www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @416
Počítadlo


Spam poison

List Gagarinovi

Československá literárna súťaž

List Gagarinovi – Československá literárna súťaž

Cena pre víťaza 10 000 Kč

Zloženie poroty:
Jan Antonín Pitínský (režisér, spisovateľ), Arnošt Goldflam (režisér, spisovateľ), Michal Ženíšek (kníhkupec), Ján Zavarský (scénograf, grafik), Pavel Řehořík (vydavateľ), Petr Minařík (vydavateľ)

Uzávierka súťaže 1. marca 2011

Listy v rozsahu do štyroch strán prosím zasielajte na adresu:
Větrné mlýny (DG), Radlas 5, 602 00 Brno.

Vyhlasujeme súťaž o najkrajší list, a pretože každý list je písaný niekomu, navrhujeme kozmonauta, pilota a zlievača Jurija Alexejeviča Gagarina. Text by nemal presiahnuť štyri strany, jeho obsah je však celkom na vôli a chuti jednotlivých autorov. Jazykové znalosti porotcov pripúšťajú, aby bol list napísaný v jednom z dvoch hlavných jazykov niekdajšieho Československa. Súťaž však nie je federalistická, dokonca ani kozmonautická, naopak privítame písanie o láske, všedných trápeniach a radostiach, ako aj pestrosť vo forme, vylúčené nebudú listy vo veršoch či dialógoch drámy. Víťaza slávnostne oznámime 12. apríla 2011, teda 50 rokov od vzletu prvého človeka do vesmíru. Laureát obdrží 10 000 Kč, gramofónovú platňu a najlepšie listy vyšleme na obežnú dráhu, alebo uverejníme v revui RozRazil.

Súťaž vyhlasuje vydavateľstvo Veterné mlyny, vydavateľ mesačníka RozRazil.

Autori listov prihlásením do súťaže udeľujú organizátorom povolenie texty publikovať.

Jurij Gagarin

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Větrné mlýny (Veterné mlyny)
Vydavateľstvo Větrné mlýny vzniklo v roku 1995 z iniciatívy Petra Minaříka a Pavla Řehoříka. Od počiatku sa zameriava na vydávanie divadelnej literatúry (edície „Dramatické texty“, RozRazil – Súčasná česká hra, Repertoár, Čas/Akcie/Priestor). Postupne sa edičný záber Veterných mlynov rozšíril do dnešnej podoby, kedy významnú časť produkcie zaplňuje tiež domáca i prekladová próza, poézia aj literatúra ďalších žánrov. Od roku 2005 vydavateľstvo (pod hlavičkou občianskeho združenia Centrum pre kultúru a spoločnosť) vydáva kultúrny mesačník RozRazil a v spolupráci so študentmi Masarykovej univerzity v Brne prevádzkuje divadelný server RozRazil online. Na vydavateľskú činnosť Veterné mlyny nadväzujú i ďalšími aktivitami (usporiadanie autorských čítaní, literárnych súťaží a ďalšie). Predovšetkým od roku 2000 Veterné mlyny organizujú Mesiac autorského čítania, najväčší literárny festival v Česku, od roku 2009 na juhu Moravy prebieha poetické bienále — básnický festival Dni poézie a vína.
Čerpané z: Větrné mlýny

Větrné mlýny, 22. 01. 2011 | Prečítané: 4160 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Anketa
Aký je váš názor pri zániku mandátu poslanca NR SR ohľadom odstupného, ak bol právoplatne odsúdený za trestný čin?


Celkom hlasovalo: 23
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore