, sochárstve, skle, keramike, či textile. Medzi najúspešnejšie patrili výstavy Anderle & Brunovský, Vojtecha Farkaša a Alexeja Vojtáška či Kataríny Alexyovej-Fígerovej. Galéria SPP sídli na ulici Mlynské nivy 44/c a je otvorená denne od pondelka do piatka od 11.00 do 18.00 h. Vstup je voľný.

Ukážka z diela:

Martin Huba

Po kliknutí na fotografiu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 998 × 1 000 bodov.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

SPPSlovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP)
– je najväčším dodávateľom energií na Slovensku, ktorý v oblasti dodávky plynu priamo nadväzuje na viac ako 160-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva a od roku 2012 úspešne pôsobí aj na trhu dodávky elektriny. Celkovo využíva spoľahlivé dodávky energií a ďalšie energetické služby SPP viac ako 1,3 milióna zákazníkov. Prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti SPP CNG, s.r.o., ktorá na Slovensku v súčasnosti prevádzkuje 9 verejných plniacich staníc, podporuje rozvoj využívania stlačeného zemného plynu (CNG) v doprave ako ekologickej alternatívy k tradičným palivám. Aktivity v oblasti spoločenskej zodpovednosti realizuje prostredníctvom EkoFondu, n.f. a Nadácie SPP. Od roku 2014 je vlastníkom 100 % akcií spoločnosti Slovenská republika, ktorá svoje akcionárske práva vykonáva prostredníctvom Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.
Čerpané z: www.spp.sk

SPP, 20. 10. 2018 | Prečítané: 431 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (26 hl.)
 
Sýkorka belasá (17 hl.)
 
Stehlík obyčajný (11 hl.)
 
Sokol myšiar (9 hl.)
 
Drozd plavý (6 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 69
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore